Anasayfa / Güzellik / Güzelliğin 4 Sırrı

Güzelliğin 4 Sırrı

Her kadının kendisine has güzellik tüyoları vardır, birçoğunu paylaşmaktan kaçındığı. Sağlıklı beslenme, nemlendirici kullanma, sigara ve alkolden uzak bir yaşam ve genetik geçiş… Evet, ama daha başka? Fiskosta.com su yüzüne çıkmamış güzellik sırlarını sizin için açıklıyor.

Dudaklar

İleri yaştaki kadınların çoğunun dudaklarının pembeliğini kaybedip matlaşarak siyaha yakın tonlara döndüğünü fark etmişsinizdir. Yaşlandıkça pembeliğinden ödün vermeyen dudakların sırrı, dudakları fırçalamaktan geçer. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra mutlaka dudaklarınızı da hafif hafif fırçalayın. Peeling etkisi yapacak olan bu işlem sayesinde dudaklarınız pembeliğini korurken, kan akışı da harekete geçeceği için, bir süre sonra doğal bir dolgunluğa kavuşacaktır.

Saçlar

Güzelliğinizin simgesi her türlü kimyasal işlemlere maruz kalan saçlarınızın asıl bakımı taramaktan geçer. Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilmenin sırrını arar dururuz. Saçlarınızı günde iki kere hafifçe ıslattıktan sonra, kalın dişli bir tarakla uzun uzun fırçalayın. Önden arkaya doğru taranan saç diplerinde kan akışı hareket edecek ve saçlar canlanacaktır.

Cilt

Makyaj çıkarıldıktan sonradır ki, akşamları mutlaka gece kremi sürülmesi önerilir. Oysaki akşamları arındırılan cildin gözenekleri açılır. Yağ, kir ve makyaj kalıntılarından temizlenen cilt nefes alır. Bu nedenle, cildinizi temizleyince kendi haline bırakın ve nem salgılamasına izin veririn. Sabah uyandığınızda cildinizin ne kadar nemli ve parlak olduğunu göreceksiniz.

Eğer cildiniz kuruyor ve nemlendirici sürmeden duramıyorsanız,  o zaman da yatmadan önce cildinizi maden suyu ile yıkayın; maden suyundaki vitamin ve mineraller sayesinde cildiniz beslenecektir.

Eller ve Ayaklar

Gliserin, gliserin, gliserin… Hangi kremi sürerseniz sürün ve ne kadar miktarda ödeme yaparsanız yapın, hiç biri gliserinin cildinize verdiği nemi ve rahatlığı saylayamaz. Bu yüzden, el ve ayaklarınıza gliserin ve vazelin karışımını sürün.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir