Anasayfa / Güzellik / İmex Sivilce Kremi Kullananlar, Kullanımı | Siyah Nokta ve Lekelere İyi Gelir mi?
İmex sivilce kremi kullananlar
İmex sivilce kremi kullananlar

İmex Sivilce Kremi Kullananlar, Kullanımı | Siyah Nokta ve Lekelere İyi Gelir mi?

İmex sivilce kremi kullananlar ne diyor? Imex akne kremi ne işe yarar? İmex krem kullanım şekli ve süresi nasıl olmalıdır? İmex sivilce kremi fiyatı kaçtır? Yan etkileri ve olası zararları nelerdir?

Evet, sivilcelerinden muzdarip olanlar, yüzündeki geçmeyen lekelerden yakınanlar… İmex sivilce kremi hakkında her şeyi konuşacağız.

İmex sivilce kremi kullananlar, bu konuya değineceğiz ama öncelikle kremimiz hakkında biraz bilgi edinelim.

İmex krem nedir? 

İmex nasıl bir krem? İmex krem hakkında bilgi isteyenler için kısaca açıklayalım: Çok etkili bir sivilce ilacıdır, İmex krem. Yüzeysel akne, yani sivilce tedavilerinde kullanılır.

İmex krem kortizonlu mu, bunu da hemen netleştirelim. Hayır, İmex merhem kortizon içermez.

İmex krem ne işe yarar?

İmex ne işe yarar? İmex krem etkili mi, faydalı mı?

İmex’in bir sivilce ilacı olduğunu söylemiştik. Sivilcelere nüfuz eder ve iltihabı kurutmaya yardımcı olur. Bu sayede sivilcelerden kısa sürede kurtulmaya olanak tanır. İmex sivilce kremi kullananlar, kısa sürede etkisini gördüklerinde çoğunlukla hemfikirdirler.

İmex krem lekelere iyi gelir mi? Hayır, bakterileri öldüren, akne tedavisinde kullanılan bir kremdir İmex.

Son olarak, İmex krem siyah noktalara iyi gelir mi sorusunu da yanıtlayalım: Hayır, az önce belirttiğimiz gibi, İmex sivilceler üzerinde etkili bir ilaçtır.

İltihaptan bahsetmişken, özellikle iltihaplı sivilceler üzerinde etkili Fucidin Krem yazımızı da hatırlatalım.

İmex krem ne için kullanılır, artık biliyoruz.

İmex krem nasıl kullanılır, yüzde ne kadar kalmalı?

İmex krem nasıl sürülür, ne zaman sürülür, nasıl uygulanır? İmex sivilce krem yüzde ne kadar kalmalı?

Öncelikle, İmex krem prospektüsü incelenmelidir, bunu belirtelim; kullanımı ve olası zararları hakkında bilgi edinilmelidir.

İmex krem kullanımı konusunu biraz daha ayrıntılandırırsak;

İlacı uygulayacağınız bölgeyi ılık bir sabunlu su ile temizleyin ve kurulayın. İmex krem nasıl temizlenir? Yine aynı şekilde cildinizi tahriş etmemeye özen göstererek temizleyebilirsiniz.

İmex krem ne kadar sürülür? İlacınızdan birazcık alarak ilgili bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve masaj yaparak cildinize iyice yedirin.

Peki İmex krem günde kaç defa kullanılır? 1-3 kez kullanımda sakınca yoktur ama bu konuda doktorunuzun yönergelerine uyun. İmex krem tedavi süresi için de yine doktorunuza danışmalısınız.

İmex krem yüzde ne kadar kalmalı? Kreminizi sürdükten sonra yıkamıyorsunuz, bir dahaki uygulamaya kadar bekletiyorsunuz.

İmex krem ne kadar süre kullanılır, buna da kısaca değinelim. Genellikle 2 hafta kullanıp 1 hafta ara verilir, sonra tekrar 2 hafta kullanılır ve 1 aylık süre tamamlanır ama bu konuda doktorunuzun yönlendirmesini dinlemelisiniz.

İmex akne tedavisi krem kullananlar için birkaç önemli uyarıda daha bulunalım ama öncesinde en etkili akne ilaçlarından biri olan Nadixa Krem yazımızdan da bu ilaç hakkında ayrıntılı bilgi edinebileceğinizi hatırlatalım.

İmex krem fondöten olarak kullanılır mı? Bu kremin kapatıcı özelliği olduğunu biliyoruz. Rengi ve yapısı dolayısıyla fondöteni andırmaktadır.

İmex krem güneşte leke yapar mı? Evet, güneş konusunda dikkat etmezseniz cildinizde kararmalar ve lekelenmeler olabilir.

Tedavi sürecinde makyaj ürünleri ve pudra kullanmayın.

Cildinizde tahrişe sebep olabilecek sert ya da alkollü ürünler, tüy dökücüler ve saç boyalarından uzak durun.

İmex krem tüm yüze sürülür mü? İmex krem nereye sürülür, hangi bölgelere sürülmez? İlacı dudaklarınıza, boynunuza, burnunuza ve gözünüze temas ettirmeyin. Bir şekilde temas etmesi halinde bol su ile yıkayın. Yalnızca sivilceli bölgelerinizde kullanmalısınız.

İmex kremi herkes kullanabilir mi? Genellikle ergenlikteki sivilceler üzerinde etkili olduğunu biliniyor ama sonraki dönemde sivilce sorunu yaşayanlar için de reçete edilen bir ilaçtır.

Başlığımızı tamamlamadan bir hatırlatma yapalım: Sinoz leke kremi yazımızı okumuş muydunuz? Özellikle akne izlerinde kullanılan bu krem hakkında ayrıntılı bilgi ve yorumlar için Sinoz Kremi Kullananların Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz.

İmex sivilce kremi kullananlar ve yorumlarına yer vermeden önce birkaç konuyu daha netleştirelim.

İmex sivilce kremi ne kadar sürede işe yarar, kaç günde geçirir?

İmex krem işe yarıyor mu? Evet, kullananların çok memnun olduğunu söyleyebiliriz. İyi ama İmex krem ne kadar sürede işe yarar mı diyorsunuz?

Evet, leke ve sivilceleri İmex krem kaç günde geçirir diyenler için kesin bir süre vermek doğru olmaz çünkü her cilt tipi farklıdır. Yine de ortalama bir ay sonunda etkilerini göstermeye başlayacağını söyleyebiliriz.

İmex krem sivilce lekelerini geçirir mi, nasıl kullanılır, hangi konularda dikkatli olmalıdır… Evet, hepsini konuştuk. Bu arada, sivilce lekelerinden şikayetçi olanlara çok kullanılan Biolog leke kremi yazımızı hatırlatalım. Biolog Krem Kullananlar ve Yorumları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim, İmex sivilce kremi zararları konusuna.

İmex krem zararları ve yan etkileri

Kullandığımız ilaç her ne olursa olsun, olası yan etkilerini de dikkate almamız önemli. Peki Imex krem zararlı mı, yan etkileri var mı? İmex sivilce kremi kullananlar ne gibi sorunlarla karşılaşabilirler?

Öncelikle belirtelim, ilacın kullanımına bağlı yaygın herhangi bir yan etki söz konusu değildir.

Diğer yandan, kepeklenme, kaşıntı, kızarıklık, ciltte kuruma ve ardından yağlanma, ağrı gibi yan etkiler söz konusu olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmanız durumunda hemen doktorunuza başvurmalısınız. İmex krem prospektüsü incelenirse, bu uyarılar görülecektir.

Sivilce tedavilerinden sonra hücre yenileyici etkisi olan Hametan Krem yazımıza mutlaka göz atın.

İmex krem zararlı mı, ne gibi yan etkileri olabilir açıkladığımıza göre, bir diğer başlığımıza geçebiliriz: İmex krem hamilelikte kullanımı.

İmex krem hamilelikte kullanılır mı?

Gebelikte İmex krem kullanımı konusuna da kısaca değinelim.

Doğal ya da medikal, kullanacağınız ürün ne olursa olsun hamilelikte çok dikkatli olmanız gerektiğini belirtelim. Hassas bir dönemdir ve özellikle bu tür medikal ürünlerin kullanımı sakıncalı olabilir; bu yüzden mutlaka doktorunuza danışın. İmex sivilce kremi kullananlar ve kullanmayı düşünenleri bu konuda uyarmış olalım.

İmex sivilce krem reçetesiz satılır mı?

İmex krem reçetesiz alınır mı, bu konuya da açıklık getirelim.

Evet, Imex krem kullananlar ya da kullanmak isteyenler, bu ilacı reçetesiz olarak da temin edebilmektedirler ama doktorunuzun önerisi dahilinde kullanmanızın daha doğru olacağını da belirtelim.

İmex sivilce kremi kullananlar ve yorumlarından önce son olarak İmex krem ücreti konusuna da değinelim

İmex sivilce krem fiyatı nedir?

İmex krem fiyatı için eczanenize başvurarak güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

İmex sivilce kremi kullananlar ve yorumları

İmex renkli akne ilacı yorumları, faydasını görenler, hiçbir sonuç elde edemeyenler…


İmex leke kremi işe yarıyor mu diye ciddi endişelerim vardı. İlk aylarda gayet iyiydi ama sonrası bir facia. İmex kremi zararları konusunda doktorum uyarmadığı için bir yıldan fazla kullandım ve şimdi yüzüm şimdi kırmızı lekelerle dolu. Imex akne kremi kullananlar dikkat etsinler, sonra çok pişman olabilirler.


4 haftadır kullanıyorum. Hemen hemen geçti. Sivilceler için İmex krem, piyasadaki ürünler içinde bence en iyisi. İlk haftadan etkisini gördüm. Pek çok krem ve ilaç denedim ama İmex krem faydası hakkında en küçük şüpheniz olmasın. Yalnızca bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. İmex krem kullanan arkadaşlar da bana katılacaklardır sanırım. İmex krem gece kullanılmalı, sonrasında güneşe falan çıkmayın yoksa leke yapabilir.


İmex sivilce kremi fiyat bilgisi verebilecek olan var mı? Biraz pahalı geldi bana. İmex krem muadili var mı bildiğiniz ya da bunu mu kullanmalıyım sizce? İmex krem ne renk? Kapatıcı özelliği de varmış, sanırım beyaz değil mi? Bu tür kremlerin cilde yan etkileri de olabiliyor, cildi kurutur mu, soyar mı? Cildi soyan Tretin krem var mesela. Öyle bir etkisi var mı bunun da? Kullananlardan yorum bekliyorum. İmex krem eşdeğer varsa onu da kullanabilirim.


İmex krem siyah nokta yapar mı filan diye o kadar araştırdım, eczacılar da yapmayacağını söylediler. On gündür kullanıyorum. Sivilcelere hiçbir fayda etmediği gibi bir de siyah noktalar oldu. Ne yapacağım şimdi söyler misiniz? İmex merhem prospektüs incelendiğinde böyle bir yan etkiden hiç bahsedilmiyordu. İmex akne krem fiyatı 45 liraydı. Acıyorum verdiğim paraya. İmex sivilce kremi kullananlar söyleyebilirler mi lütfen, benim gibi sorun yaşayanlar yok mu?


Burun bölgemde siyah noktalar çok. İmex krem buruna sürülür mü, bilgisi olan var mı? Cildimde de sivilce kaynaklı küçük lekelenmeler var. İmex krem cilt lekelere iyi gelir mi? Yoksa sadece kapatıcı etkisi mi var? Biraz araştırdım da, sanırım yalnızca sivilceleri geçiriyormuş. İmex krem etken maddesi konusunda da bilgisi olan var mı? Yani lekeleri geçirir mi sizce? İmex krem içeriği nedir ki?


İmex krem gözenek için de çare olur mu kızlar? Siyah noktalarla gözenekleri de geçirir mi sahiden? Yaş konusu da önemli tabii. İmex krem herkes kullanabilir mi? 16 yaşındayım da ben. Hem sivilce hem de gözenekler için istiyorum. İmex krem kaç lira? 45-50 diye okudum. Cildimde İmex krem kızarıklık ya da herhangi bir başka şey yapar mı? Nereden alabilirim? İmex krem nerede satılır? Sadece eczanelerde mi var?


İmex krem gebelikte kullanımı konusunda bilgisi olan var mı arkadaşlar? Sakıncalı olabileceği söyleniyor. Doktoruma danışmadan önce sizlerden de fikir almak istedim. İmex krem doktor yazıyor mu? Herkes reçetesiz m alıyor? Ve son sorum da İmex krem mi sabun mu kullanmalıyım?


Doktor yazıyor tabii ki. İmex krem eczane fiyatı çok daha uyguna gelir. Zaten doktor önerisinde kullanılması gereken bir ilaç bu ama İmex kremi aile hekimi yazabilir mi, ondan emin değilim. Aile hekimleri biraz daha tedbirli davranıyorlar. İmex krem leke giderir mi, tam bilmiyorum. Sadece sivilce için etkili diye okudum ben. Ama İmex krem leke yapar mı? Kremi sürüp güneşe çıkarsanız lekelenme yapabilir. O yüzden gece sürülmesi öneriliyor. İmex krem makyaj ile birlikte de kullanılamıyor. Tedavi süresince makyaj, pudra, hatta saç boyası gibi şeylere ara vermek gerekiyor.


İmex krem sivilce izlerine iyi gelir mi, İmex krem iyi mi, hayır. Ne yazık ki bana ciddi bir etkisi olmadı. Reçetesiz almıştım, 1 ay kullandım. İmex krem sivilce izleri için kesin çözüm değil bence. Yani İmex krem öncesi sonrası şöyle oldu diye övmek isterdim ama olmadı.


Ne geçirmesi arkadaşlar? İmex krem sivilce yapar mı ya? Bende yeni sivilceler oluştu resmen. Bebek gibiydi cildim, birazcık lekeler kalmıştı. İmex krem sivilce yaptı yeniden. Çok pişmanım kullandığıma. İmex krem forum sitelerinde falan övülüyor ama hiç katılmıyorum.


İmex krem gebelik kategorisi kapsamında kesinlikle olmaması gereken ilaçlardan biridir. Etkili bir ilaç olduğu için bebeğinize zarar verebilir. İmex krem emzirme dönemi için de uygun değil. Hamilik ve emzirme dönemlerinde su içerken bile düşünülmeli.


Rozadan dolayı kabarcıklar oluşmuştu yüzümde. İyi geldi. Yalnız aklıma takılan bir soru var: İmex krem kortizon var mı? Bir arkadaşım uyardı beni bu konuda, ben de biraz korktum. Bir de İmex krem alerji yapar mı acaba? Cildim çok hassas da.


Reçetesiz aldım. Doktor tavsiyesi değil yani. Imex akne kremi kullanımı için ben mi hatalı karar verdim acaba? 3 günde çenemde siyah kıllar çıktı. Bu nasıl şey ya? L Imex krem yüzde ne kadar durmalı? Akşam yatmadan önce sürmüştüm. Günde 1 defa yani. Sabaha kadar kaldı yüzümde. İmex krem dozu konusunda mı bir yanlış yaptım sizce? İmex krem kullanan var mı, yardımcı olabilirler mi lütfen? İmex krem faydaları söylenildiği kadar mı gerçekten? Sivilceler için acilen çözüm bulmam şart.


İmex cilt kremi çok iyi, ben çok sevdim. 6 aydır kullanıyorum. Fondöten gibi, makyaja falan gerek kalmıyor. İmex krem beyazlatır mı diye soranlar için söyleyebilirim. Fondöten etkisi dolayısıyla cildinizi beyazlatıyor ama ten renginize kalıcı bir etki değil tabii bu. Yalnızca gün içinde işinizi kolaylaştırıyor. J


Bir aydır kullanıyorum. Hiçbir sonuç alamadım. İmex akne tedavisi krem ile olur, geçirir falan demişti bazı kullananlar. Sabunu da varmış sanırım. İmex sabun mu krem mi kullanılması gerekiyor? Ya da birlikte kullanılsa daha etkili mi olur? İmex sivilce kremi kullananlar yorum yapabilirler mi?


İmex krem yararları deyince en başta sivilce geliyor. Sivilceleri 15 gün içinde kurutuyor, yenilerinin çıkmasını engelliyor. Lekelere henüz bir çözüm olmadı ama biraz daha devam edeceğim. İmex renkli krem mi diye merak ediyordum. Eskiden açık kahverengiymiş sanırım ama ürünü sürdüğünüzde cildi beyazlattığını söyleyebilirim. Kapatıcı etkisi var, fondöten gibi. İmex krem yüzü beyazlatır mı diyenler için cevap olabildiğini umuyorum. Güneşte lekelenme olmaması için güneş kremi kullanmanız şart ya da yalnızca gece sürüp yatmalısınız. Şunu da söylemek istiyorum. İmex krem yıkanır mı, nasıl kullanacağız? Kremi sürdükten sonra yıkamıyoruz. Bir dahaki uygulamadan önce cildimizi iyice temizliyoruz, hepsi bu.


1 haftadır kullanıyorum. Güneşe çıkmayın dendiği için gece sürüp yatıyorum, sabah yıkıyorum. Şimdilik herhangi bir etkisini görmedim. İmex krem etkileri hemen görülüyor denmişti oysa. Bir şeyden de korkuyorum. İmex krem tüylenme yapar mı? Böyle bir şey okudum da tereddüt ettim biraz. Prospektüsünde buna dair bir şey yazmıyordu ama.


Yüzde kıl çıkarıyor. İnanmamıştım ama doğruymuş. İmex krem şikâyet diye yazacağım her yere. Kimseye önermiyorum. Sivilce geçireceğiz derken sakalım çıktı ya, bu ne biçim şey. İmex kullananlar hep böyle sorunlar yaşadı mı diye merak ediyorum. Herkes memnun gibi.


Burun altında şişlik oluştu. İmex krem yüzde ne kadar süre durmalı? Ben günde 2 sefer sürdüm. Bir dahaki uygulamaya kadar yıkamadım. Neden böyle bir şey oldu ya? L İmex krem faydaları için olumlu bir şey söyleyemeyeceğim. Şişlik geçti ama kremi de bıraktım. İmex sivilce kremi kullananlar genelde memnun gibi fakat ben onlardan değilim maalesef.


İmex krem antibiyotik özelliği sayesinde bir haftada falan etkisini gösteriyor ama izler hemen geçmiyor. Antibiyotik deyince aklıma geldi. Antibiyotik etkili, bakterilerin çoğalmasını engelleyen Fucicort Krem de çok etkili. Birçok deri hastalığında kullanılıyor ama İmex de çok güzel. İmex krem özellikleri arasında en önemlisi sivilceleri hemen kurutması ama lekeleri de geçiriyormuş. Ben şimdilik memnunum. İmex krem güneş lekelere iyi gelir mi, şu an için kesin bir şey söyleyemem ama İmex krem akne kendisini ispatlamış bir ürün.


İmex krem yağlı cilt için sakıncalı olabilir. Zaten yağlı bir ürün. Sivilcelerde artış yapabilir. Mutlaka doktor tavsiyesi dâhilinde kullanılması gerekiyor. Bilinçsizce iş yapmayın derim. Yan etkileri de olabilir. İmex çil kremi falan diyenler var. Bu yanlış, yalnızca sivilcelerde etkilidir. Ayrıca İmex krem ten rengi açık olanlarda daha faydalı oluyor diye duydum. Bildiğim kadarıyla İmex krem yaş sınırı yok ama forumlarda İmex krem yorum ve şikâyetleri çok inceledim, sivilceleri kurutması dışında leke ya da siyah noktalara etkisi yok. İmex krem uçuğa iyi gelir mi falan diye soruluyor. Hiç ilgisi yok. Bunları kim çıkarıyor, bilemiyorum. İmex krem yağ bezesi için de hiçbir işe ya-ra-maz.


Her türlü sivilce için kullanılmaz bence ama bazılarında etkili olduğu da kesin. İmex krem gündüz sürülür mü? Sürülüyormuş ama erkekler için sakıncalı bir durum tabii. Bembeyaz bir yüzle… 🙂 En iyisi gece sürmek. Yağlı olduğu için az miktarda sürülmesi lazım. Fondöten gibi. O yüzden İmex krem erkek için sakıncalı! 🙂


İmex krem nasıldır, ne kadar faydalıdır diyenler için İmex krem hakkında yorumlar paylaştık. Sizler de İmex sivilce kremi kullananlar arasındaysanız, deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son olarak, hücre ve doku yenileyici özelliği ile çok beğenilen Madecassol Krem Hakkında Her Şey yazımızı mutlaka okumanızı önerelim.

Sivilcelerden ve güzel bir cilde sahip olmanız dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

2 Yorumlar

  1. İmex kremi, yüzümde ozellikle alın bolgemde sıyah noktalar ve sıvılceler oluyordu. işim gereği guneşte calısıyorum hep şapkada fayda etmıyordu. imex kremi geceleri surup uyuyordum. bır tup bıtmeden cildim tanınmaz hale geldi. adeta o sivilceli cilt gitti bebeksi bir cilt geldi. çok memnun kaldım. hiçbir yan etkisi de yok. herkese de tavsiye ederım. pısmanlık yasayanların yorumlarına baktımda o krem bu krem kullanın, sonra ımex deneyın fayda etmesın ee krem napsın?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir