Anasayfa / Estetik / Dudak Dolgusu
dudak dolgusu nedir, ne kadar sürer
Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu nasıl yapılır, ne kadar gider? Kadınlarda ve erkeklerde dudak dolgusu uygulamasına dair bilinmesi gerekenler nelerdir?

Öğle tatili gibi kısa sürede bile uygulanabilen dudak dolgusu tehlikeli midir,  kimler uygulatabilir ve ağrılı bir işlem midir? Fiskosta.com sizin için hazırladı.

Herkesin mümkün olduğunca geciktirmeye çalıştığı yaşlılık, maalesef ki kaçınılmazdır. Yaşlılık sürecinde cildin nemli, parlak ve gergin kalmasını sağlayan hylüronik asit azalmaktadır. Nemini muhafaza edemeyen cilt, matlaşır, kırışır ve hatta sarkar. Bununla da kalmaz, dudaklar incelir. Oluşan çizgileri, çöküntüleri ve deformasyonu giderebilmek için ise dermal dolgu denilen yöntem uygulanmaktadır. Dermal dolgu, dudaklarda da sıklıkla uygulanabilmektedir.

Dudak dolgusu nedir, hangi amaçla kullanılır?

Hacimlendirici, şekillendirici ve ağız çevresinde oluşan kırışıklıkları giderici olarak kullanılmaktadır, dudak dolgusu.

Dudak dolgusu tehlikeli ve riskli midir?

Dermal dolgu hangi amaçla kullanıldığına bağlı olarak kızarıklık, hafif şişlik ve morarma gibi geçici etkiler yapabilmektedir. Ancak zerk edilen jel, zaten vücutta bulunan hylüronikten farklı olmadığı için önemli bir sorun oluşturmamaktadır. Kişiye rahatsızlık veren belirtiler, birkaç gün içerisinde yok olacaktır.

Dudak dolgusunu kimler uygulatabilir?

Estetik uygulamalarını sadece kadınların yaptırdığı düşünülse de son yıllarda erkeklerin de sayıca kadınlardan eksik kalmadığı gözlemlenmektedir çünkü cilt yaşlandığında cilde elastikiyetini veren hylüronik asit, aynı şekilde erkeklerde de azalmaktadır. Dolayısıyla her iki cinste de dudakları şekillendirmek amacıyla dudak dolgusu rahatlıkla kullanılmaktadır.

Dudak dolgusu ne kadar sürer?

Dudak dolgusu 10-15 dakikada yapılmaktadır.

Ne kadar bir zamanda istenilen görüntüye ulaşılır?

Dudak dolgunlaştırma işlemi uygulanır uygulanmaz sonuç verir; bu nedenle, hayal kırıklığına uğramamak ve tatmin olmak için ne istediğinizi hekimlerinizle net olarak konuşmalısınız. Herkesin yüz oranı farklıdır. Kendi ölçülerinize uygun olarak uygulama yapılması, doğal görünümüyle sizi daha mutlu kılacak ve çevreden de kolay kabul görmenizi sağlayacaktır.

Dudak dolgunlaştırma ağrılı bir işlem midir?

Gelişen teknoloji burada da kendini göstermekte ve dolguların içerisine yerleştirilen lokal anestezik maddeler ile ağrı en aza indirilmektedir. Öğlen yemeği arasında bile uygulatılmakta ve hemen arkasından yaşama sorunsuzca devam edilebilmektedir.

Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Hyaluronik asit barındıran dermal dolguların etki süresi 1 yıldır. Ancak kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Dudak yapısı, cildin elastikiyeti, dolgu maddesinin özellikleri ve kalitesi gibi faktörler, dolgunun kalıcılık süresini etkilemektedir.

Dermal dolgu vücutta kalarak birikme yapar mı?

Dermal dolgu enjeksiyonları zamanla vücutta emilir, yani kalıcı değildir; yanı sıra, vücutta bir birikim de yapması söz konusu değildir.

Nelere dikkat edilmeli?

Hekimin deneyimli olması ve uygulama öncesinde kişinin yüz haritasını iyi değerlendirerek dudaklar için uygun olan ürünü seçmesi büyük önem arz etmektedir.

Estetikte asıl olan, kişinin neresine ne uygulandığının sonradan da fark edilmemecesine muntazam yapılmasıdır. Sonuç olarak da bakımlı, canlı ve tazelenmiş bir görsellik kazanılabilmelidir.

Hiç kimse yapay bir görünüme sahip olmak istemez; bu nedenle doğal sonucu yakalamaya çalışmak gerekir. Yapılan yanlış ve abartılı uygulamalar, mutsuzluktan başka bir şey getirmemektedir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır, ne kadar gider, işlem ne kadar sürer? Dudak dolgu uygulamaları konusunda tüm detayları sizlerle konuştuk.

Bitirirken, kadınlar için estetik uygulamaları yazımızı da okumanızı önerelim.

Doğal ve güzel dudaklara sahip olduğunuz sağlıklı günler dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir