Anasayfa / Anne&Bebek / Hamilelik Zamanınızı Hesaplamayı Biliyor musunuz?

Hamilelik Zamanınızı Hesaplamayı Biliyor musunuz?

Son görülen âdet kanamasının ilk günü, hamileliğin başlangıcı olarak kabul edilir. Son âdet tarihini kadınların hatırlamaması, genellikle söz konusu değildir; eğer hatırlayamıyorsa, gebeliğin başlangıcının öğrenilmesinin diğer bir yolu da ultrasonografidir. Hamileliğin ilk aylarında yapılan ultrasonografi ile kesin tarih hakkında bilgi edinilebilir.

Ultrasonun yanılma payı var mıdır?

Ultrasonografi yöntemi ile doğru sonuçlar elde edilebilmekte ve yanılma payı ise en fazla 1-2 gün olabilmektedir.  Hamilelik haftası ilerledikçe, ultrasonun yanılma payı da artabilmektedir. Gebeliğin erken dönemlerinde yapılan ultrasonun hata payı en fazla 1-2 gün olabilirken,  son aylarında 4-5 haftaya varan tahmin hataları yapılabilmektedir.

İnternette bulunan hamilelik hesaplayıcıları doğru mudur?

İnternetteki hamilelik hesaplayıcıları kullanılabilmektedir. Ancak, her kadının yumurtalama tarihi kesin olarak hesaplanamaz ve âdet döngüsü sabit değildir; bu yüzden, çok güvenilir ve sağlıklı bir bilgi almak mümkün olmayabilir. Gebeliğin ilk aylarında ultrason ile yapılan bebek ölçümü esas alınmalıdır.

Hamile olabilir misiniz?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

bebek gazına ne iyi gelir

Bebek Gazına Ne İyi Gelir? – Kiraz Çekirdeği ve Muskat

Bebek gazına ne iyi gelir, bebeklerimizin rahatını sağlamak için hangi yöntemleri izlemeliyiz? Kiraz çekirdeği bebeklerin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir