Anasayfa / Dekorasyon / Genç Odası Dekorasyonu İçin Canlı Öneriler

Genç Odası Dekorasyonu İçin Canlı Öneriler

Dekorasyonu kalıplardan çıkarmak ve kendi zevkine göre kalıplandırmak, birinci koşuldur. Aynı mobilyayı getirip yerleştirmek değil, hamurdan farklı şekiller çıkarmaktır asıl olan.

En sevilen renkler, konsantrasyon sağlar. Genç odalarında kullanılabilecek belli başlı renklerin dışında, onların hangi rengi sevdiğine kulak verin. Onun en çok sevdiği renk, odası için doğru renk olacaktır. Burada sadece tonu önem arz etmektedir; çünkü çok açık renkler, sakinleştirici etki yapıp uyku getirebilmektedir. Bu durum da özellikle sınav döneminde olan gençleri olumsuz etkileyecektir.

Çalışma masasının yeri ve konumu, odadaki en önemli ayrıntıdır. Gün ışığından çok iyi yararlanılabilmesi için masanın cama en yakın noktada olması ve gün ışığının sağ ya da sol taraftan gelmesi sağlanmalıdır.

teenage-room-ideas3[1]

Odadaki eşyaların sayısı da ciddi önem arz eder. Öyle ki, gereğinden fazla eşya dikkat dağıtabileceği gibi, çok az eşya da sıkıntı yaratabilmektedir. Özellikle çalışma masası, çok karmaşık olmamalıdır.

Bütün gün masa başında kalan ve yerde oturmayı unutan gençlik için küçük bir oturma köşesi yapılabilir. Canlı ve odasına uygun renklerde seçilmiş puf minderlerle hem stres atacak hem de farklı bir köşesi olacaktır.

Int054[1]

Başka bir alternatif ise, şirin bir koltuk ve hemen yakınına konulacak masa lambası ile kitap okuma köşesi oluşturmaktır.

Kırmızı berjerin enerjisi

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir