Anasayfa / Moda / Gelinlik Seçimine Dair Tüyolar

Gelinlik Seçimine Dair Tüyolar

Her kadının hayalidir, düğün gününde gelinliğiyle hatırlardan silinmeyecek kadar duru bir güzelliğe sahip olmak. Peki, masumiyetin rengi beyazların içerisinde size yakışacak en uygun gelinlik modeli hangisi? Gelinliğini seçme arifesinde olan gelin adaylarına harika tüyolar fiskosta.com’da.

İnce bel ve geniş kalçası olanlar

Beliniz ince, omuzlarınız dar ve kalçanız geniş ise, armut tipi bir vücuda sahipsiniz demektir. O halde, armut tip vücuda sahip gelin adaylarının yapmaları gereken şey, dikkatleri vücudun üst kısmına çekmektir. Straplez ve basenden başlayarak aşağıya doğru kabaran gelinlik modellerini tercih etmeleri onların çok göz alıcı bir gelin olmalarını sağlayacaktır. Kalça kısmı dar olan ve V yaka gelinlik modellerinden ise daima kaçınmalıdırlar.

4

Orantılı vücut hataları olanlar

Kum saati denilen orantılı hatlara sahipseniz, gelinlik modellerinde seçeneğiniz bol olacaktır. Herkesin taşıyamayacağı denizkızı modelindeki gelinlikler, kum saati vücut tiplerinde harika duracaktır.  Ayrıca omuzlarla basenlerin, göğüslerle de kalçaların orantılı olduğu kum saati vücut tipleri, cesur gelinlik modellerini de çok iyi taşıyabilmektedirler.

cats

Vücudunun üst kısmı geniş olanlar

Bel, kalça ve göğüs birbirine yakın ölçülerde olduğu için bu vücut tipleri elma tipi olarak tanımlanmışlardır. Karın bölgesi daima göze çarpar ve göğüler de zaten iridir. Bu nedenle, elma tipli vücuda sahipseniz, gelinlik modellerini seçerken bel bölgenizi arka plana itmeli, göğüslerinizi ise ön plana çıkarmalısınız. A tipi gelinlikler, elma tipi vücuda sahip gelinleri göz kamaştırıcı güzelliğe ulaştıracaktır.  Vücudu sarıp hatları ortaya çıkaran, saten ve likralı kumaşlardan daima kaçınılması gerekir.

3

Omuzları geniş, kalçaları dar olanlar

Omuzlarınız geniş, kalçalarınız dar ve göğüsleriniz de küçük ise, atletik vücut kategorisine girersiniz ve uzun, kabarık etekli gelinlik modellerini seçmelisiniz. Üst tarafı, yani omuz ve kolları kaslı olanların gelinliklerini seçerken bu bölgelerini kamufle edebilecek modellere yönelmeleri ya da bolero kullanmaları, şıklıklarıyla hatırlarda kalmalarını sağlayacaktır.

1

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir