Anasayfa / Sağlık / İbrahim Saraçoğlu D vitamini İçeren Besinler – Mantar Kürü
İbrahim Saraçoğlu D vitamini içeren besinler, d vitamini eksikliği kürü
İbrahim Saraçoğlu D vitamini içeren besinler

İbrahim Saraçoğlu D vitamini İçeren Besinler – Mantar Kürü

İbrahim Saraçoğlu, D vitamini içeren besinler arasında mantarı öneriyor. Mantar,  D vitamini eksikliğini gidermesi için nasıl kullanılmalıdır? Sevim Hanım, harika bir kür uygulamış. Kendisi, İbrahim Saraçoğlu D vitamini eksikliği kürü nasıl uygulanıyor, anlatsın.

Biliyorsunuz; fiskosta.com’da herkese söz hakkı var. 🙂

İbrahim Saraçoğlu D vitamini içeren besinler

Hepinize merhabalar,

İfade güçlüğü çekersem, lütfen beni affedin. Son zamanlarda kendimi çok yorgun ve halsiz hissedince, D vitamini değerlerime baktırdım. Sonuç çok kötüydü; D vitamini değerim, 6,5 çıktı. Hemen D vitamini ampulü kullanmaya başladım.

D vitamini değeri 6

Bu arada, İbrahim Saraçoğlu kültür mantarı D vitamini için kullanılabilir deyince, mantar kürünü kullanmaya başladım.

İbrahim Saraçoğlu D vitamini kürü nasıl yapılır?

 Önce pazara gidip mantar aldım.

 Mantarları iyice yıkadım.

 Resimde gördüğünüz gibi ince ince dilimledim ve bir tepsiye dizerek balkona güneş görecek şekilde yerleştirdim.

D vitamini eksikliği kürü bitkisel çözüm mantar

 Yalnız cam arkasında kalmaması, direkt güneş ışığına maruz kalması gerekiyormuş. Buna özellikle dikkat ettim.

√  Mantar dilimlerini iki yüzünü de çevirerek güneşte beklettim.

 En az 20 dakika durması gerekiyormuş. Ben 2-3 saat beklettim.

 Bembeyaz güzelim mantarların renkleri simsiyah oldu.

 Sıra geldi bunları tüketmeye.

İbrahim Saraçoğlu D vitamini kürü tarifi ve uygulama biçimi

Her gün 5-6 tane mantarı salata ve yemeklerde kullanabileceğimi öğrendim. Size şaşırtıcı gelecek biliyorum ama ben bunları çiğ olarak tükettim. :)Tadı mı? İtiraf edeyim; fena sayılmazdı. Zaten güneşten pişmiş gibi bir hale geliyor.

Mantarların güneşlenmiş hallerinin fotoğrafını da çekerdim ama iştahınız kaçmasın. 🙂

Bir ay boyunca kullandım. İkinci ayda da haftada 2-3 gün uygulamaya devam ettim. Bunları günlük hazırlayıp güneşte bekletmek çok zevkli olmasa da emeksiz yemek olmuyor.

İbrahim Saraçoğlu D vitamini mantar kürü uygulamasından sonra tekrar kontrole gitmedim. Ancak kendimi çok daha dinç hissediyorum. Biliyorsunuz; mantarda bol miktarda protein de var. Bir de D vitamini yüklettik; daha ne olsun.

D vitamini bitkisel tedavisi uygularken, her gün saat 13.00-13.30 arasında da güneşlenmeye dikkat ettim. Güneş koruyucu krem kullanmadım ve aslında leke oluşmasından da çok korkuyorum.

Bir dakika sözünüzü kesmek zorundayız Sevim Hanım. Evde güneş kremi-yağı yapımı yazımızı paylaşmıştık. Siz de tüm okuyucularımız gibi bu yazımıza göz atıp tarifleri not edebilirsiniz.

Araya girmişken, D vitamini hangi besinlerde bulunur yazımızı okumanızı da özellikle öneriyoruz. Mesela, yumurtada D vitamini olduğunu biliyor muydunuz?

Artık devam edebilirim sanırım. D vitamini eksikliği için bitkisel kürler arayan herkese bu kürü önerebilirim. Hem çok kolay hem de faydalı.

D vitamini eksikliği bitkisel tedavisi uygularken, D vitamini ampulü de kullanmaya devam ettim. Bu sefer araya girilmesine izin vermeden bir yönlendirme de ben yapayım.  D vitamini ampulü nasıl kullanılır ve aç mı tok mu içilir öğrenmek için D3 vitamini ampul nasıl kullanılır yazısını okuyabilirsiniz.

Araştırdığım kadarıyla D vitamini eksikliğine bitkisel çözüm sunabilmek, çok kolay bir şey değil. Çünkü bitkiler, D vitaminini depolamıyor.  Sadece yosun ve mantarda depolanabiliyormuş.

İbrahim Saraçoğlu D vitamini kürü deneyenler-kullananlar

D vitamini eksikliği, doğal çözümler ile giderilebildiğini duyar duymaz eşimde de çocuklarımda da uygulamaya başladım. Söylediğim gibi, gidip kontrol ettirmedik. Hepimiz kendimizi iyi hissediyoruz.

Test sonuçlarımızı yeniledikten sonra sizlere buradan duyuracağım.

Bitkisel D vitamini kaynakları ararken, çeşitli markaların tabletleriyle de karşılaştım. Ne kadar etkili olur bilemesem de!

D vitamini eksikliği tedavisi İbrahim Saraçoğlu önerisi olunca denemekte yarar buldum. Siz de, en kısa zamanda denemelisiniz.

İbrahim Saraçoğlu D vitamini kürü faydaları

D vitamini, yani, hormonu kalsiyumu kontrol eder. D vitamini eksilirse, kalsiyum eksikliğine neden olur. Kemik erimesine sebep olur.

İbrahim Saraçoğlu D vitamini kürü uygulamak isteyenlere kolay gelsin.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir