Anasayfa / Sağlık / Geniz Akıntısı Nasıl Geçer, Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir? | Muhteşem Çözüm
Geniz akıntısı nasıl geçer?
Geniz akıntısına ne iyi gelir?

Geniz Akıntısı Nasıl Geçer, Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir? | Muhteşem Çözüm

Bir kere geniz akıntısı başladığı zaman bir daha kurtulamıyorsunuz değil mi? Peki kronik geniz akıntısı nasıl geçer ve geniz akıntısına ne iyi gelir? 🤔

Her yerde geniz akıntısı nedir, ne iyi gelir, neden olur gibi birçok içerik bulabilirsiniz. Burada benim amacım nokta atışı yapmak. Kendi yaşadığımız tecrübeyi size anlatmak… Böylece belki de baştan bu hatayı yapmazsınız ya da siz de aynı hatayı tekrarlamışsanız çözümünden yararlanabilirsiniz.

Geniz akıntısı nedir?

Vücutta fazla üretilen mukus boğazın arkasında birikmiş olarak hissedilir ve burundan aşağıya doğru akıntı yapar. Buna da geniz akıntısı denir.

Geniz akıntısı belirtileri ve nedenleri nelerdir?

Geniz akıntısının sebepleri zaten belli. Alerjik sebepler, enfeksiyonlar, kimyasal malzemeler, çeşitli ilaçlar vs…

Amaaaaa asıl bir sebep var ki kendi elinizle yaptığınız…

Her sabah kalkarsınız, güzel bir duş alırsınız. Dışarıda kar mı var, buz mu tutmuş, hiç fark etmez. Zaten hemen arabaya bineceksinizdir, yürümeyeceksinizdir. Eee iş yeri zaten son derece sıcak. Ne yani, ütülenmiş mis gibi gömleklerinizi duş yapmadan mı giyeceksiniz! Yok artık…

En azından çok soğuk, karlı ve buzlu günlerde akşamdan mı duş alsanız? Olur mu hiç öyle şey? Sabah mutlaka önce duş alınmalı ki sonra üzerinizi giyebilesiniz. Yoksa…

Tabii saçlarınızı kurutsanız da biraz dipleri nemli kalmış. E biraz üşüdünüz ama çok sorun değil. Evet, yıllarca çalıştınız ve aynı düzenle devam ettiniz. Yaş almak da alışkanlığınızı değiştiremedi. Tıpkı benim sevgili babacığım gibi.

Kronik geniz akıntısı ebedi misafiriniz

Tabii ki bazı alışkanlıklar size sürekli evinizde kalmak isteyen yüzsüz misafirleri de beraberinde getirebiliyor. Sonra siz acaba ne yapsam da geniz akıntısı çözümünü bulsam diyorsunuz.

Geniz akıntısı nasıl geçer?

Sürekli geniz akıntısı yaşıyorsanız, bütün tedavilere rağmen kurtulamıyorsanız aslında çok basit bir çözümü var.

Deneyin, göreceksiniz!

Bütün süt ürünlerini kesmek. Evet, yanlış duymadınız; süt ürünleri vücuttaki enflamasyonu arttırıyor ve geniz akıntısını da tetikliyor.

Peynir, süt, yoğurt ve kefir. Hiçbirini tüketmek yok.

İlk önce bir deneme yapın. İlk günlerden itibaren nasıl rahatladığınızı göreceksiniz. Özellikle akşam yastığa başınızı koyar koymaz sizi rahatsız eden geniz akıntılarınız, artık sizi terk edecek.

İyi de ben peynirsiz, hele de yoğurtsuz hiç duramam diyenler; belki de bir deneme yaptığınızda, yaşadığınız rahat uyku sizin süt ürünleriyle kolayca vedalaşmanıza yardımcı olacaktır.

Lütfen geniz akıntısı nasıl geçer diyen herkese bu yazımı ulaştırmaya çalışın. Her iyi dilek size muhteşem bir enerji olarak dönecektir.

Sevgiler… 🤗

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir