Anasayfa / Güzellik / El Bakımı Nasıl Yapılır?

El Bakımı Nasıl Yapılır?

Erken yaşlarda krem bile sürmeye gerek bulmadığımız ellerimiz, zamanla kırışır, yaşlanır ve bütün güzelliğini yitirir. Geriye dönmek çok kolay bir şey olmadığı içindir ki, zamanında bakım yaparak bembeyaz, parlak ve kırışıksız ellere sahip olmak gerekir. El bakımının harika sırrı fiskosta.com’da.

Evde el bakımı nasıl yapılır?

El peelingi

1 yemek kaşığı irmik

1 tatlı kaşığı yoğurt

1 yumurtanın akı

Eller, 20 dakika boyunca içi su dolu bir kapta bekletilir. Bu arada bütün malzemeler karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Kurulanan ellere yoğurtlu karışım sürülür ve 10 dakika boyunca masaj yapılarak bekletilir; sonrasında yıkanır. Yapılan bu işlem,  ölü derileri atacak ve ellerinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır. İlk uygulamada bile ellerinizin bembeyaz olduğunu hayretle göreceksiniz. Mutfağınızda bulunan doğal ürünlerin gücü, gerçekten çok şaşırtıcı.

Sıra geldi, elleriniz için harika bir doğal el kremi yapılışına…

Doğal el kremi tarifi

2 yemek kaşık zeytinyağı

1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Bu iki malzeme karıştırılır ve ellere sürülür. Doktor eldiveni giyilir ve 15-20 dakika bekletilir.

İki adımda uygulanan bu el bakımının haftada bir kere yapılması önerilir; çünkü en çabuk yıpranan bölgelerimizden biri olan ellerimiz, su ve sabunun etkisiyle nemsiz kalıp kırışmaktadır. Bu yüzden, en çok özeni belki de ellerimize göstermemiz gerekir.

Bu uygulamanın haricinde, bir el kreminin de başucunda tutulması gerekir. Nemsiz kalmasının ve kırışmasının engellenmesi için, günlük el kremi kullanımının alışkanlık haline getirilmesi şarttır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir