Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Erkeklerin 5 Aldatma Bahanesi

Erkeklerin 5 Aldatma Bahanesi

Ne kadar eleştirilen bir duygu olursa olsun, pek çok kişinin gerek meraktan gerekse ihtiyaçtan, aldatma eğiliminde olduğu ve bunu gerçekleştirdiği su götürmez. Aksi yok mudur? Olduğu muhakkaktır. Fakat Fransız yazar Emile Zola’nın da dediği gibi: “Çok defa aldatmamak, fırsat bulamamaktandır.”

Şimdi gelin, erkeklerin neden aldattığına fiskosta.com ayrıcalığıyla kısaca göz gezdirelim:

Merak

En bilinen şehir efsanesidir, merak. Gerçeklik payı yok değildir; ancak, bir aldatmanın en son sebebidir. Merak ettim, der erkek. Siz onu, başka bir kadını merak ettim, şeklinde anlamalısınız.

Yalnızlık

Yalnızlık da sığınılan bir diğer bahanedir ve aldatma üzerinde de çok etkilidir. Kendilerini geçici süreliğine de olsa yalnız hisseden erkekler, mutlaka başka bir kadına gidecek ve yalnızlığının unutturulmasını bekleyeceklerdir ondan.

Kavga

Çiftler, kavga ederler; daha baskın olanlar, ki bu genellikle erkeklerdir, kapıyı vurup giderler. Bir, iki derken, bu kavgalar uzadıkça onların da sabrı taşacaktır ve öfkelerini, aldatmaya sağlam bir bahane olarak sunacaklardır.

Tatminsizlik

Özel yaşamda telafi edilememecesine kaybedilen heyecanlar, yerine eğer yenileri katılamıyorsa, mutsuzluklar ve sorunlar da kaçınılmaz hâle gelmektedir. Böylece, partnerinden aldığı hazzı yeterli bulmayan erkekler, gizli ve sinsi bir arayışa yöneleceklerdir.

Kompleks

Çok sık görülmemekle birlikte, eşi tarafından suçlanan, yargılanan, başka erkeklerle kıyaslanan ve yüzüne hep noksanları vurulan erkekler de aldatma ihtiyacı gütmektedirler. Öz güvenlerini yeniden kazandıracak, onlara hayatı yeniden yaşatacak ve söylendiği gibi olmadıklarını kendilerine ispatlayacak bir kadın, kompleks sahibi olmaya başlayan erkeklerin en büyük ihtiyacıdır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir