Anasayfa / Erkekçe / Erkekler Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmelidirler?
Erkek parfüm seçimi önerileri
Erkek parfüm seçerken nelere dikkat etmeli?

Erkekler Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmelidirler?

Erkek parfüm seçerken nelere dikkat etmeli? Parfüm seçimi hakkında neler söylenebilir?

Evet, parfüm seçimi göründüğü kadar kolay bir işlem değildir çünkü anlık olarak çok güzel gelen bir koku, daha sonraki saatlerde aynı derecede olumlu etki bırakmayabilir. Sizde güzel bir etki yaratırken, bir başkasında durum farklı olabilir.

Peki, parfüm seçimi nasıl yapılmalıdır?

Hangi koku?

Öncelikle hangi koku türünden hoşlandığınızı tespit etmelisiniz; çiçek, baharat, meyve aromalı gibi. Sizi hangi aroma türünün çektiğini fark edebilirseniz, işiniz çok daha kolaylaşacaktır.

Koku ile bedeninizin uyumu

Çok terleyen, spor yapan, acı ve baharatlı gıdaları fazla tüketen erkekler için baharatlı parfüm türleri hiç uygun düşmeyecektir; vücut, beslenme türünün verdiği kokuyu salgılarken, kullanılan baharat özlü kokularla birleşerek kötü bir etki yaratacaktır.

Başkasında beğendiğiniz kokular

Kişinin yaşadığı coğrafyaya, yaşam biçimine ve beslenme türüne göre vücudunun salgıladığı koku da değişecektir. Bu neden, başka birinde beğendiğiniz parfüm sizde aynı etkiyi bırakmayabilir. Bunu deneyebilir, zaman içinde test edebilirsiniz.

Koku karmaşası

Parfümeride beğendiğiniz bir koku için acele etmeyin; zira parfüm, gerçekte bırakacağı kokuyu ancak yarım saat sonra verebilmektedir. Önce bir denemeyin ve alışverişi yapmak için bekleyin. Yarım saat sonrasında burnunuza gelen kokuyu beğeniyor ve yakınlarınızdan da olumlu tepki alıyorsanız, sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Bilek içinizde deneyin

Parfümü bilek içine sıkın ve öylece bırakın. Kokunun en doğru algılanacağı bölge, bileğin iç kısmıdır. Yarım saat sonra kokladığınızda sonuç hâlâ olumluysa, doğru parfümü buldunuz demektir.

Erkek parfüm seçerken nelere dikkat etmeli, böylece konuşmuş olduk. Son olarak, Avonun En İyi Erkek Parfümü Hangisidir, önerilerimize göz atmanızı öneririz.

En iyi sakal tıraşı nasıl olunur?

En İyi Sakal Tıraş Makinesi, En İyi Tıraş Bıçağı

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir