Anasayfa / Estetik / Gıdık Estetiği
Ameliyatsız gıdı estetiği
Gıdık estetiği nasıl yapılır?

Gıdık Estetiği

Gıdık estetiği nasıl yapılır? Gıcı germe ameliyatı hakkında neler söylenebilir? Gıdı estetiği ameliyatı hakkında merak edilenler nelerdir, gelin, birlikte göz atalım.

İlerleyen yaşın belirtilerinden biri de sarkmış gıdıdır. Cildiniz ne denli pürüzsüz, ne denli parlak olursa olsun eğer iki kat olmuş bir gıdıya sahipseniz, kendinizden pek öyle emin hissedemezsiniz.

Bilinen bir şeydir ki sarkan gıdıyı makyajla gizlemenin de imkânı yoktur; bu sorunun tek çaresi, günümüzün estetik yöntemlerinden geçmektedir.

Liposuction gıdı aldırma

Gıdı problemi 20’li yaşlarda başlayabilmektedir. Özellikle de çabuk kilo alıp veren kişilerin 30’lu yaşlardan sonra gıdılarında rahatsızlık verici bir gevşeklik görülebilir. 40’lı yaşlardan sonra ise artık göz ardı edilemeyecek boyuta varmış olacaktır.

Gıdıdaki gevşekliğin belirginleşmesi durumunda, eğer hastanın yaşı da henüz gençse yalnızca yağ birikmesi olacağından, “gıdı liposuction” uygun bir çözüm yöntemidir.

Lazer lipoliz ile gıdı estetiği nedir? Radyofrekans ya da lazer lipoliz yardımı ile liposuction belli oranda derinin gerilmesini sağladığı için rağbet görmektedir.

Bu yöntemin en önemli kazanımı, sonuçların hiçbir iz kalmayacak kadar iyi olmasıdır.

Gıdık estetiği nasıl yapılır?

Hasta eğer daha ileri bir yaşta ise “gıdı liposuction” yeterli gelmeyeceğinden, kulak ardına 1-2 cm’lik kesiler ile yapılacak boyun askısı oldukça iyi bir netice verecektir.

Bu işlem derinin gevşekliğine göre farklılık gösterecektir. Örneğin, daha belirgin olan deri gevşekliği durumunda, kulak memesinin ön kısmından başlanarak kulak ardına değin devam edecek yaklaşık 5 cm’lik bir kesiyle boyun germe ameliyatının çok iyi sonuçlar vermesi söz konusudur.

Bu yöntemin en önemli kazanımıysa fazla yağın alınmasının yanı sıra, germe işlemi de yapıldığından, hasta memnuniyetinin azami oranda olmasıdır. Yine herhangi bir iz de kalmayacaktır.

Ameliyatsız gıdı estetiği – Botoks yöntemi

Ameliyatsız gıdı estetiği de mümkündür.

Deride yalnızca bir kırışıklığın olması durumunda söz konusu bölgedeki derinin kremlerle aktivasyon edilmesi ya da IPL tedavisi ile iyi sonuçlar alınabilmekte ve aynı gün normal yaşama dönülebilmektedir.

Bunların beraberinde ablatif lazerler, derin asit peelingler, fraksiyonel lazerler de kullanılabilmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır: Bu yöntemlerin uzman kişilerce uygulanması gerekir ki herhangi bir kalıcı ize meydan verilmesin. Botoks uygulamasıyla gıdı bölgesinde çok etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

En önemli kazanımı, herhangi bir ameliyatın olmamasıdır.

Bitirirken, kadınların tercih ettiği estetik uygulamalar yazımıza da göz atmanızı önerelim.

Gıdık estetiği nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir, kısaca anlattık. Estetik kaygılar taşımayacağınız güzel bir yaşam dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir