Anasayfa / Aşk&İlişkiler / İlk Buluşmada Kadın
İlk buluşmada kadın nasıl davranmalı?
İlk buluşmada kadın nasıl olmalı?

İlk Buluşmada Kadın

İlk buluşmada kadın nasıl olmalı, nelere dikkat etmeli?

Belki ilk kez göreceğiniz biri, belki de farklı bir sıfatla ilk olarak buluşacağınız kişi…

Bedenen ve zihnen hazırlanıyorsunuz. Ne giyileceğini, nereden gidileceğini, nasıl bir iletişimin ve etkileşimin gerçekleşeceğini düşünüyor, yeni fikirlere, hatta vesveselere kapılıyor, uykularınızdan oluyorsunuz.

Biliyorsunuz ki karşı taraf da aynı durumda; bundan ince bir zevk duyuyorsunuz. Başarılı olmak istiyorsunuz. Ne var ki bunun da yolu ilk izlenimden geçeceğinden, nasıl davranacağınızı kararlaştırıyor, gerçekleşmesi muhtemel durumlardaki tavrınızı âdeta bir matematik hesabı yaparmışçasına hesaplıyorsunuz! Soruyorsunuz; ilk buluşmada kadın nasıl olmalı?

Seçici konumdaki kadının her zaman avantajlı olduğu göz ardı edilemez. Öyleyse karşınızdakini etkilemek için iyi bir strateji belirlemeli ama bunu yaparken de doğallıktan uzaklaşmamaya dikkat etmelisiniz.

İlk buluşmada kadın nasıl davranmalı?

İlk buluşma için kadınlara tavsiye ne olabilir?

Her şeyden önce benimsenmesi gereken bir şey varsa o da öz güvenin önemidir. O hâlde kendinize güvenin ve olduğunuzu düşündüğünüz kusurlarınızı hiç değilse birkaç dakikalığına severmiş gibi yapın. Göreceksiniz ki karşınızdakinin önce saygısını kazanacaksınız; ilgi de arkasından gelecektir.

Peki, öz güven nasıldır ve nasıl yansıtılır? Dik durun, adımlarınızı emin atın ve bakışlarınızı kaçırmayın. Yalnız dikkat edin; kendime güveneceğim derken, özel, güzel, üstün ve benzersiz bir kadın olduğunuz hissine kapılıp da bunu karşı tarafa da yansıtmayın çünkü farkına varmadan sergileyeceğiniz iticiliğin telafisi mümkün olamayabileceği gibi, üstelik bir de değersizleşebilirsiniz.

Yanı sıra, kıskandırmak gibi basit bir hesapla eski ilişkilerinizden bahsetmemeye de özen gösterin.

Nihayet, size bir şeyler ısmarlamasına izin verin; böylece kendisini iyi hissedecektir. Evinize, varsa şayet arabasıyla bırakması ya da yol masraflarınızı karşılamaya kalkması ise hem sizi sınırları olmayan bir konuma düşürecek hem de henüz ilk buluşma sonrasında üzerinizde hak iddia etmesine sebebiyet verecektir. Bunu engellemek için kararlı olunmalıdır.

İlk buluşmada kadın nasıl giymeli?

Sevgiliyle ilk buluşmada ne giyilir?

Tavırlarınızın olması gerektiği üzere, giyiminizin de ne davetkâr ne de muhafazakâr bir imaj sergilemesi gerekir. Bilinen bir şeydir ki kadın, giyimiyle, görüntüsüyle, sesiyle, sözleriyle, elleriyle, gözleriyle ve sahip olduğu daha nice şeyle bir cazibe merkezidir.

Tüm bunları henüz ilk buluşmada kullanması demek, sonraki çarpışmalarda silahsız kalacağı anlamına gelir ki bu da savaşı kaybetmesi demektir.

Değerli ve tatmin edici bir ilişkiye giden yolda evlilik için doğru kişiyi bulmak adına kadınların süreci ayrıntılı değerlendirmesi ve yavaş ama hedefe doğru emin adımlaması şarttır.

İlk buluşmada kadın nasıl olmalı, nasıl giyinmeli ve davranmalı, nelere dikkat etmeli? Her şeyi konuştuk.

Bol şans!

İlk buluşmada sorulması gerekenler nelerdir?

Aşkta beden dili

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir