Anasayfa / Yaşam / Hediye Seçiminin 6 Püf Noktası
Hadiye seçimi bayan erkek
Hediye seçimi nelere göre belirlenir?

Hediye Seçiminin 6 Püf Noktası

Hediye seçimi nelere göre belirlenir ve nasıl yapılır?

Hediye almak ve vermek… En katı görünüşlü insanların bile hediyeleşmek çok hoşuna gider, yüreğinde bir tebessüm oluşturur.

Bazen ne alındığının ya da ne verildiğinin bile önemi yoktur. Sadece düşünülmüş olmak yeterlidir. Yine de hediye olarak ne almalıyım, seçimimi nasıl yapmalıyım diyorsanız, hediye almaya dair püf noktaları fiskosta.com sizin için hazırladı.

Karşınızdakinin zevkini esas alın

Kendi zevkimize göre tercih yapmak, hediye seçiminde hepimizin yaptığı hatalardan biridir. Sizin ne sevdiğinizin, hangi rengi sevdiğinizin önemi yoktur.

Hediyenin işe yararlığının tespitini de yapacak kişi siz değilsiniz. Çünkü sizin hiç işinize yaramayacak bir şey, bir başkası için çok anlam ifade edebilir. Bu nedenle hediye seçimi yaparken,  hediyeyi alacağınız kişinin penceresinden bakarak tercihlerinizi yapın.

Onun rengini hatırlayın

Biraz düşünün, en sevdiği renk nedir? Hatırlayamadınız mı? Kıyafetlerinde ve evinde en çok hangi renkleri görüyorsunuz? Onu defalarca aynı renklerle görmüşsünüzdür. İşte, düşündüğünüzde gözünüzde canlanan o renk sizin için bir adım olmalıdır. Kişilerin renklerini doğru tespit etmek size her zaman kazanım sağlayacaktır.

Şatafat mı sadelik mi?

Düşündünüz ama sadeden mi, gösterişten mi yana olduğuna dair aranızda geçen en ufak bir konuşma hatırlayamadınız. O zaman, onu ilk ve son gördüğünüz anları anımsayın. Kıyafetleri, arabası, evinde kullandığı objeler…  Her şey, size bu konuda çok net ipucu verecektir.

Gösterişi seven kişilerin günlük yaşamlarının bir yerlerinden mutlaka şatafat sızıyordur.

Sadeden yana olanlar ise hemen her konuda düz ve net olmayı seçerler. Bu izlenim de size çok yol gösterici olacaktır.

Rengârenk, taşlı, pullu ve havalı bir seçim mi yapmalısınız, yoksa anlamlı ve sade bir hediye mi seçmelisiniz?

Maddiyat mı maneviyat mı?

Kimi insanlar kalite düşkünüdürler. İşte burada durum biraz zorlaşır. Onlara aldığınız hediyenin maddiyatı da gösterişi kadar önemlidir. O zaman sık sık hediye almaktansa, seyrek ama pahada ağır olanlarını tercih etmeniz gerekecektir. Örneğin böyle kişiler makul fiyatlara alınan onlarca saat yerine tek ve değerli bir saati sürekli kullanmayı tercih ederler.

Başka bir grup kişiler ise maddi değerine değil, anısına bakarlar. Onun sevdiği bir rengi seçmiş olmanız ya da nicedir okumak istediği bir kitabı almış olmanız hatırlanma ve değer verilme duygusunu pekiştirecektir. Böylesi bir tercih çok daha kıymetli olacaktır.

Bu farkı ayrımsayabilmek size kalmış!

Bir süre düşünün

Fikir edinmek amacıyla alışverişe çıkıp dolaşın ve size yakın gelen seçenekleri belirleyin. Acele verilen kararlar, her zaman sıkıntı yaratabilmektedir. Eğer zamanınız varsa, alışverişin karmaşasından kurtulup evinize gidin. Beyninizi meşgul eden sizin için doğru seçim olacaktır.

Sırada sizin zevkiniz var

Ona dair tüm ayrıntıları göz önünde bulundurarak tercihinizi yaptınız. Artık kendi pencerenizden bakmaya başlayabilirsiniz. Peki, yaptığınız seçimi siz beğendiniz mi ve içinize sindi mi? Cevabınız hayırsa, doğru bir seçim yapamadığınız apaçık.

Yaptığınız seçimi mutlaka kendinizin de beğenmesi gerekmektedir. Çünkü sizin beğenmediğiniz bir şeyi başkası beğenemez. Unutulmamalıdır ki güvensizliğin negatif enerjisi karşı tarafa da geçecektir. Tercihinizin içinize sinmesi çok önemlidir.

Bütün bunları göz önünde bulundurduktan sonra gönül rahatlığıyla hediyenizi seçebilirsiniz. Kendinize güvenin. severek yapılan her işin sonuçları da pozitif olacaktır.

Kolay gelsin! 🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir