Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Öyle bir olgudur ki aşk, insanı baştan sona değin heyecana ve soru işaretlerine boğar.

Bir düşünün içinde bilinmeyenleri barındırmayan bir aşkın varlığını? Böylesi ilişkinin heyecanı nerededir?

Partnerinizi iyi tanımanız önemlidir, ama yine de şaşırtılabilmeniz gerekir.

Aksi durumda, ilişkiniz tekdüzeleşir, heyecanınız tükenir ve siz artık âşık değilsinizdir.

Aşkın başlangıcı da aşkın kendisi kadar önemlidir; çünkü sizden hoşlandığını zaten bildiğiniz birinin sizde kalp çarpıntısı uyandırması, en azından bunu daimi kılması mümkün değildir.

Hoşlanmalı, meraktan ve acıdan kıvranmalı, bazen de umutsuzluğa ve sabırsızlığa gark olmalısınız ki, hedefe ulaştığınızda mutluluğunuz size tarifsiz gelsin.

Özellikle de erkeklerin canını yakmakla nam salan ve bundan ince bir zevk duyan kadınların da meraklanması, çıkmazlarla, açmazlarla uğraşması reva değil midir!

Kadınlar! Fiskosta.com yanınızda ve erkeklerin hoşlanma belirtilerini sizler için ifşa ediyor!

Erkeklerin hoşlanma belirtileri nelerdir?

Gereğinden fazla mı görüyorsunuz ne!

İnsanları aynı kalıptan çıkmış gibi tek tip değerlendirmek doğru değilse de, inkârı mümkün olmayan benzerlikleri de vardır.

Hoşlanan erkek o kişidir ki, çevrenizde bir yerlerde sürekli gezinir. Bir eğlence mi düzenlediniz; oradadır! Sinemaya mı gittiniz, arka koltuktadır! Açık alanda oturuyor musunuz; alt sokaktan geçiyordur!

Diğer taraftan, belki işiniz ya da eğitiminiz gereği zaten aşağı yukarı aynı mekândasınızdır; bu durumda, hep daha fazlasını isteyeceği için, aranızdaki mesafeyi daraltacaktır. Kantinde, yemekhanede sizi görebileceği yerlerde oturuyordur, servisinizin çevresinde dolaşıyordur, size yakın olanlarla iletişim kuruyordur.

Kısacası, bir düşünün, onu gereğinden fazla mı görüyorsunuz diye. Yanıtız evetse, erkeğin hoşlandığına işarettir.

Göz teması şartı

Sık sık göz göze geliyorsanız, aranızda iyi ya da kötü bir iletişimin olduğu açıktır. İyi ama hangisi?

Kötü bir izlenim bırakmış iseniz, çevrenizde çok fazla görmezsiniz. Tek tük karşılaşmalarınızda gözlerinizin buluşmasına da heveslenmemelisiniz.

Yok, eğer hem sık karşılaşıyor, hem gözleriniz de buluşuyor ve daha önemlisi de gözlerini kaçırıyorsa, sizden hoşlanıyor ama biraz utangaç demektir.

Fiziksel temas da lazım!

Zaten sıkça görüşüyorsunuz ve doğal olarak göz göze de geliyorsunuz; bu yüzden, duygularından emin olamıyorsunuz. Böyle durumlarda fiziksel temasınızı gözden geçirin, daha bir ayrıntılı değerlendirin.

Örneğin, yan yana yürüyorsunuz ve elleriniz birbirine bir değil, iki değil, pek çok kere değiyor mu?

Çevrede oturacak birçok yer varken, gelip sizin yakınınıza, hatta samimiyetinize güvenerek yanınıza oturuyor ve her oturup kalkışında size mutlaka değiyor mu?

Her fırsatta elini, kolunu, omzunu, bedenini sizinle temas ettiriyor mu ve bunu yaparken de mümkün olduğunca kibarca davranıyor mu?

Tokalaşırken, buraya dikkat edin, elinizi avucunda bir an kadar fazla tutuyor ve hissedebileceğiniz denli sıkıyor mu?

Gördüğünüz gibi, davranışları iyi okumak önemli. Bu konuda Erkekler Kadınlarda Hangi Davranışları Sever yazımıza göz atabilirsiniz.

Sözcüklerdeki ipuçları

Kelimeler, pek çok şeyi ele verir; yeter ki dikkat edilsin.

Bir defa, bir erkekle başbaşa dakikalarca bir şeyler konuşuyorsanız, o erkeğin sizden etkilendiğine hiç şüpheniz olmasın; hoşlanmadığı kızla hiçbir erkeğin birebir zaman geçirmeyeceğini unutmayın. Yok, kalabalık bir sohbet ortamındaysanız, hedef kişiye biraz daha dikkat harcayın.

Sözü sizden alıyor, yine size yöneltiyor, en çok sizinle ilgileniyorsa ya da kendini ele vermemek için sizinle hiçbir sözlü iletişim kurmuyorsa, ama bakışlarını da ikide bir üzerinizde yakalıyorsanız, hoşlanıldığınızdan şüpheniz olmasın.

İltifatlara kanma devri bitti

İltifat eden bir erkeğin size bir çeşit ilgi duyduğundan şüpheniz elbette olamaz. Bu noktada kuşkulanmanız gereken şey, size ne açıdan ilgi duyduğudur.

Sizi bir eğlence olarak mı, yoksa ciddi bir ilişki için mi düşündüğünü nasıl anlarsınız? İltifatlarını abartıyor, bunu olur olmaz kişilerin yanında tekrarlıyor, sizin olumlu ya da olumsuz tepkinize aldırmıyorsa, ya birilerini kıskandırmaya çalışıyor ya da sizinle eğleniyor demektir.

Görselliğinize ve kişiliğinize dair övgüleri başbaşa olduğunuzda dile getiriyorsa, bunu ne fazla ciddi ne de fazla alaycı bir tavırla yapıyorsa, ilgi sözcüklerini başkalarının yanında söyleyerek imajınızı zedeleyecek bir saygısızlığa düşmüyorsa, sizden hoşlanıyor, ciddi düşünüyor ve size saygı duyuyor demektir.

Davetlerin şifresi çözüldü!

Bir erkek tarafından bir yere davet ediliyorsanız, bu bir çeşit hoşlanma ve bunu ifade işaretidir.

Davet edilenlerden yalnızca biriyseniz de, yine şifrelere çok dikkat etmelisiniz. İster yalnız davet alın ister arkadaşlarınızla, eğer nezih bir restoran gibi, kafe gibi eğlence yerlerine ya da müze ve sergi gibi kültürel yerlere değil de, gece kulüplerine, henüz çok yeni tanışmış olmanıza rağmen sinemaya ya da evine davet ediyorsa, hoşlanmasını istediğiniz erkeği gözden geçirmenizde yarar var.

Daveti düşünmeden kabul edebiliyor musunuz, sorun kendinize. Nereden ve nelerden zevk alacağınızı bir şekilde öğrenen erkek, davetiyle sizi mutlu edecektir ve o erkek, sizden hoşlanıyor demektir.

Erkeklerden bu kadar bahsedince, hoşlanmadığı davranışlardan da bahsetmemek olmaz. Erkeklerin Kadınlarda Hoşlanmadığı Davranışlar yazımızdan önemli tüyolar edinebilirsiniz.

Doğru erkeği bulmanız dileklerimizle…

Aşkın beden dili

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir