Anasayfa / Moda / Doğru Modelde Çanta Seçimiyle Çok Şık Olabilirsiniz

Doğru Modelde Çanta Seçimiyle Çok Şık Olabilirsiniz

Farklı renk ve modellerdeki çantalara sahip olurken, sadece zevkinize hitap etmesi yeterli gelmeyecektir. Boyunuza, beden yapınıza ve ortamına uyum sağlayabilen modellerle daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çok pahalı ve şık bir çanta hoş olmayan bir görsellik yaratabileceği gibi, düşük bir meblağa sahip olduğunuz sıradan bir model ise, sizi daha havalı gösterebilir. Nasıl mı?

Uzun boylu kadınlar

Uzun boylu kadınlar, çanta seçiminde daha şanslıdırlar; çünkü hem küçük hem de büyük boy çanta modellerini rahatlıkla tercih edebilirler.

Çantanın modelinden ya da boyutundan ziyade, sap boyuna dikkat etmeleri gerekir. Çok kısa saplı bir çanta omuzlarında şık durmayacaktır.

Özellikle çapraz olarak takılan modellerde çanta boyu belde kalarak kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Oysaki postacı modeli denilen bu çantaların boyu, bel altına kadar uzanmalıdır.

Uzun boylu ve iri yapılı olan kadınlarda çok küçük boyutlardaki çanta şık durmayacağı için tercihleri arasında yer almamalıdır.

Kısa boylu kadınlar

Çanta seçiminde kısa boylu kadınlar, uzun boylulara göre daha kontrollü olmalıdırlar; çünkü seçecekleri modelin boyutu, onları olduğundan daha kısa gösterebilmektedir. 

Heybe tarzında olan ve diz kapaklarına kadar uzanan modellerden kesinlikle kaçınmalıdırlar.

Boyutları küçük, ancak kullanımı kapsamlı olan çantalar, kısa boylu hanımlar için ideal model olacaktır.

Zincirli küçük çantalar, günlük kullanımlarında hem şık duracak hem de kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir