Anasayfa / Güzellik / Güzelliğin 4 Sırrı
Güzellik sırları nelerdir?
Güzellik sırları

Güzelliğin 4 Sırrı

Güzellik sırları nelerdir? Evde doğal güzellik için neler yapılabilir?

Her kadının kendisine has güzellik tüyoları vardır. Birçoğu ise bunları paylaşmaktan kaçınır.

Sağlıklı beslenme, nemlendirici kullanma, sigara ve alkolden uzak bir yaşam ve genetik geçiş… Evet, ama daha başka? Fiskosta.com su yüzüne çıkmamış dünyaynın güzellik sırlarını sizin için açıklıyor.

Güzellik sırları nelerdir?

Dudaklar

İleri yaştaki kadınların çoğunun dudaklarının pembeliğini kaybedip matlaşarak siyaha yakın tonlara döndüğünü fark etmişsinizdir.

Yaşlandıkça pembeliğinden ödün vermeyen dudakların sırrı, dudakları fırçalamaktan geçer. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra mutlaka dudaklarınızı da hafif hafif fırçalayın. Peeling etkisi yapacak olan bu işlem sayesinde dudaklarınız pembeliğini korurken, kan akışı da harekete geçeceği için bir süre sonra doğal bir dolgunluğa kavuşacaktır.

Saçlar

Güzelliğinizin simgesi her türlü kimyasal işlemlere maruz kalan saçlarınızın asıl bakımı taramaktan geçer. Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilmenin sırrını arar dururuz.

Saçlarınızı günde iki kere hafifçe ıslattıktan sonra, kalın dişli bir tarakla uzun uzun fırçalayın. Önden arkaya doğru taranan saç diplerinde kan akışı hareket edecek ve saçlar canlanacaktır.

Etkili güzellik sırlarını verirken cilt bakımı unutulur mu?

Cilt

Makyaj çıkarıldıktan sonra akşamları mutlaka gece kremi sürülmesi önerilir. Oysaki akşamları arındırılan cildin gözenekleri açılır. Yağ, kir ve makyaj kalıntılarından temizlenen cilt nefes alır. Bu nedenle, cildinizi temizleyince kendi haline bırakın ve nem salgılamasına izin verin. Sabah uyandığınızda cildinizin ne kadar nemli ve parlak olduğunu göreceksiniz.

Eğer cildiniz kuruyor ve nemlendirici sürmeden duramıyorsanız,  o zaman da yatmadan önce cildinizi maden suyu ile yıkayın. Maden suyundaki vitamin ve mineraller sayesinde cildiniz beslenecektir.

Eller ve ayaklar

Gliserin, gliserin, gliserin… Hangi kremi sürerseniz sürün ve ne kadar miktarda ödeme yaparsanız yapın, hiç biri gliserinin cildinize verdiği nemi ve rahatlığı sağlayamaz. Bu yüzden, el ve ayaklarınıza gliserin ve vazelin karışımını sürün.

Sizin de güzellik sırlarınız vardır? Belki de bizimle paylaşmak istersiniz. 🙂

  Evde Saç Bakımı yazımızı okudunuz mu? Bu 8 tüyoyu sakın kaçırmayın.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir