Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği Davranışlar

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği Davranışlar

Duygularını belli etme konusunda kadınlar kadar cömert olamayan erkekler, hoşlandıkları ya da hoşlanmadıkları davranışları da doğrudan ifade etmek yerine, beden dillerini kullanmayı tercih ederler. İş ki kadın, erkeğini anlayabilsin.

Peki, erkeklerin kadınlarda hoşlandıkları hâlde dile getirmekten kaçındıkları davranışlar nelerdir?

Erkeğinizi mutlu etmek için nasıl bir yol izlemelisiniz? İşte, fiskosta.com’un önerileri:

Erkeğin kadınlarda sevdiği davranışlar nelerdir?

Bir adım geride durun

Hangi ortamda ve kimlerle birlikte olursanız olun, özellikle de erkeğinizin ailesi ile beraberseniz, bir adım geride durmayı başarabilmelisiniz ki, erkeğinizin gururunu okşayabilesiniz; zira her konuşmaya katılımcı olmaya çalışarak, dikkat çekmeye çabalayarak, bir şeyleri ispat etmeye uğraşarak iyi bir izlenim bırakamayacağınız gibi, erkeğinizi de geri plana itecek ve onun kendisini kötü hissetmesine sebebiyet vereceksiniz.

Fikirlerini alın

Kim olursa olsun, herhangi bir konuda fikrinin sorulmasından gururu okşanacaktır.

Hele söz konusu kişi erkeklerse ve fikrini soran da sevdiği kişiyse, yaşayacağı mutluluğu ve gururu tahmin etmek hiç de güç olmasa gerek.

Bu demek değildir ki, her konuda erkeğinizi dinleyin. Hayır! Belki kararınız kesin ve kendinizden eminsiniz.

Yine de erkeğinizin fikrini sormanız, bildiğinizi okumanıza engel teşkil etmeyecektir!

Dinleyin

Çok konuşmasıyla nam salmış olan kadınlar, istediklerinde az konuşmayı, hatta hiç konuşmamayı da becerebildiklerini göstererek erkekleri şaşırtabilirler.

Siz de bu taktiği uyguladığınız takdirde, erkeğinizin sizi konuşturmak için çırpınacağını, fikirlerinizi soracağını göreceksiniz. Böylece, gerektiğinde sessiz, sakin, uslu bir kız olabildiğinizi göstererek erkeğiniz nazarındaki ilgi çekiciliğinizi arttıracak, hem de yine erkeğinizde dinlenildiği hissini uyandırarak onu gururlandıracaksınız.

Erkeklerin kadınlarda sevdiği

İlgilenin

Ne kadar büyürse büyüsün, erkeklerin hep çocuk kaldığı bilinen bir şeydir.

Böyle olduğu içindir ki, erkeğinizin annesinin görevini alarak, ama annesi gibi değil, elbette karısı gibi davranarak onu mutlu edebilirsiniz. Yalnız, buradaki dengeyi tutturmak, neredeyse cambazın ipte yürümesi kadar zordur; zira ilgiyi abartır ve annelik yaparsanız, erkeğinizi bunaltırsınız; yok, ilgisiz davranırsanız, bu defa da elinizden kaçırırsınız.

Öyleyse, umursamaz görünerek, ama aslında her şeyiyle de ilgilenerek, örneğin banyoda sırtını keseleyerek ya da ceketini giydirerek kendisini değerli hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer ki sizi değersizleştirmeye kalkar, bir çeşit hizmetçi muamelesi yaparsa, surat asmadan ama hiç oralı da olmadan ilginizi keser ve erkeğinizi şaşırtabilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta ise, ilginizi her yerde ve herkesin yanında göstererek erkeğinizi kılıbıklık korkusuna düşürmemeniz gerektiğidir!

Övün

Çocukluklarını bir ölçüde atamadıklarından olacak, pohpohlanmaya da bayılır erkekler.

Becerikli, yürekli, zeki, çalışkan, başarılı, yakışıklı ve bunun gibi nice olumlu özelliklere sahip olduğunu söyleyerek, buna dair çeşitli örnekler vererek erkeğinizi şımartabilir, daha ilerisi için teşvik edebilirsiniz.

Yalnız, yine dikkat hanımlar! Bu pohpohlama taktiğini abartmanız hâlinde, erkeğinizin bir şekilde gerçeği görerek hayal kırıklığına uğrayabileceğini de unutmamalısınız.

Erkeğinizin sizden hâlâ hoşlanıyor olması da çok önemli tabii.

Erkeğin hoşlandığını nasıl anlarsınız, linke tıklayarak yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevilen davranışlara sahip olmanız dileklerimizle… 🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir