Anasayfa / Püf Noktası / Elma Sirkesi Ne İşe Yarar? – Mucize Formüllerle
Elma sirkesi ne işe yarar?
Elma sirkesi ne işe yarar?

Elma Sirkesi Ne İşe Yarar? – Mucize Formüllerle

Elma sirkesi ne işe yarar, Serap Kunak formüllerini bizimle paylaşıyor. Sağlığına ve güzelliğine düşkün olanları yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Elma sirkesi

Temizlikten zayıflamaya, detokstan güzelliğe kadar birçok alanda elma sirkesi kullanılmaktadır. Elma sirkesi, tam anlamıyla bir mucizedir. Küçük cam şişelere boşaltın ve buzdolabından muhafaza edin; bu mucizevi içeceği nasıl ve ne şekilde kullanabileceğinizi merak ediyor musunuz?

Elma sirkesi ne işe yarar?

  Elma sirkesi ciltte ne işe yarar? Elma sirkesini bir pamuğa damlatın. Banyodan 20 dakika önce cildinizi sirkeli pamuk ile silin. Cildiniz temizlenecektir ve lekelerinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

√  1 yemek kaşığı sirke, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 bardak ılık suyu karıştırarak sabahları aç karnına tüketin. Elma sirkesi kürü ne işe yarar? Osmanlı’nın da kullandığı bu şerbet, sizin için doğal detoks olacak ve vücudunuzdaki toksinleri yok edecektir. Elma sirkesiyle zayıflamanız da mümkündür.

 Elma sirkesi saçta ne işe yarar? Bir litre suya bir fincan sirke koyun; saçlarınızı son olarak bu su ile durulayın. Böylelikle, saçlarınızdaki kepeklerin temizlenmesini sağlanacak ve saçlarınız parlayacaktır.

√  Ellerinizdeki balık kokusu gibi hoş olmayan kokulardan kurtulmak için birkaç damla sirke ile ellerinizi ovalayın; kokulardan eser kalmayacaktır.

√  Sirke ile ellerinizi ovaladığınızda, ellerinizde kalan ceviz lekeleri de yok olacaktır.

√  1 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 fincan sirke döktükten sonra 1 litre kaynar suyu da yavaş yavaş lavabonuzun giderine dökün. Böylece, tıkanan lavabolar açılacaktır.

 Cam sürahinizi çok seviyorsunuz ancak dibi kireçlendi ve göze hiç de hoş görünmüyor. İşte o zaman da sirkenin mucizesinden faydalanabilirsiniz. Sürahinizin dibine yarım fincan sirke ve 1 avuç pirinç atın, sürahinin yarısına gelecek kadar da su ekleyin ve çalkalayın. Cam sürahiniz ilk günkü kadar parlak olacaktır.

  Elma sirkesi kireç çözer mi? Çaydanlığınızın dibi kireç tutmuş ise, 1 fincan sirke ve 1 litre de su koyarak 15 dakika kısık ateşte kaynatın; çaydanlığınızın dibi pırıl pırıl olacak ve kireç tortusundan eser kalmayacaktır.

 Bir bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve bulaşık makinenizin parlatıcı gözünde kullanın; bulaşıklarınız, daha iyi parlayacaktır. Yani elma sirkesi parlatıcı olarak da kullanılabilir.

Bir bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ilave ederek akşamları yatmadan önce tüketin; göz altlarındaki morluklarınızın zamanla açıldığını ve cildinizin parladığını hayretle göreceksiniz. Elma sirkesi göz altı morlukları için çok etkilidir.

Mucize yaratan elma sirkesi

Elma sirkesinin şifa gücünden yararlanmak istiyorsanız ve özellikle mide sorunlarına yol açmasını engellemek istiyorsanız, mutlaka doğal elma sirkesini kendiniz yapın.

Böcek ısırıklarında, vücut direncini arttırmada ve öksürükte ve daha bir çok konuda elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez. Detaylarını öğrenmek için Sirkenin hiç duymadığınız faydaları yazımızı okuyun.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir