Anasayfa / Güzellik / Göz Kalemi Seçimine Dair

Göz Kalemi Seçimine Dair

Göz kalemi sürmenin püf noktaları fiskosta.com’da.

Her göz renginde, aynı renkteki bir göz kalemi tercih edilebilir. Siyah gözlüler, siyah; kahverengi gözlüler, kahverengi; mavi gözlüler, mavi; yeşil gözlüler, yeşil; ela renkte göze sahip olanlar ise, kahverenginin tonlarını kullanabilirler.

Göz rengine göre göz kalemi seçimi

Kahverengi gözler

Kahverengi gözlerin ışıltısını ön plana çıkarabilmek için canlı renklerdeki göz kalemlerini kullanabilirsiniz. Örneğin mavi ve yeşil renklerinin tonları, bakışlarınızı çok daha enerjik gösterecektir. Ancak doğal makyajı seviyorsanız, o zaman da kahve tonları, yine kahverengi gözlerinizle çok güzel uyum sağlayacaktır. Bakır ve bronz tonlarındaki göz kalemleri de kahverengi gözlere çok yakışacaktır.

Kahverengi gözler

Yeşil gözler

Yeşil renkteki gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, siyah gibi koyu renkleri tercih edin. Üstelik her göz rengine yakışmayan yeşil, mürdüm ve mor renkleri de hem göz renginizle uyum sağlayacak hem de yine göz renginizi vurgulayacaktır. Bakır tonlarını da makyaj çantanızda bulundurmayı unutmayın.

Yeşil gözler

Mavi gözler

Mavi, füme ve bakır tonlarını tercih edebilirsiniz.

Mavi gözler

Gri gözler

Turkuaz rengi, gri gözlerde çok vurgulayıcı bir etki bırakmaktadır; bu nedenle, gri renkte gözlere sahipseniz, göz kaleminizin rengi turkuaz olmalıdır.

Göz kalemi nasıl çekilir?

Göz kaleminizi her zaman ince hatlarla sürün, çünkü kalın sürülen bir göz kalemi şık durmayacak ve dikkat çekecektir; bu nedenledir ki, göz kaleminin ucunun ince olmasına dikkat edin. Ayrıca ince sürülen bir çizgiyi kalınlaştırmak daha kolaydır. Ancak zaten kalın bir formda uygulama yapmışsanız, bunu düzeltmek çok daha zor olacaktır.

Keskin ve dümdüz bir çizgi çekmek zorunda değilsiniz. Küçük noktalar yapıp birleştirerek de göz kaleminizi uygulayabilirsiniz.

Göz kaleminizi sürdükten sonra pamuklu çubukların yardımıyla dağıtırsanız, buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.

Göz kalemi sürme teknikleri

Beyaz bir göz kalemini gözlerinizin içine sürerek masum bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Yine göz içlerinize siyah renkteki göz kalemini uygulayarak kısık ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Eğer göz kaleminizi sürdükten sonra akıyorsa, mutlaka kalem çekilmeden önce açık renkte bir farı, daha sonra göz kaleminizi ve en sonra göz kalemiyle aynı renkteki farı uygularsanız, göz makyajınız akmayacaktır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir