Anasayfa / Güzellik / Göz Altı Morluklarından mı Şikâyetçisiniz?

Göz Altı Morluklarından mı Şikâyetçisiniz?

Kadınların korkulu rüyalarından biridir, göz çevresi sorunları. Göz altı morlukları için maske, göz altı morlukları için bitkisel çözüm, göz altı halkalarına çözüm arayışı içerisindeyseniz, fiskosta.com sizin için derledi.

Göz altı morlukları için maske

Bir yemek kaşığı patates suyu

Bir yemek kaşığı limon suyu

Yarım patates rendelenerek suyu çıkarılır. Patates suyuna taze sıkılmış limon suyu da eklenerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışım göz çevresine sürüldükten sonra masaj yapılır. İçerden dışarıya doğru yapılması gereken göz çevresi masajı, kan dolaşımını hızlandıracak ve göz altı morluklarınızın açılmasına yardımcı olacaktır.

Göz altı halkalarına çözüm

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı domates suyu

Bir tutam un

Taze sıkılmış limon ve domates suyuna bir tutam da un eklenerek katı bir hale getirilir. Hamur haline getirilen bu karışım, göz çevresine sürülür ve kuruyana kadar bekletilir. Kuruduktan sonra yıkanır. Bu göz çevresi halkalarına çözüm olacak maskenin haftada 2 defa uygulanması gerekir.

Göz çevresi sorunlarına dair püf noktalar

Her akşam yeşil elma dilimlenir ve göz altlarına konularak 20 dakika bekletilir. Yeşil elmanın asidi, gözaltı morlukları bitkisel çözümlerinin başında gelmektedir.

Kivi ve salatalık kabukları da aynı şekilde göz çevresi morlukları için kullanılabilir.

Papatya ve yeşil çayla pansuman yapılması da hem gözaltı morlukları hem de torbalanmalarında çözüm olacaktır.

Siz de söz konusu sorunları yaşıyorsanız, bu önerilerden faydalanmalısınız.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir