Anasayfa / Sağlık / Hindistan Cevizi Yağı Alzheimer Hastalığını Tedavi Edebilir mi? Uzman Görüşleri
Alzheimer için Hindistan cevizi yağı kullananlar
Hindistan cevizi yağı Alzheimer için kullanımı

Hindistan Cevizi Yağı Alzheimer Hastalığını Tedavi Edebilir mi? Uzman Görüşleri

Hindistan cevizi yağı Alzheimer için etkili midir? Hindistan cevizi yağı Alzheimer hastalığını tedavi edebilir mi? Alzheimer hastalığında Hindistan cevizi yağı mucizesi ve daha fazlası için hazır mısınız?

Hindistan cevizi yağı Alzheimer – kullanımı ve faydaları

Hindistan cevizi yağı doymuş yağdır, vücutta depolanmayıp kolayca enerjiye dönüşebilmektedir. Hindistan cevizi yağının beyni beslediği ve konsantrasyonu arttırdığı belirtilmektedir.

Alzheimer Hindistan cevizi yağı ile birçok söylenti dolanıyor. Hindistan cevizi kürü ile hastaların şifa bulduğu anlatılıyor. Peki Alzheimer için Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Zayıflamadan güzelliğe kadar birçok alanda kullanılan yağın diğer faydalarını öğrenmek için Hindistan Cevizi Yağı Yararları yazımızı okuyun.

Alzheimer için Hindistan cevizi yağı kullanımı

Hindistan cevizi yağı günde ne kadar tüketilmeli? Alzheimer Hindistan cevizi yağı kullanımı tüyoları nelerdir?

Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yok ve Alzheimerden korunmak istiyorsanız, sabahları aç karnına 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı tüketin. Ailenizde Alzheimer hastalığı varsa, önlem almak amacıyla bu yağı kullanabilirsiniz.

Alzheimer hastalarına ise günde 4 çay kaşığı kullandırılması öneriliyor.

Alzheimer hastaları olanlar, düzenli olarak Hindistan cevizi yağı kullanımından 2 haftada sonuç aldıklarını belirtmektedirler. 4 ay içerisinde de ciddi anlamda düzelme görüldüğü belirtilmektedir.

60 gün boyunca her gün Hindistan cevizi yağı tüketti

Eşinin Alzheimer Hastalığını sadece Hindistan cevizi yağıyla yenen doktorun hikâyesini siz de duydunuz mu? 60 gün boyunca Hindistan cevizi yağı tüketince neler oluyor? Hindistan cevizi yağı Alzheimer hastalığında ne kadar etkili?

50’li yaşlarda bir hastaya Alzheimer teşhisi konuluyor. Eşi kendisine düzenli olarak Hindistan cevizi yağı kullandırıyor.

2 aylık bir süreçte eşinde olumlu yöndeki değişiklikleri fark ediyor. 1 yıl boyunca Hindistan cevizi yağını kullanmaya devam ediyor ve hastalık teşhisi konulmadan önceki haline dönüyor. Bunu herkesle paylaşıyorlar. Alzheimere Hindistan cevizi yağı tavsiyesinde bulunuyorlar.

Hindistan cevizi yağı Alzheimer için umut olur mu? Şimdi sizler için uzman görüşlere yer verelim.

Not: Uzman görüşlerini kısaltarak alıntıladık.

Uzman Doktor Elif Güveloğlu:

 “Hindistan cevizi yağı Alzheimer için çok etkilidir; beyin sağlığı için de önemlidir. Bu nedenle Alzheimer hastalarına ve beyin gücüyle çalışanlara öneriyorum. Hindistan cevizi yağı beyin sağlığı için önemli yağ asitlerini barındırır. Aynı zamanda yine beyin sağlığı için çok önemli olan antioksidan zenginidir.”

Alzheimer Tedavisi Bitkisel Öneriler yazımızdan çok etkili doğal kürleri öğrenebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ve Alzheimer hakkında Prof Doktor Oğuz Tanrıdağ görüşlerine geçelim.

Nöroloji Uzmanı Prof Doktor Oğuz Tanrıdağ:

“Alzheimer için Hindistan cevizi yağı etkisine internette rastlıyoruz. Bu yağ hastaların enerjisini arttırdığı için beyin fonksiyonlarını da olumlu etkileyebilir. Hindistan cevizi yağı yemek zararlı değildir; ama yararları da tartışılmaktadır. Mucize olarak ilan etmemek en doğrusu olacaktır.”

Hindistan cevizi yağı faydaları Alzheimer için Prof Doktor Murat Emre ne diyor?

Türkiye Alzheimer Derneği başkanı Prof Doktor Murat Emre:

“Alzheimer için mucize haber Hindistan cevizi yağı olabilir mi diye araştırdım. Böyle bir bilgiye rastlayamadım. Bu nedenle güvenilirliği kanıtlanamadığı sürece kullanımını öneremeyiz.”   

Hindistan cevizi yağı ve Alzheimer hakkında Prof Doktor Marsel Mesulam diyor ki,

Northwestern Üniversite Nöroloji Bölümü Prof Doktor Marsel Mesulam:

“Hindistan cevizi yağı ve demans hakkında mucizevi bir şeyler duymadım. Hastalık için bir çare olacağını sanmamakla birlikte denemekte bir sakınca görmüyorum. Zararı olmadığı takdirde ümit veren kürler moral de verebilir.”

Alzheimerin Belirtileri ve Yaşam Süresi yazımızı okudunuz mu?

Hindistan cevizi yağının Alzheimer hastalarına zararı var mıdır?

Hindistan cevizi yağı kullanan kişiler eğer ölçüyü kaçırırlarsa, bağırdak sistemleri bozulabilir ve kusma bulantı gibi sorunlarla karşılaşabilirler.

Alzheimer için Hindistan cevizi yağı kullananlar

Hindistan cevizi yağını Alzheimer için kullanan hastaların yorumlarından bir derleme yaptık. Bu yorumlar yabancı kaynaklardan derlenmiştir.


Eşim Alzheimerin 6. aşamasındaydı. Hindistan cevizi yağı kullanmaya başladık ve bir gelişme yaşadık. Önceden eşim idrarını kaçırıyordu artık tuvaleti geldiğini haber vermeye başladı. Banyo ve tuvaletin nerede olduğunu ve orada ne yapıldığını bilmiyordu. Şimdi onun idrakine vardı.


Eskiden Hindistan cevizi yağı çok ucuzdu ve yemekleri pişirirken kullanılıyordu. Büyüklerimizin hiç birinde Alzheimer yok. Demek ki işe yarıyor.


Anneme Alzheimer teşhisi konuldu. Hindistan cevizi yağını biz de kullanıyoruz. Yemin ediyorum ki annem sakinleşti ve konuşmaya daha çok ilgi duyuyor. Yemeklerini de Hindistan cevizi yağıyla pişirsem etkisi olur mu?


Günlük 1000 mg Hindistan cevizi yağı hapı kullanıyorum. Kanser tedavisi sonrası Alzheimer başlangıcı  teşhisi konuldu ve artık hafızamı daha güçlü hissediyorum.


Eşimin annesi Alzheimer’in 2. aşamasında. Çok sinirli ve yavaş yavaş unutmaya başladı, yürümekte çok isteksiz. Her sabah Hindistan cevizi yağı ile artık daha sakin ama hafızasında çok belirgin bir iyileşme yok.


Not: Hindistan cevizi yağının soğuk çekim olmasına özen gösterin.  Önerilen miktardan fazla kullanmayın; çünkü ishal gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Önce bir çay kaşığı kullanarak başlayın ve gerekirse miktarı yavaş yavaş arttırın.

Kaliteli Hindistan Cevizi Yağı Markaları önerilerimizi okuyup fikir alabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı Alzheimer için etkili midir, uzman görüşleri nelerdir, kullananların yorumları…

Sizlerde mutlaka deneyin ve sonuçlarını bizimle paylaşın. Artık hemen her ailede bir Alzheimer hastası var. Sosyal sorumluluk bilinci gösterelim ve bu yazıyı sosyal ağlarımızda paylaşalım.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir