Anasayfa / Güzellik / Evde Diş Beyazlatma Teknikleri/Muz Kabuğu ve Brokoli

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri/Muz Kabuğu ve Brokoli

Evinizde doğal yollarla bembeyaz dişlere sahip olmak, hiç de zor değildir. Birkaç malzeme ve dikkatli uygulama ile daha parlak ve beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Fiskosta.com’un hazırladığı evde doğal diş beyazlatma yöntemleri, sizin için.

Evde doğal diş beyazlatma için kullanılan malzemeler

 1. Muz kabuğu
 2. Çilek
 3. Kabartma tozu
 4. Brokoli
 5. Karnabahar
 6. Hindistancevizi yağı
 7. Limon suyu
 8. Gliserin
 9. Tuz

Evde doğal diş beyazlatma yöntemleri

Muz kabuklarının içerisindeki beyazlıkların dişlerinizi beyazlatıp, parlattığını biliyor muydunuz?  Bu beyaz kısmı dişlerinize sürtebileceğiniz gibi, bir kaşık yardımıyla çıkararak fırçanıza sürebilir ve dişlerinizi bu şekilde fırçalayabilirsiniz. İlk seferinde bile dişleriniz parlayacaktır ve her seferinde biraz daha beyazlaşacaktır. Muz kabuklarının doğal peeling etkisi vardır.

Bir çileği çiğnedikten sonra, kalanı ile dişlerinizi fırçalayarak da doğal yollarla dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Çileğin doğal diş beyazlatıcı özelliği olduğu herkes tarafından bilinir.

Evde doğal diş beyazlatma yöntemleri başında çileğin kullanıldığını söylemiştik. Peki ya çileğin yanına kabartma tozu gelirse, nasıl bir etki yapabileceğini düşündünüz mü? Çileği bir çatal yardımıyla ezin ve içerisine yarım tatlı kaşığı kabartma tozu ilave ederek karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Kısa sürede ne kadar beyazladığına inanamayacaksınız. Özellikle özel günlerin öncesinde bu formül harika bir etki yapacaktır.

Haşlanmış brokoli ve karnabahar da evde doğal diş beyazlatma için ideal malzemelerdendir. Haşlanmış brokoliyi ya da karnabaharı çatalla ezerek dişlerinizi fırçalayın. Brokoli ve karnabaharın dişleri temizleyici etkisi vardır.

Hiç duymadığınız formüllerden biri de hindistancevizi yağıdır. Hindistancevizi yağının doğal olanını bulabilirseniz, bembeyaz dişlere kavuşabilmeniz için ideal bir uygulama yapabilirsiniz. Hindistancevizi yağı ile dişlerinizi fırçalayın. Böylece daha parlak ve beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı karbonata birkaç damla limon suyu ilave edin. Hazırladığınız bu karışım doğal diş beyazlatma formüllerinden en çok duyulanıdır; ancak, burada iki püf noktası vardır: Birincisi, karışım iyice köpürdükten sonra kullanın; ikincisi de evde diş beyazlatma formülünüzü parmaklarınızla hafifçe dişlerinize sürüp daha sonra yıkayın. Aksi halde, diş minelerinin çizilmesine sebep olabilirsiniz.

Deniz tuzunu robottan geçirerek inceltin. 1 çay kaşığı deniz tuzuna bir çat kaşığı gliserin ekleyerek dişlerinizi fırçalayın.

Dikkat! Evde doğal diş beyazlatma riskleri

Evde diş beyazlatma, hepimizin istediği bir uygulamadır. Öneride bulunduğumuz formüller, dişlerinizin daha parlak ve beyaz olmasına yardımcı olacaktır. Ancak, diş minelerinizin çizilme riskine karşılık bu formülleri çok sık kullanmamanız gerektiğini unutmayın.

Diş macununuzu kendiniz de yapabilirsiniz

Diş fırçanızdaki bakterilerden oksijenli su kurtulun

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

3 Yorumlar

 1. merhaba
  diş çürümelerini önlemek için nelere dikkat etmeliyiz?
  yani doğal bir bitkisi var mı?

  • Karanfil ağız içindeki bakterileri temizleyerek diş çürümelerini engellemektedir; yemeklerden sonra ağzınızda bir karanfili gezdirebilirsiniz. Yeşil çay da yine diş çürüklerine karşı koruyucudur.

 2. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir