Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Her zaman ve her yerden, hemen herkesten duyarsınız kadın temalı konuşmaları:

“Ne yapsam, mutlu edemedim.”

“Ne istiyor, bilemedim.”

“Dilini çözemedim.”

Peki, ya erkekler?… Duygusuz ve duyarsız sanılan, anlayışı kısıtlı sayılan, yüzeyselliğinden şikâyetçi olunan erkekler… Eğer onların da birtakım beklentileri olabileceği gerçeği sindirilmişse, şimdi gelin, erkek nasıl kadın ister sorusunun yanıtlarını fiskosta.com olarak arayalım:

Bakımlı kadın isterler

İki tarafın da kişisel bakım konusundaki beklentileri aslında örtüşmektedir. Kadın nasıl duşunu düzenli yapan, düzenli tıraş olan, dişlerini fırçalayan ve mümkünse göbeksiz olan erkeklerden hoşlanıyorsa, erkekler de fiziğini öyle ya da böyle koruyan, kısacası bakımlı ve çekici kadınlardan hoşlanmaktadırlar. Çocuğunu, ev hâlini ya da iş yorgunluğunu bahane ederek kendini bir ölçüde de olsa bırakan, erkek kardeşiyle yaşıyormuş tavrını takınan bayanlar, erkekleri kendilerinden uzaklaştırmak için sağlam bir zemin oluşturmaktadırlar. Ev hanımısınız; sorumluluklarınız var ya da diğer bazı sorunlarınız var ve hatta belki de erkeğinizin sizi hak etmediği inancınız var. Her şeyden önce, aynaya bakan gözlerinize orada hoş şeyler göstermek ve ruhunuzu biraz olsun tatmin etmek zorundasınız. Gerisi kendiliğinden gelecek ve erkeklerin istediği şey oluvereceksiniz!

Anlayışlı kadın isterler

Her yaşın ve ilişkilerin her evresinin beklentileri iki taraf için de farklılıklar gösterecektir. Örneğin, beğenilen maço bir erkek on yıl sonra bıkkınlık verebilecekken, hırçın ve şımarık bir kadın da birkaç sene sonra aynı şekilde gına getirecektir. Ama bir gerçek vardır ki, ister erkek olsun ister kadın, olgun ve anlayışlı bir kişiye muhtaçtır. Özellikle erkeklerin bu konuda ciddi zaafı vardır; zira kadınlar, dertleşebileceği birini her zaman bulabilirken, erkekler için durum pek de öyle değildir. Ortak sorunlarını ya da kişisel bazı hatalarını dinleyecek bir kadını eğer ki bulamazlarsa, umutsuzluğa düşerek hatalar yapabilmekte ve kendilerini bunlardan kurtaracak iradeyi gösterememektedirler. Oysa, siz erkeğinizi dinler ve zamanla anlamasını sağlarsanız ki, her şartta ve durumda anlayışla karşılanacak, onun yalnızca sevdiği kadın değil, yanı başından ayırmayacağı bir sırdaşı da olup çıkacaksınız.

İlgili kadın isterler

Önce kendisiyle, sonra eviyle ve nihayet kendi dünyalarındaki diğer her şeyle ilgilenen kadınların hayalini kurar erkekler. Özellikle de belli bir yaştan sonra ilişkide aranılan en önemli ölçüttür bu. Kendisiyle bile ilgilenmeyen, bakımına ve sağlığına özen göstermeyen kadın, eviyle ve erkeğiyle hiç alakadar olmayacağından, erkekleri kaçıracaktır. Peki, erkekler ne ister? Yemekleri hep hazır olsun, gömlekleri ütülenmiş olsun isterler. Beklerler ki, işten döndüklerinde kapıda karşılansınlar. Olur olmaz kaprislerle canları sıkılmasın… Henüz flört aşamasında mısınız? Her ne zaman ki buluştunuz, ne kadar özlendiklerini, beklendiklerini duymak ve bunu gözlerinizde okumak isterler. Sizinle gece yarılarına kadar kalmanızı söylerlerken, içten içe aslında gitmenizi ve sınırlarınız olduğunu ona ispatlamanızı isterler.

Erkekler Nasıl Kadın İsterler (2)

Sınırları olan kadın isterler

Yaşamda her şeyin bir sınırı vardır ve olmalıdır da; çünkü özgürlük ve güvenlik, ancak bu sayede sağlanacaktır. Aynı şekilde, kadınların da sınırları olmalıdır ki, erkekler tarafından daima arzulanabilsinler. Sınırları olmayan bir kadın, bir solukta tükenecek ve yerini bir başkasına devredecektir. Evet, erkekler böylesi kadınlarla hep ilgilenmişlerdir ve ilgileneceklerdir. Ama bu, yalnızca bir nefes kadar sürecektir. Şayet sınırlarınızı kalın ve kırmızı çizgilerle belirlemişseniz, elbette her erkek değil, ama doğru erkek sizi isteyecektir. Bu da kadın için her şey değil, ama pek çok şey demektir. Kısacası erkekler, sınırları olan ve gerektiğinde kurallar koyan, ama o sınırları genişlettiğinde de benzeri bulunmayan kadını isterler.

Cimri kadın isterler

İlişkinin düzeyi ne olursa olsun, ilk dönemlerin heyecanıyla çok fazla göze batmasa da, maddi ve hatta manevi harcamaların düzeyi zamanla rahatsızlık yaratacaktır. Erkekler, ısmarlamayı, hediye almayı, sürpriz yapmayı severlerken, kadınlar, bunlara nail olmayı elbette daha fazla severler. Ne var ki, erkeğini gerektiğinde dizginlemeyi beceremez ve hatta buna yeltenmezse bile, ait olduğu yerde fazlaca kalamayabilir. Yanı sıra, manevi cömertliğin de bir sınırı olmalı, yani sevgi sözcükleri ve edimleri bir çırpıda harcanmamalıdır. Öyleyse, cimriliği ele almalısınız ve erkeğinizi olur olmaz cömertliklerden ve yerli yersiz sevgi gösterinden alıkoymalısınız. Göreceksiniz ki, her şeyiyle sahiplenildiğini anlayan erkeğiniz, size ne denli açık yürekli olacak ve nasıl bağlanacak.

Affeden kadın isterler

Hatalar yapılır ve çıkarılan sonuçlarla yol alınır. Bir hatayı cezalandırmak kolaydır; yalnız, bedeli ağırdır. Kadın da her ne kadar duygusal bir yapıya sahip olsa da, anneliğinin şefkat dayatmasından olacak, affetmeye hazırdır. Gururunuzu ya da onurunuzu ciddi anlamda kırmayan, telafisi mümkün olmayan bir yanlış yapılmamışsa şayet, affetmekte çekimser davranmayın. Yalnız, kozların artık sizin elinizde olduğunu da unutmayın. Affeden kadın, bir de dizginleri eline almışsa, erkeğinin gözünde yücelecektir. Belki unutmayacaksınız, ama affetmekten de kaçınmayacaksınız; öyleyse siz, erkeklerin istediği ve ne olursa olsun vazgeçmeyeceği kadınsınız.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir