Anasayfa / Aşk&İlişkiler / İlk Buluşmada Erkek

İlk Buluşmada Erkek

İlk buluşma, özellikle erkekler için çok önemli ve bir o kadar da zorludur; çünkü kadın, seçendir; erkek ise, seçilen! Böyle olunca da, erkeklerin ruh hâlini ve üzerlerinde hissedecekleri baskıyı tahmin etmek hiç de güç değildir. Peki, ilk buluşmada erkek nasıl olmalıdır? Karşısındakini etkileyebilmek isteğindeki erkek, şansını arttıracak ne gibi yollara başvurmalıdır?

İlk buluşmada erkek nasıl davranmalı?

Öz güven, yalnızca kadınlar için değil, bilhassa erkekler için çok önemli bir etkendir. Kendinden emin olmayan bir kadın, güzelliğiyle, sevimliliğiyle bunu bir şekilde örtbas edebilirse de, erkeğin bu konuda daha şanssız olduğu söylenebilir; zira bilinen bir şeydir ki, kadınlar hele belli bir yaştan sonra yakışıklılığa falan pek öyle pabuç bırakmazlar. İsterler ki lafı sözü belli, ağır oturaklı olsun. O hâlde anlaşılıyor ki, ilk buluşmada yersiz espriler yapmak, fazla konuşmak, hafif davranmak gibi bir hataya kesinlikle düşmemelisiniz.

Ancak bu demek değildir ki, kasılın da çatlayın! Kadınları etkileyecek tavırların dengesini tutturmak her ne kadar zor ise de, mümkün olduğunca doğal davranmalısınız.

Kavgacı tiplerden kadınların nefret ettiğini unutmamalı, ayağınızı buna göre denk almalısınız! Yani koruyan, kollayan olacağım, derken, kendinizi küçültebileceğinizi göz ardı etmemelisiniz. Nitekim Dostoyevski’nin belirttiği gibi; eğer ille de gerekiyorsa, savaş insanı yüceltmeli, alçaltmamalıdır.

Fazla cömert olmamalısınız; aksi hâlde gerek maddi gerek manevi, verdiklerinizin bir anlamı kalmayacaktır.

Tavırlarınızsa ne fazla girişken ne de çekingen olmalıdır. Henüz ilk buluşmada bulunduğunuzu unutmadan seviyenizi korumalı, ama ne kadar tutkulu olabileceğinizi de öncelikle emin bakışlarınızla yansıtabilmelisiniz.

İlk buluşmada erkek nasıl giyinmeli?

Giyim de sahip olunan kişiliğin dışa vurumu olduğundan, kendinize özen göstermelisiniz. İlk buluşma için hazırlanıyorsunuz değil mi? Öyleyse ne düğüne gider gibi ağır, örneğin takım elbise gibi bir seçimde bulunmalısınız ne de sabah sporuna çıkmışçasına giyinmelisiniz. Aşırı süslenmeniz yersiz. Saçlarınızda göze batacak kadar parlayan jöleden, çeşitli takılardan kaçının, parfümü abartmayın.

Eğer saygıya değer bir kadın arıyorsanız, davranışlarınızla ve giyiminizle saygıya değer olun. Bunun da yolunun doğallıktan, samimiyetten ve efendilikten geçtiğini unutmayın.

İlk buluşmada kadın

İlk buluşmada neler sorulur?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Öyle bir olgudur ki aşk, insanı baştan sona değin heyecana ve soru işaretlerine boğar. Bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir