Anasayfa / Beslenme&Diyet / Greyfurt Diyeti İle Zayıflamak Artık Çok Kolay
Greyfurt diyeti nasıl yapılır?

Greyfurt Diyeti İle Zayıflamak Artık Çok Kolay

Greyfurt suyu ile zayıflama söylentileri ortaya çıktıktan sonra, greyfurt sihirli meyve olarak adlandırılmaya başlandı. Her sabah aç karnına bir bardak greyfurt suyu içenler ya da öğünlerden önce greyfurt tüketerek zayıfladığını belirtenler… Acaba, gerçekten greyfurt suyu ile zayıflama mümkün müdür, greyfurtun yağ yakıcı etkisi var mıdır? Söylendiği gibi yağ yakıcı bir meyveyse, nasıl kullanılmalıdır? Düşünmesi bile sizi heyecanlandırdı değil mi? E hadi o zaman, greyfurt ile zayıflama dedikodusunun aslını öğrenelim.

Greyfurt diyeti nedir?

Aslında greyfurt diyeti denilince hepimiz çok farklı bir diyet listesi bekliyoruz. Ama üzgünüm; diğer diyet programlarından hiç de farklı bir beslenme şekli değil. Sıradan bir diyet programına mucize meyve greyfurt da eklenmiş. Burada size greyfurt diyetinden bahsetmeyeceğim. Çünkü saatlere bölünerek yapılan beslenmeleri kaç gün uygulayabilirsiniz ki?

Greyfurt zayıflatır mı?

Greyfurt, metabolizma hızını arttırarak yağ yakımına yardımcı olur. Bu demek değildir ki, istediğimi tüketebilirim, greyfurtla fazla kilolarımdan kurtulabilirim.

Greyfurt diyeti nasıl yapılır?

Sabah, öğlen ve akşamları yemeklerden önce yarım greyfurt tüketin. Hemen üzerine de bir bardak su içmeyi unutmayın.

Bunun dışında ikinci bir seçenek olarak da her sabah aç karnına bir şişe maden suyu ile bir tane greyfurt suyunu karıştırarak tüketin. Ancak greyfurtun suyu yerine posasıyla birlikte yemeniz çok daha etkili olacaktır; sadece suyunu içerek mide rahatsızlıklarına davetiye çıkarabilirsiniz. Hem de portakal ve greyfurt gibi meyveler posasız olarak sadece suyu tüketildiğinde vücuda şeker olarak girmiş olur.

Diyette greyfurt ne zaman yenmelidir?

Az önce de belirttiğimiz gibi, greyfurt zayıflama amacıyla tüketilecekse, en uygun zaman dilimi yemeklerden yarım saat öncesidir. Hiçbir zaman abartmayın. Her öğün öncesi yarım greyfurt yeterli gelecektir. Daha fazlası, daha çok kilo kaybı demek değildir.

Greyfurt diyeti ile zayıflamak mümkün müdür?

Dr. Ayça Kaya doğru uygulandığı sürece greyfurt suyu ile zayıflamanın mümkün olabileceğini vurguluyor. Düzenli uyguladığınız takdirde 3 ayda 5 kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

Greyfurt diyeti yapanlar ve yorumları

Eğer sizler de greyfurt diyeti uyguluyorsanız, sonuçlarını ve uygulama biçimini bizimle paylaşabilirsiniz.

Greyfurt suyu ile zayıflamak isteyenler;

Kolay gelsin!

Not: Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, greyfurt tüketirken dikkatli olun ve doktorunuza danışmayı unutmayın.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir