Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Erkekler Neler İstemezler ki!
Erkekler ne ister?
Erkekler ne ister?

Erkekler Neler İstemezler ki!

Erkekler ne ister, hangi detaylara dikkat ederek erkekleri idare etmek mümkün olabilir?

Herkes kadınların ne istediği sırrını çözmeye çalışırken, diğer tarafta aslında merak uyandıran fakat pek öyle cevap aranmayan bir soru daha vardır: Erkek ne ister?

Duygusuzluğundan, duyarsızlığından, anlayışsızlığından dem vurulan bu erkeklerin neler istedikleri Fiskosta.com’da.

Erkekler ne ister?

Erkeklerin ne bekliyor olabileceğini 5 maddede toparladık. Gelin, birlikte inceleyelim.

Saygı görmeyi isterler

Şımartılma isteği hemen herkeste vardır. Erkekleri şımartmanın en etkili yolu da onlara saygı göstermek ya da gösterirmiş gibi yapmaktır!

Zira özellikle başkalarının yanında, sevgilisi tarafından sürekli ön planda tutulan, fikirleri sorulan erkekler, gerçekten hak edip etmediklerini sorgulama zahmetine katlanmaksızın böylesi bir saygıyı büyük bir açlıkla kabul edeceklerdir.

Erkeğinizi şımartmak, belki onun kendine güven kazanmasını sağlamak istiyorsanız, siz de hissettiğinizden daha büyük bir saygı oyununa girişebilirsiniz. Yalnız dikkat edin; bunu yaparken kendi itibarınızdan olmayın!

Özgür bırakılmayı isterler

İlişkilerin ilk dönemleri, duyguların yoğunluğundan olacak, sıfıra yakın sorunla geçer. Ne var ki zamanla durum değişecek ve anlaşmazlıklar da peşi sıra gelecektir. Bunun en büyük sebebi de kıskançlıktır.

Kadın ya da erkek, hiç fark etmez, kıskançlığı abartır ve işi hesap sormaya değin götürürse, geri dönülemeyen bir yola girilmiş olur. Özellikle erkeklerin özgürlüklerine düşkün olduğu düşünülürse, onları kısıtlamaya çalışmanın ne büyük bir hata olacağı kolayca anlaşılacaktır.

Evet, özgürlüğüne özellikle erkekler düşkündürler çünkü çocukluklarında bayanlara oranla daha serbest bir hayat sürmüşlerdir. Öyleyse, elbette belli ölçüler dâhilinde erkeğinizi serbest bırakın ki yine büyük bir özlemle size gelebilsin.

Onu annesiymişsiniz gibi dizinizin dibinde oturtmaya çalışmanız, ilişkinizi sıkıcı bir duruma sokmaktan başka bir şey yapmayacaktır. İpleri elinizde daima, ama biraz gevşek tutun ve dikkat edin; karşı taraf, ipin diğer ucundan bir şekilde kurtulmuş olmasın.

İlgilenilmeyi isterler

Özgür bırakılmaktan hoşlanan erkekler, iplerinin elinde olduğunu bildiği kadına öyle ya da böyle döneceklerdir. Yeter ki üzerilerine düşülmesin ve mümkünse, pek de önemsenmiyorlarmış izlenimi verilsin.

Her ne zaman ki iplerini tutan kadına gittiler, her şeyleriyle ilgilenilsin isterler. Birlikte ya da ayrı yaşayın, hiç fark etmez, bir araya geldiğinizde yemeğini hazırlamanız, ütüsünü yapmanız, anlattıklarını dinleyerek tutarlı yorumlarda bulunmanız erkeğinize hem gurur hem mutluluk hem de hepsinden öte, huzur verecektir.

Ayrıntılarla ilgilenilsin isterler

Erkeklerin incelikten yoksun olduğu kanısı, bir ölçüde doğru kabul edilebilir. Ayrıntılara pek de önem vermeyen, dahası, bunlara dikkat edemeyen erkekler isterler ki bunlarla bir başkası ilgilensin.

Yemeğe mi davetlisiniz? Hasta ziyaretine mi gideceksiniz? Faturaların son gününe mi geldiniz? Böylesi konularda yönetilmek, yönlendirilmek isteyen erkekler, kendilerine yalnızca, o da gerekiyorsa, katılımcı olmak rolünün bırakılmasını arzu ederler. Bu da aslında yine anneleri tarafından yönlendirildikleri çocukluklarından kalma bir alışkanlıktır ve biraz da işin tembelliğine kaçmalarındandır.

Erkeğinizin üzerinden büyük bir yük almak istiyorsanız, ona akşam yemeğinin organizasyonunu değil, akşam yemeğinde neler yiyebileceğini düşünmeyi bırakın!

Alışverişten azat edilmeyi isterler

Alışverişlere, hele de o büyük marketlere girip de o mağaza senin bu mağaza benim gezmeyi seven erkek var mıdır, bilinmez!

Erkekler için bir çeşit ıstırap olan alışverişten kurtulmalarını sağlamak da kadınların elindedir. Eğer ki erkeğiniz sıkılmasın, sıkılıp da hırçınlaşmasın, hırçınlaşıp da sizi kırmasın istiyorsanız, onu bu işten azat etmek zorundasınız!

Erkeklerin kadınlarda hoşlanabileceği diğer bazı ayrıntıları, Erkekler Kadınlarda Bunları Seviyor yazımızdan okuyabilirsiniz.

Erkekler ne ister, konuştuk. Herkese bol şans…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir