Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınların ne istediği bile hiçbir zaman anlaşılamamışken, çünkü gerçekte ne istediklerinden kendileri de tam olarak emin değilken, nasıl bir erkek isteyeceklerini kestirmeye çalışmak, neresinden bakılırsa bakılsın akıllıca bir çaba olmaz.

“Beni hak etmiyor.”

“Verdiklerime değmiyor.”

“Kadın ruhundan anlamıyor.”

İşte, erkeklere yöneltilen en meşhur eleştirilerden birkaçı. Peki, bunu söyleyen kadınlar ne istedikleri ya da isteklerini kendilerine verebilecek erkekleri biliyor mu? Kısacası, kadınlar nasıl bir erkek istiyorlar? Fiskosta.com’da.

Temiz erkek isterler

Kadınların kişisel bakım ve temizliğe verdikleri önem bilinen bir şeydir. Hâl böyleyken, karşı tarafın da aynı hassasiyeti göstermesini doğal olarak bekleyeceklerdir. İsteyeceklerdir ki, gerektiği her an ellerini yıkasın, günde en az iki kez olmak üzere dişlerini fırçalasın, her gün duşunu yapsın. Elbette bu kadarla da bitmeyecektir; güzel giyinsin, hoş koksun, spor yapsın da isteyeceklerdir ve bu liste uzayıp gidecektir. Sevgilisini mutlu etmek isteyen bir erkek olarak siz de mutlaka kişisel temizliğinize önem göstermelisiniz ki, ilişkinizin hiçbir evresinde, pis olduğunuza yönelik bir suçlamayla karşılaşmayasınız.

Olgun erkek isterler

İlişkilerdeki karşılıklı beklentiler, her yaşta değişebilmektedir. Ama bir çizgi vardır ki, ister kadın olsun ister erkek, önünde sonunda o sınırın yanı başında beklemektedir. O sınır, karşılıklı anlayış ve olgunluk sınırıdır ve herkes, söz konusu sınırın diğer tarafında olmaya çalışır. Özellikle kadınlar, sevdikleri kişinin yeri geldiğinde bir ağabey, hatta bir baba olmasını beklediklerinden, olgun, ağırbaşlı, anlayışlı bir erkeğe ciddi anlamda ihtiyaç duymaktadırlar. Öyleyse, fevri çıkışlar yapmayan, mantıklı ve tutarlı yorumları ve tepkileri olan, sakin bir erkek imajı sergileyebilmelisiniz ki, kadınların istediği erkek olabilesiniz.

Cömert erkek isterler

Cimriliğe varan tutumluluk mu, yoksa savurganlığa varan cömertlik mi daha büyük erdemdir bilinmez, ama kadınların cömert erkeklerden hoşlandıkları su götürmez. Hangi kadın vardır ki, hayallerini ve beklentilerini gerçekleştirmesine parasızlığın engel olduğunu bilsin de, bunu sorun hâline getirmesin. Peki, nedir kadınlar için parasızlık? Evet, parasızlık, bir kadın için cimri erkek demektir! Bir kadını etkilemenin yolu paradan geçiyor değildir elbette, ama hediyeleri, yemekleri, tatilleri, eğlenceleri ve sürprizleri de ancak paranın yardımıyla yapabilirsiniz. Ve unutmamalısınız ki, kadınlar, “Cimri değilim, ama tutumluyum!” savunmasından hiç hazzetmezler!

Girişken erkek isterler

Pasif erkeklerden asla hoşlanmayan kadınlar, atılgan, gerektiğinde saldırgan, tuttuğunu koparan ve sözünü tutan birini hayal ederler. Böylesi bir erkeği de pek öyle kolay bulamadıklarından, büyük bir duygusal umutsuzluğa kapılırlar. Bir kadını gerçekten istiyorsanız, kararlılığınızı ona ispatlamalısınız. Aradaki sorun ne olursa olsun, çeşitli bahanelere sığınmamalısınız.

Kültürlü erkek isterler

Pek öyle dillendirilmese ve hatıra gelmese de, kadınların önemli kıstaslarından biri de kültürdür. İyi bir kariyer ve maddi olanaklar da zaten iyi bir eğitim sayesinde kazanılmıştır, ama kadınların erkekte kültür aramasındaki en birinci sebep, eğitilme, öğretilme ve yönlendirilme ihtiyaçlarıdır. Kadınlar isterler ki, erkek pek çok şeyi bilsin, cevap verebilsin, öğretebilsin. Kadınları yalnızca dış görünüşünüzle, paranızla etkileyemeyeceğinizi öğrendiyseniz, ama hâlâ bir şeylerin eksikliğinin de bilincindeyseniz, onların her şeyi merak eden ve bunlara cevap isteyen bir çocuktan farksız olduğunu kabul etmelisiniz.

Hata yapmayan erkek isterler

Hata yapmayan insan yoksa da, hataların da bir sınırı vardır. Kadınlar, bu sınır konusunda çok hassastırlar ve aynı hassasiyeti karşı taraftan da beklerler. Kadın olgundur, affeder, yoluna devam eder, ama unutmaz. Erkekler de o veya bu sebeple daima hata yapma eğilimindedirler ve sonra da affedilmeyi beklerler. Evet, kadın affetse de, aslında affettiği şey yalnızca erkeğidir, hatanın kendisi değil. Bu nedenledir ki, değer verdiğiniz kişiyi anlayışlı olma zorunluluğundan kurtarmak istiyorsanız, hatalardan kaçının.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yorum

  1. kısaca isterlerde isterler
    ayrıca burdan eşim refikaya selamlar adam gibi yemek yapmayı öğrenene kadar eve gelmiycem bilsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir