Anasayfa / Sağlık / Feridun Kunak Öksürük Şurubu Tarifi (4 Ayrı Karışım)

Feridun Kunak Öksürük Şurubu Tarifi (4 Ayrı Karışım)

Feridun Kunak öksürük şurubu tarifi konusunda çok etkili ve pratik bilgilerini zaman zaman TV ekranlarından paylaşmaktadır. Fiskosta.com okurları için bir derleme yaparak en çabuk sonuç alınanları sizler için bir araya getirdik. Küçük kâğıtlara yazarak buzdolabınızın üzerine yapıştırmayı unutmayın; en zor anınızda gözünüze çarpsın.

Feridun Kunak öksürük şurubu

Bir türlü geçmeyen inatçı öksürükleriniz için harika doğal öksürük şurubu formüllerini evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Dr. Kunak’ın verdiği bu etkili formülleri mutlaka deneyin.

Feridun Kunak öksürük şurubu tarifleri

Malzemeler:

1 yemek kaşığı kuşburnu

Yarım çay kaşığı karabiber

Yarım limon kabuğu

1 çay kaşığı zencefil tozu

1 çubuk tarçın

1.5 bardak sıcak su

Sıcak suya ezilmiş kuşburnu, karabiber, limon kabuğu, zencefil tozu ve kabuk tarçını ekleyerek 5 dakika kaynatın; 5 dakika da demleyin. Yudum yudum için.

Not: Çubuk tarçını kırarak atın.

Başka bir öksürük şurubu tarifi:

Malzemeler:

1 karaturp suyu

Yarım kök zencefil suyu

1 limon suyu

1 çay bardağı dut pekmezi

Karaturp ve taze zencefilin suyunu çıkarın, limon suyu ve dut pekmezi ekleyerek cam bir kavanozda muhafaza edin. Bu doğal öksürük şurubu tarifini çocuklarınızda mutlaka deneyin; öksürükleri kısa sürede kesilecektir.

Not: Buzdolabında muhafaza edin, her kullanımdan önce çalkalayın.

Çok etkili bir karışım daha:

Malzemeler:

1 ayva kabuğu

1 elma kabuğu

2-3 tane ayva çekirdeği

Yarım limon suyu

Bir parça kök zencefil

1 bardak sıcak su

Sıcak suya elma kabuğu, ayva kabuğu, ayva çekirdeği, limon suyu ve bir parça taze zencefil koyarak 5 dakika boyunca kaynatın; 5 dakika da demlendirin.

Ilık ılık içeceğiniz bu çay, öksürüğü kesecek ve boğaz ağrılarınıza iyi gelecektir.

Öksürük şurubu ve doğal antibiyotik:

Malzemeler:

1 turp

1 tatlı kaşığı bal

Bir turpun içini oyun ve bal ilave edin; kürdan ile turpun altını birkaç yerinden delin ve çay bardağına yerleştirin. Deldiğiniz yerlerden akan bal ve turp karışımı, çocuklardan yetişkinlere kadar her yaşta kullanılabilir. Doğal antibiyotik etkisi vardır ve öksürükte çok etkilidir.

Not: Ballı turpu akşam hazırlayıp, sabaha kadar bekletin.

En etkili Feridun Kunak öksürük şurubu tarifleri için

Çay formunda olanları bekletmeden hemen hazırlayıp taze taze tüketin. Karışım biçiminde olanları ise cam bir kavanozda saklayın ve buzdolabında bekletin; ayrıca, her kullanımdan önce mutlaka çalkalayın.

Feridun Kunak öksürük şurubu tariflerini paylaştık. Sizler de öksürüğünüze iyi gelen, en çok da çocuklarınız için kullandığınız formüllerinizi bize yazabilirsiniz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir