Anasayfa / Sağlık / Erkek Tipi (Tepe Bölgesi) Saç Dökülmesi Tedavisi İbrahim Saraçoğlu
Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılır?
Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi

Erkek Tipi (Tepe Bölgesi) Saç Dökülmesi Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl uygulanır? Tepe bölgesi saç dökülmesi sebepleri ve çözüm yolları nelerdir? Eğer erkek tipi saç dökülmesi nasıl önlenir diyorsanız, bu önerileri sakın kaçırmayın.

Erkek tipi saç dökülmesi nedir?

Kafanın tepe bölgesinden başlayarak arkaya doğru görülen saç dökülmesine erkek tipi saç dökülmesi denilir. Erkeklerde tepe bölgesinin saç hizasından başlayarak dökülür. Sadece erkeklerde değil, kadınlarda da görülebilir.

Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi nedir? Kadınların da tepe bölgesinden başlayarak geriye doğru oluşan saç dökülmesine denilir.

Erkeklerdeki dökülme saç başlangıç çizgisinden, kadınlarda ise tepe bölgesinin tam ortasından başlar.

Erkek tipi saç dökülmesi nedenleri nelerdir?

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi öncesinde sebeplerinin bilinmesi gerekir. Erkek tipi saç dökülmesi neden olur? Genetik ve hormonal sebeplerden kaynaklanır.

Erkek tipi saç dökülmesi belirtileri nelerdir, nasıl anlaşılır, nasıl olur?

Saçlar ergenlikten itibaren tepe bölgesinden dökülmeye başlar. Saç kalitesi azalır, saçlar incelir ve zayıflar.

Erkek tipi saç dökülmesi evreleri nelerdir?

Saçın uzama evresi normal kişilerde ortalama 4 yıl iken, erkek tipi kellik olanlarda bu süre ay bazen de haftalara düşer. Bu durumda da saçlar incelerek hızlı bir şekilde dökülür.

Erkek tipi saç dökülmesi ne zaman başlar, kaç yaşına kadar devam eder, kaç yaşında durur?

Erkek tipi saç dökülmesi kaç yaşında başlar, ne zaman durur? 17-18 yaşlarında başlayıp 30’lu yaşlara doğru büyük oranda dökülür.  Ne kadar erken başlarsa o kadar hızlı dökülür.

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılır?

Erkek tipi saç dökülmesi nasıl tedavi edilir? Erkek tipi saç dökülmesi fark edilir edilmez PRP tedavisi uygulanabilir. Henüz dökülmemiş ince telli saçların korunmasına ve kalınlaşmasına yardımcı olur.

PRP Tedavisi

Erkek tipi saç dökülmesi prp tedavisi nasıl yapılır? Hastanın kendi kanıyla uygulanan PRP tedavisi, özel bir yöntem ile yoğunlaştırılmış olan trombosit hücrelerinin ince uçlu iğneler ile saçlı deriye zerk edilmesidir. Böylece hasarlı saç kökleri onarılacakbağışıklık sistemi güç kazanacak ve dolaşım artacaktır.

Saçlar tamamen dökülmüşse, saç ekimi önerilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi için bir diğer seçenek de saç mezoterapisidir.

Saç Mezoterapisi

Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi mezoterapi tedavisi nasıl yapılır? Saçların korunması, güçlenmesi, hacim kazanması ve en önemlisi de dökülmesine önlem oluşturması gibi hayati yararları olan saç mezoterapisinin esas uygulanma amacı, saçlı derinin canlandırılıp, dolaşımın hızlandırılmasıdır.

Saçlar hafifçe seyrelmeye başladığı zaman uygulanabilir.

Bunların dışında ilaç tedavileri, saç serum ve dökülmeyi önleyici şampuan tedavileri uygulanmaktadır. Bayanlarda(kadınlarda) erkek tipi saç dökülmesi tedavisi için de aynı yöntemler uygulanmaktadır.

Erkek tipi saç dökülmesi bitkisel tedavisi nasıl yapılır?

Tepe bölgesinde seyrelme ve erkek tipi saç dökülmesi doğal çözüm önerileri için hazır mısınız?

Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi İbrahim Saraçoğlu kürü

Prof. İbrahim Saraçoğlu kadınlarda erkek tipi saç dökülmesine karşı testere dişli aslanpençesi kürünü öneriyor. Aslanpençesi kürü hormon dengeleyicidir.

1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı testere dişli aslan pençesi ekleyin ve 5 dakika kaynatın. Ilıyınca süzün ve tüketin. Günde 1 kez için. Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi İbrahim Saraçoğlu kürüne

1,5-2 ay boyunca devam edin. Testere dişli aslanpençesi erkek tipi saç dökülmesi için çözüm olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu erkek tipi saç dökülmesi nane kürü

Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi nasıl tedavi edilir diyorsanız, sabah akşam bir tutam taze nane tüketin. Aç karnına tüketmeye özen gösterin.

Erkek tipi saç dökülmesi kesin çözüm olacak bu iki kürü hem erkekler hem de kadınlar kullanabilirler.

Saç dökülmesini kefirle durdurabilirsiniz. Saç Dökülmesi Maskesi yazımızdan tarifi alabilirsiniz.

Şems Arslan erkek tipi saç dökülmesi maskesi

Saç dökülmesi erkek tipi sorunu yaşayanlar için Şems Arslan katranlı sabun kullanılmasını öneriyor.

√  1 çay kaşığı zencefil tozu

√  1 çay kaşığı toz şeker

√  1 çay kaşığı sos hardal

√  1 yumurta sarısı

√  1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Bütün malzemeleri karıştırın ve saç diplerinizden başlayarak saçlarınıza sürün. Streç filmle sarın, 2 saat bekletip yıkayın. Haftada 2 kez uygulayın.

Kadınlarda tepeden saç dökülmesi yaşayanlarda bu doğal maske çok etkilidir. Erkek takipçilerimiz de bu maskeyi uygulayabilirler. Erkek tipi saç dökülmesi tedavisi için Suna Dumankaya bitkisel yöntemlerden ne öneriyor?

Suna Dumankaya erkek tipi saç dökülmesi maskesi

Akşamdan 1 avuç pirinci 2 bardak suda sabaha kadar bekletin. Saç diplerinize sürüp 1 saat sonra yıkayın. Haftada 2-3 kere yapabilirsiniz.

Sarımsak, büyük oranda saç çıkışını destekler ve saç dökülmesini engeller. Nasıl uygulanacağını öğrenmek için Saç Çıkarma yazımızı okuyun.

Ender Saraç erkek tipi saç dökülmesi kürü

Erkek tipi saç dökülmesi testosteron yüksekliğine bağlı olarak gelişir.

√  1 tatlı kaşığı yılan yağı

√  Yarım tatlı kaşığı Hint yağı

√  Yarım tatlı kaşığı susam yağı

√  Yarım tatlı kaşığı badem yağı

√  2 ampul E vitamini ampul

√  2 ampul dexapentol ampul

Hepsini karıştırın. Saçlarınız nemliyken bu karışımı saç diplerinize iyice yedirin. Streç filmle sarın ve 1 saat bekletin. Ilık suyla yıkayın. Haftada 2 kez uygulayın. Erkek tipi saç dökülmesi tedavi sırasında bu saç maskesi de büyük oranda destek olacaktır.

Erkek tipi saç dökülmesine karbonat kürü

Kullandığınız bütün şampuanlara paydos. Uzun bir süre sabun, şampuan, saç şekillendiricisi ve saç boyası kullanmak yok. Saçlarınızı sadece karbonat ile yıkayın. Saç yıkamak için karbonatı nasıl kullanacağınızı Saç Güçlendirmek İçin Karbonat yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Erkeklerde erkek tipi saç dökülmesi tedavisi görenler, kadınlarda tepe bölgesinde saç dökülmesi olanlar, karbonatı düzenli olarak kullanın.

Erkek tipi saç dökülmesine soğan suyu

√  1 yemek kaşığı soğan suyu

√  1 yemek kaşığı zeytinyağı

√  1 tatlı kaşığı tuz

√  1 çay kaşığı karabiber

Bütün malzemeleri karıştırın. Saç diplerinizden başlayın, saçlarınıza masaj yaparak sürün. Yarım saat sonra katranlı sabunla yıkayın. Haftada 3 kere tekrarlayın. Tepe bölgesindeki saçlar dökülmeye başladıysa, erkek tipi saç dökülmesine kesin çözüm arıyorsanız, bu saç maskesinden büyük yarar göreceksiniz.

Erkeklerde Saç Dökülmesi yazımızı okuyarak erkeklerin kullanabileceği en etkili saç dökülme önerilerini öğrenebilirsiniz.

Erkek tipi saç dökülmesi kürü: Yeşil çay

Yeşil çay, saçları besleyen, onaran ve saç çıkmasını sağlayan harika bir bitkidir. Ayrıca testosteronun  DHT’ye dönüşümünü durdurabilir. Dolayısıyla günde 2 fincan yeşil çay tüketin.

Kafeinle kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi bitkisel tedavisi

Kafeinin saç köklerini beslediği ve canlandırdığı ispatlanmıştır.  Erkek tipi saç dökülmesinin önüne geçmek için bir kalkan görevi görür. Saç maskelerinize 1 tatlı kaşığı kahve ekleyebilirsiniz. Her gün 1-2 fincan kahve tüketebilirsiniz.

Saw palmetto ile erkek tipi saç dökülmesine çözüm

Saw palmetto da nedir?  Bir tür palmiye çeşididir. Tablet halinde satılmtadır. Günlük 320 mg kullanıldığında erkek tipi saç dökülme tedavisi için çok etkili olduğu gözlemlenmiştir. Testosteron hormonunun aktif hali olan DHT hormonunun yükselmesini engellemektedir.

Erkek tipi saç dökülmesi için mucizevi öneriler devam ediyor.

Erkek tipi saç dökülmesine ne iyi gelir? –  Kabak çekirdeği yağıyla gelen mucize

Her gün 1 yemek kaşığı kabak çekirdeği yağı tüketin. Erkek tipi saç dökülmesi (androgenetik alopesi) için çok pratik ve etkili bir çözüm önerisidir. bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi tedavisi için yapılabilecek her şeye yer veriyoruz.

Doğum kontrol hapı erkek tipi saç dökülmesi kürü

7-8 tane doğum kontrol hapını iyice çalkalayın. 500 ml’lik şampuana ekleyin. Her kullanımdan önce şampuanı çalkalayın. Bu şampuanla saçlarınızı yıkayın ve 4-5 dakika saçınızda bekletip, durulayın. Kadınlarda tepeden saç dökülmesi için etkili olabilir. Erkekler de kullanabilirler.

Erkek tipi saç dökülmesi doğum kontrol hapı önerisinden sonra çeşitli vitamin önerilerine geçelim.

Erkek tipi saç dökülmesi en iyi 4 çözüm takviyesi

Balık yağı: Omega 3 kullanımının saç yoğunluğunu arttırdığı gözlemlenmiştir. Balık Yağı Takviyeleri yazımızdan kaliteli balık yağlarına dair fikir edinebilirsiniz. Gıda takviyesi kullanmak istemiyorsanız, doğal yollarla da omega-3 alabilirsiniz. Hangi Besinler Omega 3 Zengini yazımızı okuyarak Besinlerde bulunan Omega-3 değerlerine bakabilirsiniz.

Çinko: Erkek tipi saç dökülmesi kadınlarda da erkeklerde de çinko takviyesi kullanılarak kontrol altına alınabiliyor.  Çinko takviyesi kullanabilirsiniz. Çinko Faydaları yazımıza göz atın ki çinko kullananların deneyimlerinden yararlanabilin.

Erkek tipi saç dökülmesi çinko önerisinden sonra başka bir takviye önerisinden söz edelim.

D vitamini: Birçok hastalığın temelinde D vitamini eksikliği gözlenmektedir. Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, mutlaka D vitamini ölçümü yaptırın. Vitamin D Kullanımı yazımızdan da kullanımına dair bilgi alabilirsiniz.

Biotin: Erkek tipi saç dökülmesi biotin kullanımı ile kontrol altına alınabilir. Doktorunuza danışarak biotin takviyesi kullanabilirsiniz.

Bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi neden olur, erkek tipi saç dökülmesi engellenebilir mi ve erkek tipi saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılır, hepsine yer verdik. tepe bölgesi saç dökülmesi formülleri bir çok kişinin işine yarayacaktır.

Fayda görebilmeniz ümidiyle. Hepinize sevgiler. 🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yorum

  1. Ben de saçlarıma doğal kürler uyguluyorum ve çok memnunum. Özellikle karanfil kürü benim favorim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir