Anasayfa / Sağlık / En İyi Omega 3 Markası Hangisi, Tavsiyesi ve İsimleri
En iyi omega 3 markası hangisi, en iyi balık yağı
En iyi omega 3 markası hangisi

En İyi Omega 3 Markası Hangisi, Tavsiyesi ve İsimleri

En iyi Omega 3 markası hangisi?  Hepimiz, saf Omega 3 markası arıyoruz. Omega 3 balık yağı en iyi marka önerileri nelerdir? Canan Karatay, hangi marka Omega 3 tavsiye ediyor? Hangi balık yağını almalıyım?

Çok haklısınız; Omega 3 hapları, kapsül ve tablet markaları derken hepimizin kafası çok karıştı. Bu kadar zor olmamalı değil mi?  En iyi, en kaliteli hangi marka ve en iyi balık yağı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Kafanızda Omega 3 desteği seçerken soru işareti kalmayacak desek! Tam bir kılavuz niteliğinde olacak. İşte balık yağı raporu:

Omega 3 takviyesi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

1-  En iyi Omega 3 hangisidir diyorsanız, bu maddeleri çok iyi inceleyin. En iyi, en kaliteli Omega 3 hangi marka bilebilmeniz için birkaç basit noktaya dikkat etmelisiniz.

2-  Hangi marka Omega 3 hapı kullanılmalı diye araştırıyorsanız, sadece eczanelerde satılan Omega 3 markalarını tercih edin. Network marketing yöntemiyle satılan ürünleri tercih etmeyin.

3-  Omega 3 tableti üzerinde mutlaka “trigliserid forumunda(TG)” yazsın. Bu terim ne manaya geliyor? Emiliminin yüksek olduğunu gösteriyor. Omega 3 balık yağı markaları seçerken, etil ester formunda olanları tercih etmeyin.

4-  Omega 3’de en iyi marka EPA VE DHA değerlerine göre belirlenir. Bir kapsüldeki Omega 3 miktarına değil EPA ve DHA miktarına bakın. Günlük 3 grama yakın EPA + DHA içeren Omega 3 kullanmalısınız. EPA/DHA oranı ne kadar yüksekse o ürün o kadar iyidir.

5-  Omega 3 güvenilir marka olabilmesi için IFOS 5 yıldız onayının olması gerekiyor. 5 yıldız Uluslararası Balık Yağı Standardı Kuruluşu’ndan onaylanmış ve belgelenmiş olduğunu gösterir.

6-  Omega 3 vitamin hapları içerisinde koyu renk cam şişede bulunanları tercih edin. Omega-3, çabuk bozulabilen bir yağdır. Bu yüzden muhafaza edilmesi de zor olabilir.  Şişenin ağzını kapalı tutmaya özen gösterin.  Açtıktan sonra buzdolabında muhafaza edin. Hiç açılmamış olanları ise yine serin bir ortamda saklayın.

7-  Balık yağı kapsülü seçiminde blister ambalajda olanları da tercih edebilirsiniz. Blister de ne demek? 🙂 Tablet ya da kapsülleri uzun süre bozulmadan koruyabilen ambalaja denir. Blister ambalajlar ısıyla şekillendirilir.

8-  En iyi Omega 3 marka olabilmesi için ürünün içeriğinde Omega-6 bulunmamalıdır.

9-  Balık ya da sığır jelatini kullanılan markanın ürünlerini seçin.

Türkiye’de bu özelliklerin hepsine sahip 3 tane Omega-3 markası bulunuyor. Bunları teker teker inceleyelim. Omega 3 en iyi markalar nelerdir?


En iyi Omega 3 markası hangisi?

Balık yağı hapında en iyi marka olan ve Türkiye’de bulunanlardan başlıcaları:

EFA-S 1200 Omega-3: Eczanelerde satılıyor. IFOS onayı mevcuttur ve trigliserid formundadır. Blister ambalajında ve balık jelatin formundadır. Kapsül sayısı 45’tir.

EFA-S 1200EPADHAEPA+DHA
396264660 mg

Bir kutudaki EPA + DHA oranı 29.700 mg’dır.

EFA-S 1200 Omega-3 eczane fiyatı ortalama 77 TL’dir.

EFA-S 1200, Omega 3 en iyi marka hangisi, hangi marka almalıyım diyenler için bir seçenek olabilir.


Ocean Plus Omega-3: Eczanelerde satılıyor. IFOS onayı mevcuttur. Bu ürün trigliserid formundadır. Balık jelatin formundadır ve cam şişededir. Kapsül sayısı 50’dir.

OCEAN PLUSEPADHAEPA+DHA
384252636 mg

Bir kutudaki EPA + DHA oranı 31.800 mg’dır.

Ocean Plus eczane fiyatı 72-75 TL’dir.

Ocean Plus, Omega 3 marka tavsiyesi ve isimleri arayanlar için başka bir seçenek olabilir.


Krilom Omega-3: Eczanelerde satılıyor. IFOS onayı vardır. Sığır jelatin formundadır. Blister ambalajında 50 kapsüldür. Trigliserid formundadır.

KRİLOMEPADHAEPA+DHA
340235575 mg

Bir kutudaki EPA + DHA oranı 28.750 mg’dır.

Krilom Omega-3 eczane satış fiyatı 69 TL civarıdır.

Krilom da yine Omega 3 hangi marka iyi, alınmalı, tavsiye diyenlere bir öneri olabilir.

En iyi balık yağı markası, Omega 3 kapsül hangi marka olmalı dedikten sonra, antioksidan konusuna geldik.  Omega 3 vitamini bir antioksidanla alınmalıdır. Omega 3 balık yağı kapsülü kullanırken antioksidan almazsanız, yarar değil zarar görebilirsiniz.

Omega 3 ne kadar içilmeli ve nasıl kullanılmalı yazımızı okuyun. Omega 3 faydaları nelerdir, doğal yollardan hangi besinlerle alınır ve kapsülleri aç mı tok mu kullanılır, öğrenin.


Omega 3 ile hangi antioksidan alınmalı?

Omega 3, antioksidan ile birlikte alınmalıdır. Antioksidanın mutlaka “ubiquinol” içermesi gerekiyor.

CoEnzQH: Eczanede satılıyor. Aktif maddesi ubiquinol 100 mg. Blister ambalajında 30 adet bulunuyor. İngiltere’de üretilmiştir ve balık jelatin formundadır.

CoEnzQH eczane fiyatı 109 TL civarıdır.

OmePa-Q10: Eczanede satılıyor. Aktif maddesi ubiquinol 100 mg. Blister ambalajında 30 adet bulunuyor. Ürün Türkiye’de üretilmiştir ve sığır jelatini formundadır.

Ayrıca 300 mg EPA ve 230 mg DHA barındırıyor.

OmePa-Q10 eczane fiyatı ortalama 119 TL’dir.

Koenzim QH: Eczanede satılıyor. Aktif maddesi ubiquinol 100 mg. Şidede 30 adet bulunuyor.

Koenzim QH: 109 TL’dir.


Gebelikte-hamilelikte hangi marka Omega 3 kullanılmalı?

Hamilelikte Omega 3 takviye-takviyesi kullanmak için de aynı şartlara özen göstermek gerekiyor; ancak doktorunuzla iletişim halinde olmayı unutmayın.

Çinko tablet kullanırsanız ne olur? Sivilce ve saçlara etkisini deneyimleyenden dinleyin.

Balık yağı kapsülü en iyi marka önerilerinde bulunduk. En iyi balık yağı markası hangisi, sizin de önerileriniz var mı?

Balık yağı marka önerileri araştırırken bilgi desteği sağladığımız “Sağlıklı Yaşıyoruz” sayfasına teşekkür ederiz.

Omega 3 markaları yazımız çok ilgi görüyor ve sürekli sorular alıyorum. Sizlere okuduğum yerli ve yabancı makalelerden öğrendiklerimi aktarıyorum. En doğru bilgileri vermeye çalışıyorum. Hatam olmamasını diliyorum. Hepiniz doktorunuza danışarak omega 3 takviyesi kullanın.

Sevgili doktorlarımızın vereceği bilgileri buradan paylaşmaya açığım. Hepinize sevgiler. 🙂 

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

222 Yorumlar

 1. Network ürünlerini kalitesiz, işe yaramaz olarak göstemek yerine olması gereken değerlerden bahsetmeniz yeterli olurdu. Eczanede satılan ürünleri desteklemeniz tamamen taraflıdır. sadece beslenme şirketi ve 96 ülkede hizmet veren HERBALİFE ürünlerini sizin paylaştıklarınızla kıyaslamam bile. Sizin kalite değerlendirmeniz Türkiye sınırlarında geçerli olabilir fakat dünya artık HERBALİFE diyor. Bi inceleyip verdiklerinizle kıyaslayın bakalım.

  • Uğur Bey, önce okuduklarımızı anlayalım lütfen. Yukarıda yazan bilgilerin benim görüşlerim olmadığını defalarca belirttim. Bu bilgiler çok değerli uzmanların görüşlerinden toparlanmıştır. Siz de gelip tam bir satış temcilcisi kimliğiyle yazıp, web sitenizi de bırakmışsınız.
   Sizi biraz kibar olmaya davet ediyorum.

 2. tuba hanım verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler. ben hareketli bağırsak sendromu hastasıyım. acaba benim hastalığıma omega 3 ve antioksidan iyi gelirmi. yaşım 42.teşekkürler

 3. Ocean ürünün Avrupa pazarında en iyisi olduğunu duydum kullandım ve gerçekten memnun kaldım

 4. Tuba hanım ben 60 yaşındayım. omega 3 hapları oldukça pahalı acaba soğuk sıkım keten tohumunu hangi marka ve hilesiz nereden alabiliriz. keten tohumu yağı kullanirken de antioksidan kullanmanız gerekiyor mu= Teşekkürler.

  • Merhaba Semra Hanımcığım,
   Ben belirli bir markaya yönlendirmek istemiyorum. Soğuk sıkım olmasına özen gösterin. Yalnız katkısız soğuk pres keten tohumu yağları da yeterince pahalı. 🙂 Keten tohumu yağını kullanırken antioksidan kullanılması önerilmiyor. Sevgilerimi gönderiyorum size. 🙂

 5. Antioksidanı ilk kez duydum. Büyük oğluma çok balıkyağı hapı içirdim ama kimse bana antioksidan diye birşeyden bahsetmedi. Nerdir bu antioksidan ne işe yarar ki?

  • Arzu Hanım, omega 3 vücuda girdiğinde çok çabuk bozulup zararlı hale gelebiliyor. Antioksidan da omega 3’ün vücutta bozulmasını engelliyor. Bu bilgiler Sevgili Canan Karatay’a aittir.

 6. Esra Kayhanlı

  Benim de bir sorum olacak, yetişkin bir insan için omega 3 ve antioksidan tabletler günde kaç tablet alınmalıdır acaba? Bir de omega 3 yerine krill yağını da önerenler var bu konuda ne dünüşüyorsunuz acaba?

  • Merhaba Esra Hanım, size sevgilerimi gönderiyorum. Hepinize elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum ve zaman ayırıyorum. Tekrar tekrar aynı sorular geliyor. Bu iki sorunuza defalarca yanıt verdim. Benim değil doktorlarımızın ne kadar omega 3 önerdiğini yazımda bahsettim. Kril yağının pek de önerilmediğini nedenini de yorumlarda bulabilirsiniz. 🙂

 7. Merhaba öncelikle değerli bilgilerinize bizimle paylaştığınız için size çok teşekkür ederim. Benim 2 yaşında bir kızım var. balık yağının yanında hangi antioksidanı kullanmalıyım? bir marka önerebilir misiniz rica etsem.

 8. Slm ,Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler çok kıymetli ve faydalı. benim bi sorum olacak, Sayın hocamızın önerdiği bir yürüyüş ayakkabı tipi var balpetek tabanlı diyor ama ben çıkaramadım. defalarca kitaplarının tüm serisini aldım açıklama göremedim. sizin bi fikriniz varmı acaba? şimdiden tşk ederim iyilik ve bereketli bir ömrünüz alsın.

  • Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Grafen tabanlı ayakkabılar diye geçiyor sanırım. Bir markada olduğunu biliyorum. Marka ismi de vermek istemiyorum. İsterseniz grafen tabanlı ayakkabı diye araştırın. Sevgiler. 🙂

 9. Dikkat eksikliği ve denge problemi var. 6.5 yaşında.Bana lütfen minareli yüksek olan balık yağı markası söyleyin.

  • denge problemi bizde de vardı. ayak açık diz kırık şekilde poposu üstüne oturmasındanmış, doktor böyle oturan çocukların bacak sinirleri baskı altında kaldığı için çok düşer dedi. O oturuşu yasakladık artık düşmüyor. bilginize.

 10. Merhaba Tuba hanım kızım 14 yaşında. balık yağı kullanacağız, antioksidan için tereddütüm var (çocuk olduğu için) sizin bu konuyla ilgili bir bilginiz var mı acaba teşekkürler 😘

 11. Merhaba
  İyi güzel hoş da atlanilan en önemli noktalardan bir tanesi de havyardan üretilen Omega 3. Bu da zaten ülkemizde tek bir tane mevcut Omega Royal, piyasada bulunan diğer Omega 3 lerden oldukça zengin Omega 3 kaynağıdır. biyoyararlanımı oldukça yüksektir. piyasada bulunan diğer Omega 3 ler den 2 kat daha fazla biyoyararlanıma sahiptir. Ayrıca fosfolipit yapılı olması en büyük avantajlarından bir tanesidir ve de içerisinde kolin mevcuttur.

 12. Merhaba yazınızı okudum ve omega 3’ü network marketing sistemle çalışan markalardan almayın diyor. Ve bunu ben değil uzmanlar söylüyor demişsiniz. Lütfen hangi uzmanlar yazar mısınız? Teşekkür ederim.

 13. Merhaba, ben satıcı değilim sadece sizin verdiğiniz bilgilere göre yaptığım inceleme sonucunu yazmak istedim ve doktorumuzun tavsiyesini…
  Balık yağı kullanırken mutlaka antioksidan kullanılmalı ama hiç bir balık yağı tabletinde antioksidan yok, ayrıca satılıyor ve çok pahalı.
  Herbalife balık yağı tabletinde antioksidan var ve dış jelatini bitkisel. mideyi rahatsız etmiyor ve çabucak eriyor. Üstelik çocuklar severek içiyor, çok küçük çocuklar tableti ısırıp içindeki yağı içiyor ve mide bulantısı, tiksinme oluşmuyor. Hakkını vermek gerek..
  Sadece bilgi amaçlı yazdım..

 14. Merhaba ben kızıma sizin öneriniz üzerine ocean omega 3 aldım. günde bir tablet yeterli olur mu?

 15. Omega 3 markası seçimi için çok yararlı bir yazı, çok yardımcı oldu, teşekkürler.

 16. Selam faydalı bilgiler için çookkk tesekkurler. Sorum cocuklarda antioksidan gerekmiyor deniliyor, yetişkinlerde gerekiyor çünki zararlı olabiliyor deniliyor ama peki bu omega3 antioksidansiz zararlı olabileceği konusu cocuklarda nası zararsız hale geliyor burayı çözümleyemedim yorumları okudum bunu soran olmamış tesekkurler.

  • Merhaba Elif Hanım,
   Bu konuda ben de yeterli bilgiye ulaşamadım. Bilgi sahibi olanlar bize yazabilirler. Çocukların dengeli ve düzenli beslenmesinin yeterli geleceği belirtiliyor.

 17. Kızım üniversitye hazırlanıyor. Hafızası güçlendirmek için hangi balık yağını kullanmalı?

 18. Merhaba tuba hanım, bende ankilozan spontdilit hastalığı var. yaşım 35, hangisini önerirsiniz?

  • Metin Bey merhaba. Geçmiş olsun. Ben sizlere bir omega 3 markası önermiyorum. Sadece omega 3 alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini araştırdım. Sizlerle beraber ben de öğrendim. Bu şartlara uyan markaları da toparladım. Bunlar içerisinden bütçenize uygun geleni seçip kullanabilirsiniz.

 19. Bence easyvitin easyfishoil balık yağı en iyisi hem oğluma hem kendime kullanıyorum gayet güzel

 20. İyi günler Tuba hanım. EFA 1200 OMEGA 3 ve COENZYME Q10 kullanıyorum. İkisini birlikte mi kullanmalıyım yoksa iki ayrı öğünde mi. Biyoyararlılığı hangisi dir. Saygılar

  • Merhabalar bu soruya benim cevap vermem doğru değil. Ben kendim için araştırdığım ve doktorlarımızdan öğrendiğim bilgiyi sunayım size.
   Her ikisi de tok karnına öneriliyor. İkisini birlikte tok karnına kullanabiliyorsunuz. Fakat Koenzim QH yani ubukinol formunu kullanıyorsanız balık yağı ile birlikte kullanılmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir