Anasayfa / Sağlık / Göz Kanlanmasına Kızarıklığına Ne İyi Gelir? | Göze Kan Oturması İçin % 100 Çözüm
Göz kanlanmasına kızarıklığına ne iyi gelir?

Göz Kanlanmasına Kızarıklığına Ne İyi Gelir? | Göze Kan Oturması İçin % 100 Çözüm

Göz kanlanmasına kızarıklığına ne iyi gelir? Göze kan oturması sorunu için evde neler yapılabilir? Göz kızarması için yapılabilecek en pratik yöntem nedir?

Sizlere göz kanlanması sorunu yaşayan annemin bu soruna nasıl çare bulduğunu anlatacağım. Sonraki bölümlerde gözde kanlanma ve kızarıklık yaşadığınız durumlarda uygulayabileceğiniz diğer doğal yöntemlere yer vereceğim.

Gözünüz neden kanlanıyor, önemli bir sorun mu var? Mutlaka doktorunuza gidip muayene olun. Gözde kan toplanması sorununun altında yatan önemli bir neden olabilir. Biz burada altında önemli bir neden olmayan ani göz kızarmaları ve kanlanmaları için yapabileceklerimize değineceğiz

Göz kanlanmasına kızarıklığına ne iyi gelir? – İngiliz karbonatı kürü – Annemin formülü

Annem yıllardır rosacea denilen gül hastalığıyla uğraşıyor. Hastalığın bir etkisi olarak yüzünde çıkan kırmızı noktalar bazen de gözünde çıkıyor. Bir gece aniden kıpkırmızı için kan dolu bir gözle uyanıyor. Ağrı, batma, sulanma ve ani göz kanlanması ile kendini belli ediyor.

Doktor muayenesinden antibiyotiklerle dönüyor.  Göz bandıyla gözler kapatılıyor. Antibiyotik damlalar hızlı bir çözüm oluyor ve o anlık sorun ortadan kalkıyor; ama sık sık tekrarlıyor. Doktorumuz bunun başka tedavisinin olmadığını söylüyor ve her seferinde gözün apse yaptığını belirtiyor.

Bunca antibiyotik sonucunda gözler çok hassaslaştı. Dışarıda çok çabuk sulanıyor ve akıyor. Damlalar geniz akıntısına neden oldu. Artık annem antibiyotik tedavisinden çok yoruldu ve işin kötü tarafı antibiyotikler kalıcı bir tedavi yöntemi sağlayamadı.

Göz kızarıklığı nasıl geçer, göz kızarıklığına ne iyi gelir derken bize harika bir öneri geldi.  Sodyum bikarbonat, yani İngiliz Karbonatı. Bir kahve fincanı içme suyuna yarım çay kaşığı İngiliz Karbonatı ekliyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Karbonat eridikten sonra gözlerini fincana sokarak karbonatlı suda gözlerini yıkıyoruz. Her iki gözüne de bu uygulamayı yapıyoruz. Gözlerini 4-5 dakika kadar bu suda bekletiyoruz. Size biraz garip gelebilir ama çok etkili bir güzel bir yöntem. İlk uygulamada bile etkisini görüyorsunuz.

İngiliz karbonatını mutlaka eczaneden alıyoruz. Bazen kızarıklık çok fazla oluyor. O zaman bir çay kaşığı kadar kullanıyoruz. Uygulama sonrasında gözleriniz önce çok rahatlayıp, sonra biraz puslu gibi görebiliyor fakat bu geçiyor.  Göz içinde kızarıklık annemde çok yoğun geliştiği için her 2-3 saatte bir kez tekrarlıyoruz. Her seferinde yeni bir karışım hazırlıyoruz. Gözün durumuna göre birkaç gün tekrar ediyoruz.

Sonuç olarak bu durumdan antibiyotik kullanmadan kurtuluyoruz. Gözlerdeki hassasiyet neredeyse yok oldu. Artık dışarıda sulanma olmuyor. Durduk yere göz kanlanması sorunu neredeyse yok oldu. Yine de çok nadir tekrarlayabiliyor. Biz de bu yüzden önlem amacıyla haftada 1-2 kere karbonatlı su banyosunu yaptırıyoruz.

Kırmızı göz hastalığı yaşan herkesin bu kürden faydalanmasını diliyorum. Göz kanlanmasına ne iyi gelir diyenler için çok etkili bir diğer yöntemden bahsetmek istiyorum.

Siz de gül hastalığı ile uğraşıyorsanız, Rosacea Bitkisel Çözüm yazımızdan en etkili önerileri okuyun.

Göz kanlanmasına ne iyi gelir? – Anne sütü kürü

Göz kanlanması için ne yapılmalı? Gözdeki kanlanma nasıl geçer? İşte bu sefer de anne sütü imdadınıza yetişecek. Eğer anne sütü bulabiliyorsanız, bir damlalık ya da pamuk yardımıyla gözünüze her iki saatte bir anne sütü damlatın.  Anne sütü gözde nokta şeklinde kanlanma, tek göz kanlanması ve diğer kanlanma sorunlarında çok büyük destekleyici olacaktır.

Anne sütü bulamıyorsanız, doğal inek sütü de kullanabilirsiniz. Bazen çocukların gözleri enfeksiyon kapar, çapaklanma olur. Böylesi durumlarda da eğer anne sütünüz varsa, bu mucizeden mutlaka yararlanın. Göz batmasına ne iyi gelir evde diyenler, en doğal ve masum yöntemlerden biri olan süt kürünü denesinler. Her iki göze de uygulamayı unutmayın.

Göz kanlanmasına anne sütü uygulamasından sonra evde çözüm önerilerinden bir diğerine geçmeden önce göz kanlanması görsellerine bakalım mı?

Gözde kan topalanması görselleri

Göz kızarıklığına ne iyi gelir? – Göz kanlanmasına çay banyosu ve pansumanı

Dr. Feridun Kunak göz kanlanması için ne öneriyor?

Akşamdan kalan çay demlerini dökmeyin lütfen. Çay demini ısıtın ve yine bir Türk kahvesi fincanına dökerek gözlerinizi çayda yıkayın. Ilık olmasına dikkat edin. Gözlerinizi çaya daldırdıkça rahatlayacak ve kızarıklığı gidecektir. Şikayetinizin durumuna göre günde 3-4 kez yapabilirsiniz. Çay antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için bakterilerin yok olmasını sağlayacaktır. Göz kanlanmasına bitkisel çözüm arıyorsanız, çay banyosunu mutlaka uygulayın.

Kimi zamanlarda da pamuğu çayla ıslatın ve gözlerinizi silin. Gözlerinizi hafif aralayarak içine çay girmesini sağlayın. Son olarak gözlerinizi hafifçe kapatın ve çaylı pamuğu kirpiklerinizin üzerinde bırakın. Bakın nasıl rahatlayacak ve dinlenecek.

Göz batmasına, yanması ve sulanmasına ne iyi gelir diyen herkes, çay kürünü rahatlıkla uygulayabilir. Peki ya göz yaşı kuruluğu varsa, o zaman da çay ve bal kullanacağız.

Bir fincan ılık çaya 1 çay kaşığı bal ilave edin ve bal eriyene kadar karıştırın. Yine gözlerinizi fincana daldırın. Bu fincanda göz yıkama olayını çok seveceksiniz. Gözleriniz kuruyorsa, gözde kızarma, çapaklanma ve geçici göz kanlanması varsa ballı çayı deneyin. Gözlerinize nem verecek ve antibakteriyel etkisiyle bakterileri de yok edecektir.

Karnabahar ve ebegümeci kürleri gibi uygulamalarla göz kuruluğuna çözüm önerileri sunmuştuk. Göz Kuruluğu Bitkisel Tedavisi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu göz kanlanması için bitkisel çözüm – Karabaş kürü

6-7 başak karabaşı 1 bardak sıcak suda 5 dakika kaynatın. Ilıyınca karabaş çayıyla pamuğu ıslatın ve iki gözünüze de pansuman yapın. Sabah akşam olmak üzere günde iki kere uygulayın.  Göze oluşan enfeksiyonu ya da iltihabı giderir. Göz kanlanmasına evde çözüm arıyorsanız, bu kürü uygulayın.

Göz kanlanması İbrahim Saraçoğlu kürü sonrası size ilk kez duyacağınız bir yöntemi anlatacağım.

Göz Tansiyonu yazımızı okuyun. Göz kanlanmalarınızın sebebi göz tansiyonu olabilir.

Durup dururken göz kanlanması göz batması ve yanması – Hindistan cevizi yağı kürü

Biliyor musunuz; araştırmalar Hindistan cevizi yağının doğal göz yaşına çok benzediğini göstermiş. Hindistan cevizi yağı öz için anti-inflamatuar görevi görmektedir. Göze koruma katmanı oluşturmaktadır.

Peki nasıl kullanacaksınız? Önce ellerinizi iyice sabunlayın. Hindistan cevizi yağından minicik bir parça alın ve göz yaşı kanalına yerleştirin. Yani gözün buruna yakın kısmına yağı koyup gözünüzü kapatın. Birkaç kez aç kapa yapmayı unutmayın.

Gözdeki batmaya ne iyi gelir diyenler de bu kürü uygulayabilir. Gözünüzün rahatladığını göreceksiniz.

Kirpik diplerinizdeki kepeklenme ve benzeri sorunlar için doktorunuz kirpik diplerinizi şampuanlamayı mı önerdi. O zaman Kirpik Dibi Şampuanı Blefaritto yazımızı okuyun.

Göz kanlanması nasıl giderilir? – Göz kanlanmasına yeşil çay pansumanı

Bir bardak sıcak suya bir poşet yeşil çayı daldırın ve 1 dakika sonra çıkarın. Poşet çayın fazla suyunu sıkın ve gözlerinize yerleştirin. Her iki gözünüz için de birer tane kullanmayı ihmal etmeyin. Gözlerinizi kapatarak 15 dakika boyunca bekletin.

Yeşil çay çok güçlü antibakteriyeldir. Bu yüzden göz içi kanlanması için etkili bir yardımcı olacaktır.

Kirpik dipleriniz sürekli iltihaplanıyor ve çözüm bulamıyorsanız, bitkisel önerilerimizi okumak için Kirpik Dibi İltihabı Kürü yazımızı okuyun.

Göz kanlanması bitkisel tedavi ve çözüm önerisi – Ballı rezene uygulaması

Göz kanlanmasına hangi bitki iyi gelir? Göz kanlanması evde doğal tedavi yöntemlerinden bir diğerine gelecek olursak,

1 bardak suyu kaynatın. 1 tatlı kaşığı papatya çayı, 1 tatlı kaşığı kalendula ve 1 tatlı kaşığı rezene ekleyerek 10 dakika kaynatın. Ilındıktan sonra bitkileri gazlı bezin arasından sıkıp fazla suyunu alın ve 1 tatlı kaşığı doğal bal ekleyin. Bu karışımı sargı bezine serin ve her iki gözünüze sargı bezini kapatın. 10 dakika gözlerinizde tutun.

Göz kanlanması geçirme amacıyla bu uygulamayı günde 2 kere yapın. Göz kanlanması bilgisayar kaynaklı ise bu yöntem gözlerinize çok iyi gelecektir. Göz kanlanması için evde hazırlayabileceğiniz bitkisel kürlere fesleğen çayıyla devam edelim mi?

Göz kanlanması için evde ne yapılabilir? – Fesleğen kompresi

Göz kanlanması çözümü olarak fesleğenin kullanıldığını duymuş muydunuz? Ben de öğrendikten sonra sizinle paylaşmayı çok istedim. Fesleğen antibaktariyel özelliğe sahiptir. Bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı ekleyin ve 10 dakika kaynatın. Ilındıktan sonra süzün. Bir fincana boşaltarak gözlerinizi bu suyla banyo yaptırabilirsiniz. Pamuğu fesleğen çayına batırarak gözlerinizi silebilirsiniz.  Fesleğenin iyileştirici gücü bulunmaktadır.

Göz kanlanması için şifalı bitkiler, doğal yöntemler – Aloe Vera Jeli damlası

Göz kanlanmasına bitkisel çözümler arasında aloe vera bitkisi de gösteriliyor. Aloe vera jelinin antibakteriyel özelliği vardır. Ayrıca inflamasyonu azaltır. Bu yüzden yapılan araştırmalarla birlikte aloe vera jeli göz damlalarında kullanılmaya başlanmıştır.

1 çay kaşığı aloe verayı aynı oranda suyla karıştırın ve gözünüze sürün.  Göz pınarı kanlanması, göz ucunda kanlanma ve hafif göz kanlanması gibi durumlarda kullanabilirsiniz. Lütfen dikkat edin. Aloe vera ya da diğer bitkilere alerjiniz olabilir. Önce el bileği gibi küçük bölgelerde deneme yapın.

Göz kanlanması hemen nasıl geçer, pratik çözüm – Kolloidal gümüş suyu

Son zamanlarda birçok hastalıkta vücuda direnç vermek için kolloidal gümüş suyu kullanılıyor. Eminim siz de duymuşsunuzdur. Gümüş partikülleri saf su içerisinde bekletilerek oluşturuluyor. Burada gümüşün şifalı etkisinden yararlanılmaya çalışılıyor. Doğal bir antibiyotik olduğu söyleniyor. Göz kanlanması için ne iyi gelir, ne yapmalı diyorsanız, gümüş suyundan faydalanabilirsiniz.

Gümüş suyundan bir iki damla gözünüze damlatın. İsterseniz boş bir sprey kutusuna boşaltın ve gözlerinize püskürtün. Yalnız gümüş suyunu mutlaka eczaneden alın.

Göz kanlanması, batması ve çapaklanmasına ne iyi gelir? Göz kanlanması için patates ve salatalık dilimleri

Hafif göz kanlanmaları, geçici yorgunluk gibi durumlar için patates kullanabilirsiniz. Patatesleri dilimleyin ve buzdolabında 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra gözlerinize yerleştirin. Nasıl rahatladığını fark edeceksiniz. Aynı şekilde göz kanlanmasına salatalık ve elma dilimleri de kullanabilirsiniz ama kan toplanması gibi ağır durumlar için bu yöntem yeterli gelmeyebilir.

Göz pınarının kanlanması için bu pratik yöntemleri çocuklarınıza da uygulayabilirsiniz. Göz kanlanmasına patates iyi gelir mi dedikten sonra besin takviyesi olarak neler kullanabileceğinizi de unutmadan belirteyim.

Göz kanlanmasının tedavisi – Vitamin takviyeleri

Göz kanlanması ihmale gelmez.  Sürekli göz kanlanması sorunu yaşıyorsanız doktorunuza danışarak bazı vitamin takviyeleri kullanabilirsiniz. Bunların başında A vitamini geliyor.

A vitamini: Göz sağlığında A vitamini çok önemlidir. Hücre yenileyici ve doku onarıcıdır.

Omega 3: Omega 3 bağışıklık sitemini güçlendirmektedir ve vücutta oluşan inflamasyonu azaltır. Omega 3 Seçimi yazımızdan Omega 3 seçimine dair önemli notları öğrenebilirsiniz.

D vitamini: D vitamini de bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Göz kuruluğu başta olmak üzere birçok göz sorununun D vitamini değeri yükseltildiği zaman ortadan kalktığı gözlemlenmiştir. D Vitamini Aç mı Tok mu Kullanılmalı yazımızı okudunuz mu?

Göz kanlanmasına limon iyi gelir mi?

Göz kanlanmasına hemen limon suyu damlatılması önerilir. Lütfen böyle bir şey yapmayın. Göz kanlandığında ve kızardığında yeterince hassaslaşıyor. Limon suyu asitli. Bir de limon suyu damlatıp gözdeki hassasiyeti arttırmayın. Yarar yerine büyük zarar görmeyin.

Göz kanlanmasına zeytinyağı kullanılır mı?

Göz kanlanmasına doğal çözümler arasında zeytinyağı gösterilmektedir. Limon suyunda olduğu gibi zeytinyağında da belli ölçülerde asit bulunur. Bu asit göze zarar verebilir ve hatta göz kanallarını tıkayabilir. Lütfen gözünüze zeytinyağı damlatmayın.

Göz kanlanması için zeytinyağı ya da çay damlatılması doğru mudur gibi soruların yanıtlarını da bulduk.

Göz kanlanmasına kızarıklığına ne iyi gelir, sizlerin kullandığı bitkisel ve doğal yöntemleri aşağıdaki yorum bölümünden yazın. Doktora gitmeyi ihmal etmeyin. Hepinize sevgiler. ?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir