Anasayfa / Güzellik / Dudak Üstü (Bıyık) Tüyleri Alma, Bıyık Tüylerinden Nasıl Kurtulurum? DİKKAT!
Bıyık nasıl alınır?
Dudak üstü tüyleri alma

Dudak Üstü (Bıyık) Tüyleri Alma, Bıyık Tüylerinden Nasıl Kurtulurum? DİKKAT!

Eylülcüğüm bana yazmış:

“ Sizden dudak üstü tüyleri alma için en etkili öneriyi istiyorum. 17 yaşımdayım, lazer epilasyon için erken olduğunu söylüyorlar.  Bıyık nasıl alınır, dudak üstündeki tüylerden kurtulma için hangi yöntemi önerirsiniz. Dudak üstündeki bölge için tüy azaltıcı olarak ne kullanmalıyım? ”

Dudak üstü tüyleri alma yöntemleri nelerdir?

Dudak üstü tüyleri doğal yöntemlerle 2 dakikada kendiniz alın. Nasıl mı? Size harika bir kaynak hazırladım.  Tüy alma yöntemlerini didik didik inceledim. 🙂 Dudak üstü tüyleri alma listesi yapıyoruz. Çok işinize yarayacak. Haydi başlıyoruzzz.


Dudak üstü tüylerini cımbızla almak doğru mu?

Dudak üstündeki tüyler cımbızla iki dakikada alınabilir. Peki, tüyler alındıkça çoğalır ya da kalınlaşır mı?

Dudak üstündeki tüylenme için cımbız hiç uygun bir yöntem değildir.  Her ne kadar çok pratik bir uygulama olsa da kıl köklerini kalınlaştırıp tüylerin çoğalmasına neden olur. İsterseniz bir süre uygulayın ve sonucu görün. 🙂

Kadınlarda bıyık, baş belası olsa da dudak üstü bölgede cımbız kullanımından kaçının.

Sonuç: ÖNERMİYORUM.

Dudak üstü tüyleri alma yöntemlerinden biri de ağdadır. Peki, dudak üstünde ağda kullanmalı mı?

Yüzünüzdeki tüylerden şikayetçiyseniz zerdeçal, limon suyu, mısır nişastası ve daha birçok seçenekle tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Yüzdeki tüyleri giderme yazımızı okuyun.


Dudak üstü tüyleri ağda ile almak tüyleri azaltır mı?

Ağdayla bıyık alma, şu an en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Eğer sir ağdayla alırsanız tüyler çoook azalır! Partikül ağda, tüy köklerini çok zayıflatır! Bu hikayeleri siz de hep duyuyorsunuz, yoksa inanıyor musunuz?

Ağdanın hiçbir çeşidi tüyleri azaltmaz. Hatta çoğaltır ve tüyleri kalınlaştırır. Ağda ile tüyleri aldıkça deri deforme olur ve zamanla elastikiyetini kaybeder. Elastikiyetini kaybedince ne olur? Kırışır ve sarkar. Üstelik bir de güneşe çıkarsanız vay halinize.

Dudak üstü tüyleri ağda ile almaktan vazgeçin. Ağdayla ve ağda bandıyla bıyık nasıl alınır, tamamen unutun.  Ee, peki ağdasız bıyık nasıl alınır? Devam edelim ve en güzel yöntemleri öğrenelim.

Sonuç: ÖNERMİYORUM.


Tinkıl jilet dudak üstü tüyleri almak için kullanılabilir mi?

Kadınlarda bıyık nasıl alınır, bıyık alma yöntemleri acısız olsun diyenler, tinkıl modasını duymuştur. Nedir bu tinkıl?  Bildiğiniz bir jilet. Sadece ucunu daha ince ve ustura şeklinde tasarlamışlar.

Tinkıl kullanan bir çok kişi, tüyleri kalınlaştırmadığını ve çoğaltmadığını söylüyor. Siz öyle sanın. İsterseniz bir süre kullanın ve sonucu gözlemleyin.  🙂

Kadınlarda bıyık çıkmaması için ne yapmalı diyenler, tinkıl kullanmayın.

Sonuç: ÖNERMİYORUM.

Dudak üstü tüyleri nasıl alınır merak ediyorsanız, incelememize devam ediyoruz.


Dudak üstü tüylerini sarartma etkili bir yöntem midir?

Oksijenli su ile tüy sarartma, hemen hepimizin hayatında bir kez de olsa başvurduğu bir yöntemdir.  Sonra da acaba tüyler belli oluyor mu diye hafakanlar basar. 🙂 E bir daha da tüy sarartmaya paydos.

Dudak üstü tüyler kaç yaşında alınmalı, daha erken mi diye endişeleniyorsanız, tüyleri oksijenli suyla seyrelterek sarartabilirsiniz. Çocuklarınız için uygun bir yöntem olabilir.

Sonuç: Çocuklar için ÖNERİYORUM.

Dudak üstü tüyleri alma yöntemlerinden birine daha hazır mısınız?

Kahve ve karbonatla vücudunuzdaki bütün tüylerden kurtulabilirsiniz. Nasıl uygulandığını öğrenmek için istenmeyen tüylere çözüm yazımızı okuyun.


Dudak üstü tüyler çok amaçlı eldivenle alınır mı?

Dudak üstü tüyler nasıl yok edilir, bayanlarda bıyık nasıl alınır, bıyık en kolay nasıl alınır?  Çok amaçlı plastik eldivenler var ya, onlarla tüylerinizi alabilirsiniz. Biraz zor gibi gelse de sonuçları gayet güzel.

Önce bir pamuğa kolonya dökün. Sonra dudak üstü tüylerinizi hafifçe kolonyalı pamukla silin. Böylelikle tüyler eldivene yapışacak ve kolaylıkla alınacaktır. Şimdi sıra eldivenle tüyleri kopartmada.  Belki de hiç aklınıza gelmeyen bu yöntem çok zararsız ve etkili.

Bıyık neyle ve nasıl alınır diyenler, çok amaçlı eldivenler tüyleri kökünden alır.

Sonuç: ÖNERİYORUM.

Sadece dudak üstündeki tüylere değil, tüm vücudunuza doktor eldivenini kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Eldivenle tüylerinizi alın yazımızı okuyun.


Dudak üstü tüyleri lazer epilasyon ile almak kesin çözüm müdür?

Bıyık bölgesi nasıl alınır diyenlere lazer epilasyonu hatırlatmalı mı? Lazer epilasyon da etkili ve kalıcı bir çözüm olabilir. Doğru ellerden, doğru yerde uygulatabilirsiniz.

Dudak üstü tüyleri için ortalama 4 seansa ihtiyaç var. Tüyler kalıcı olarak ve kökünden yok olabiliyor.

Sonuç: ÖNERİYORUM.

Geldik iple bıyık alma yöntemine.


İple bıyık alma tüyleri inceltir mi?

Kadınlar dudak üstü tüylerini nasıl almalı? En güzel yöntem iptir desem…

İple bıyık nasıl alınır kısmı size kalmış. En güzel yöntemlerden biridir. Doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma amacıyla ipi kullanabilirsiniz.

Siz bu işi beceremiyorsanız, kuaför ve güzellik salonlarında zaten bu işlem yapılıyor. Kendiniz de birkaç denemeyle başarılı olabilirsiniz.

Acısız bıyık nasıl alınır arayışındaysanız, bu yöntem size uymayabilir. Çünkü en acılı tüy alma yöntemlerinden biridir.

Dudak üstü tüyleri azaltma ve yok etme için mümkünse iple almayı tercih edin. Çünkü tüyler zamanla azalır ve zayıflar. Hele de biraz sonra tarif edeceğim yöntemi uygularsanız, 5-6 uygulama sonrasında tüyleriniz yok denecek kadar azalacak ve incelecektir.

Sonuç: KESİNLİKLE ÖNERİYORUM.

Hamam otu kullanarak tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Hamam otuyla tüy alma yazımızı sakın kaçırmayın.


Dudak üstü tüyleri doğal yöntemle alma- dudak üstü tüy alma ve azaltma

Dudak üstü tüylere bitkisel çözüm arıyorsunuz,

Ağda, cımbız ya da iple tüyleri kökünden aldınız.  Dudak üstü tüyleri alma işlemi bitti. Şimdi ne yapıyorsunuz?

Zerdeçal ile tüylerden kurtulma

Dudak üstü tüyleri alma işlemini kökünden yaptıktan sonra, bu kolay maskeyle tüylere veda edebilirsiniz. Önce malzemeler:

1 yemek kaşığı süt

1 tatlı kaşığı toz zerdeçal

Zerdeçal ve süt maskesi için iki malzemeyi karıştırın. Tüyleri kökten aldıktan sonra zerdeçal ve süt karışımını dudak üstü bölgenize sürün ve kuruyana kadar bekletin.

Kuruduktan sonra soğuk suyla yıkayın.

Tüy azaltıcı formülü 3 gün üst üste yapın.

Bu uygulamayı tüyleri kökünden aldığınız her seferinde yapın. Böylece zerdeçal tüy köklerini yakacaktır, tüy kökleri zamanla iyice zayıflayacaktır.  Sabırla devam ederseniz, yok denecek kadar azalacaktır.

Zerdeçal süt maskesi, tüyleri inceltmede çok çok etkili. Her yerden bu öneriyi duymuşsunuzdur. Biz de sizin için denedik.  İlk uygulamada bile tüyler daha geç çıkıyor.

Zerdeçal ile tüylerden kurtulma bu kadar kolay!  Zerdeçal yok mu? O zaman, limon vardır.


Limon suyu ile tüylerden kurtulma

Dudak üstü tüyleri alma işleminden sonra limon suyu sürerseniz tüyler zamanla azalır. Peki, nasıl kullanılır?

Kadınlarda dudak üstü tüylerini azaltma yöntemleri arasında limon suyu hep kullanılır. Daha önce duymuş muydunuz? Dudak üstü tüylere son vermek için bu maskeyi kullanabilirsiniz.

1 yemek kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı bebek pudrası

Her iki malzemeyi karıştırın. Yine dudak üstü tüyleri kökten aldıktan sonra masaj yaparak sürün. Hafif bir yanma hissedebilirsiniz.

En az 1 saat bekletin ama mümkünse akşamdan sürün ve sabaha kadar bekletin.

Doğal yollarla tüylerden kurtulma işlemini, dudak üstü tüyleri aldıktan sonra 3 gün üst üste yapın.


Dudak üstü tüyler için yumurta akı

Dudak üstü tüyler doğal yöntemlerle nasıl alınır? Dudak üstü tüylere yumurta akı kullanabilirsiniz.

1 tane yumurta akı

1 yemek kaşığı mısır nişastası

İki malzemeyi karıştırın ve fazla bastırmadan hafifçe dudak üstü bölgenize sürün. Tüy kökleri incelecek ve tüyler zamanla azalacaktır. Bu maskeyi illa tüyleri aldıktan sonra uygulamanız gerekmiyor. Normalde de haftada 3-4 kez yapabilirsiniz.

Dudak üstü tüyleri bitkisel çözüm arayanlar için iyi bir seçenek olabilir. Dudak üstünde çıkan tüyler aslında incedir; ama yanlış yöntemler uygularsanız kalınlaştırabilirsiniz.


Bütün kızlar toplanmış, neler demişler:  🙂

Acıtmadan bayan bıyık nasıl alınır? Bu acılardan bıktık kızlar, sürün tüy dökücü kremi, ertesi gün tekrar çıksın. 🙂


Epilasyon yayı var ya kızlar, onu kullanıyorum dudak üstü bölgemde. Bıyık alma nasıl olur, bıyık nasıl alınır evde diyenlere tavsiyemdir.


Bıyık nasıl alınır bayan-kadın için iyi ki ağdalar var. Sir ağdayı yapıştırıyorum. Mis gibi oluyor. Kim ne derse desin, 2 dakikada tertemiz.


Ağda bantlarından kullanıyorum. Yapıştır-çek. 🙂 Dudak üstü tüyleri alma yöntemleri çeşitli olsa da benim kolayıma geliyor. Öyle maskelerle uğraşamam.


Kadınlarda dudak üstü tüyler baş belası.  Dudak üstü tüyleri almak için ömrümüzün kaç gününü harcıyoruz, bazen merak ediyorum.  🙂


Dudak üstü tüylerden kurtulmak gerçekten çok zor. Aldıkça çıkıyor ve bıkkınlık veriyor.


Bu erkekler ne kadar şanslı ya! Dudak üstü tüyler nasıl alınır, yok edilir gibi dertleri yok hiç. Keşke erkek olsam diyorum bazen. 🙂


Ben de dudak üstü tüyler için kür yapıyorum. Zerdeçal kürünü kullanıyorum, tüylerde bir incelme var. Dudak üstü tüyleri almakla bitmiyor, zerdeçal kullanınca azalıyor.


Bıyık nasıl alınır listesi yapıyım size. Ağda, sir ağda, partikül ağda. 🙂 Dudak üstü ince tüyler için ağda birebir!


Bıyık nasıl alınır, kolay yöntem olsun isteyenlere bir öneri de benden.  Sakızla alın. Mümkünse şekersiz olsun. 🙂 Bıyık tüyleri nasıl alınır diyenler denesinler. Ucuz yöntem.


Can acıtmadan nasıl bıyık alınır diyorsanız tabii ki tüy dökücü krem kullanın. Dudak üstü tüy dökücüler satılıyor.


Dudak üstü tüylerini aldıktan sonra tahriş olmaması için neler yapılabilir diyenler okusun. Tüyleri aldıktan sonra pişik kremi sürün, kızarıklık hemen geçiyor.


Dudak üstü tüyleri alma zor değil; ancak mutlaka doğru yöntemleri kullanın. Haydi, artık dudak üstünüzdeki tüylerle vedalaşın. 🙂


Sevgili Fiskosta.com okuyucuları, sizler dudak üstü tüyleri alma yöntemlerinden hangisini kullanıyorsunuz?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

20 Yorumlar

 1. Merhaba alın tüy ya da kıllarınin iple alınması zararli mi? Kıl kökleri alın bölgesinde iple alınınca beyne zararlı mi?Bir de alın kıllarınin zayıflaması icin onerebileceginiz yöntem var mi?
  Çok teşekkür ederim ♡

  • Tüyleri iple almanın bilinen bir zararı yok. Hatta tüyleri almak için uygulanabilecek en güzel yöntemlerden biri. Yukarıdaki yazımda tüyleri iple aldıktan sonra uygulayabileceğiniz doğal maskelerden bahsettim (Yumurta akı, zerdeçal ve limon suyu maskeleri). Size en uygun olanı seçip uygulayabilirsiniz. Her uygulamada tüyler daha da azalacak ve kıl kökleri zayıflayacaktır.

 2. dudak üstü lazer için ortalama 4 seans demişsiniz. ben 5 seans yaptırdım işe yaramadı.başka bir yerde okumuştum 20 seansa kadar yapılabiliyormuş

  • Pelinciğim, ortalama bir seans sayısı vermeye çalıştım. Eğer tüy yapın çok güçlü ve kalın değilse 4-5 seansta çözebilirsin. Çok daha fazla sayıda tüylere son veremeyenler de var.

 3. Çok teşekkür ederiz bilgiler için. dudak üstü tüyleri almak için etkili ve bilinçlendirici şeyler yazmışsınız.

  • Hafta başında sizden yorumlar almak benim şevkimi arttırıyor. 🙂 Varlığınızı hissettirmeniz ve katılımcı olmanız ne güzel. Sevgilerimi gönderiyorum. 🙂

 4. Tuba hanım ben 15 yaşındayım. dudak üstü tüyleri doğal yöntemle alma benim için sorun olur mu? cildimde herhangi bir yan etki yapar mı?

  • Gizemciğim, dudak üstü tüylerini yok etmek için bu kürleri sen de uygulayabilirsin. Önce el bileğinin iç kısmında denemeni tavsiye ederim. Eğer herhangi bir kızarıklık ya da rahatsızlık olmazsa, dudak üstü bölgende de uygulayabilirsin.

 5. merhaba ben 14 yaşındayım çok rahatsızım dudak üstü tüylerden. limon ve bebek pudrası aklıma çok yattı öneriyor musunuz

 6. kızım 12-13 yaşlarında felan, buradaki dudak üstü tüyleri alma yumurta akı yöntemini uygulasak herhangi bir sorun olur mu?

 7. Dudak üstü tüyler için zerdeçal maskesini yaptım henüz sonucunu görmedim ama tam bir felaket ile karşılaştım maskeyi yıkadıktan sonra yüzümde sapsarı zerdeçalın izi kaldı !!!:(:(:(:(:(

  • Merhaba, zerdeçalın sarılığının geçmesi için uygulama yaptığınız bölgeyi sütle silin. O zaman kolaylıkla çıkıyor. Bir de bazı zerdeçallar cildi daha çok boyuyor. Buna da dikkat etmenizi öneririm.

 8. Benim kizim 8 yasinda ve biyiklari var. okulda bazi erkek cocuklari dalga geciyo. ben ne yapabilirinm 8 yasindaki cocuga. bi iki defa tuy sarartici yaptim ise yaradi ama her ay surmek gerekiyo bende korkuyorum kimyasal diye ne yapsam sizce

  • Merhaba Hacer Hanımcığım,
   Zor bir durum. Kızınızın dudak üstü bölgesini iple alın. Üzerine eşit miktarda limon suyu ve bebe pudrasını karıştırıp sürün. Bu uygulamayı ayda bir kez ve mutlaka akşamları yapın. Eğer iple alırken çok acı çekerse, çok amaçlı beyaz eldivenlerle tüyleri koparın. Yine üzerine pudralı limon suyu sürün. Kesinlikle ağda ya da benzeri bir şey kullanmayın. Göreceksiniz her seferinde tüyler azalacak ve incelecektir. Çok faydasını görürsünüz. Sevgiler. 🙂

 9. İyi günler dudak üstü kıllarımı hiç almadım almakta istemiyorum. oksijenli suyu önerir misiniz birde yumurta akı ve mısır nişastası işe yarar mı hiç almadığım halde

 10. Cımbızla dudak üstü tüyleri almak kalınlaştırır ve güçlendirir ama eldivenle almak yapmaz derken?? ikiside aynı teknik??anlamadım yani cımbızdaki metalle reaksiyona mı giriyor kıllar 😀 Yanlış anlamayın ama cidden mantık ayrımına düştüm yani cımbızla alayım diyicektim ama o zaman eldivenle de alamam?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir