Anasayfa / Aşk&İlişkiler / İlk Buluşmada Neler Sorulur?
İlk buluşmada ne konuşulur?
İlk buluşmada sorulacak sorular nelerdir?

İlk Buluşmada Neler Sorulur?

İlk buluşmada sorulacak sorular nelerdir, satır aralarında neler okunabilir?

İlk kez buluştunuz ve konuşmaya nereden başlayacağınızı, onu nasıl tanıyacağınızı ve ne kadar ileri gidebileceğinizi kestiremiyorsunuz. Ne var ki bir aradasınız ve paylaşımda bulunmalısınız. Muhtemeldir ki bir şeyler atıştırıyor ya da içiyorsunuz. Öyleyse, ayağınıza gelen bu konuşma fırsatından istifade ederek işe başlayabilirsiniz.

İlk buluşmada sorulacak en iyi 6 soru nedir, gelin, bir göz atalım.

En çok sevdiğin yemek hangisidir?

Yaşamak için yemeye ihtiyaç duyulduğuna göre, herkesin hoşlandığı bir ya da birkaç yemek çeşidi olması çok muhtemeldir.

O hâlde ne duruyorsunuz! İlk buluşma için ideal bir girizgâh olabilir: Sevdiğin yemekler?…

Hobilerin nelerdir?

Yeni tanıştığın birine sorulacak sorular neler olabilir, devam ediyoruz.

Klasiktir ama sorulmadan da geçilmez: Neler yapmaktan hoşlanırsın? Alacağınız karşılık da aslında tahmin edilebilir: Gezmek, sinemaya gitmek, kitap okumak!…

Bir önemi yoktur; ortak hobi olup olmadığına ilk buluşmada kimse takmaz. Siz gerçekten merak ediyorsanız, üsteleyebilir, zevkle paylaşabileceğiniz ilgi alanları araştırabilirsiniz. Hem çok eğlenceli olacaktır hem de sizi birbirinize yaklaştıracaktır.

Mesleğini seviyor musun?

İşini seven kişi, kendini ve hayatını da seviyor demektir. Böylece sizi de sevebilir, mutlu edebilir. Fakat hayır, net bir cevabı yoksa bu sorunuzun, ilerisi için kafanızda şüphe uyanması doğaldır ve uyanmalıdır da.

Yalan söyleyebileceğini düşünüyorsanız, işi konusunda biraz ayrıntıya girmesini sağlayabilirsiniz. Eğer zevkle ve memnuniyetle anlatıyorsa hanesine bir artı koyabilirsiniz.

Para kazanmak zorunda olmasaydın ne yapardın?

Ona maddiyatı önemsizleştiren sorular sorun ki hem paragöz görünebileceğiniz ihtimalini yok edin hem de eğilimlerini öğrenin. Bu da size onun kişiliği hakkında ipuçları verecektir.

Çok utandığın ve hiç unutamadığın bir anını anlatabilir misin?

Daha esnek, ama yine kişiliği ve yaşamı konu edinen sorularla ortamın daha sıcak ve samimi olmasını sağlayabilirsiniz.

Utandığı ya da unutamadığı anlarını sizinle paylaştığında içtenliğini ölçebilir, öte yandan kendinizi tartabilirsiniz, acaba aynı durumlara hemen aynı yerden bakabiliyor musunuz diye.

İlişkiden ne bekliyorsun?

Gerçek bir kişilik analizi için ilk buluşmada sorulması gereken sorular nelerdir? Devam edelim…

Yine alışılagelmiş, ama zamanlı ve kararlı olunması durumunda can alıcı bir sorudur ilişkiden ne beklendiği.

Öyle ki selamlaşmanın ardından ilk lafzınız bu olursa ya da ağzınızda geveleyerek, öyle laf olsun diye ve hiç de dinlemeyerek sormuşsanız, alacağınız karşılığın bir önemi yoktur.

Yok, gerçekten önem verdiğiniz için ve belki birkaç saat sonra, yani hiç değilse biraz tanıyınca sormuşsanız, geleceğe yönelik çok ciddi bir veri elde etmiş ya da edeceksiniz demektir.

İlk buluşmada sorulması gereken sorular nelerdir endişesinden arının. Kendinizi vicdanınıza ve her şeyi akışına bırakın. İradeli olursanız, doğru sizi bulacaktır.

İlk buluşmada sorulacak sorular hakkında 6 adımlık küçük bir rota belirledik.

Herkese bol şans…

Doğru erkeği bulma rehberi

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir