Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Kadınlar Neler İstemezler ki!
Kadınlar ne istiyor?

Kadınlar Neler İstemezler ki!

Kadınlar ne istiyor? Kadınların erkeklerden beklentileri nelerdir?

Bulanık bir suda yüzmek, en karışık labirentte yürümek gibidir, kadını anlamak. Nitekim Avusturyalı psikanalist Sigmund Freud da; “Henüz yanıtlanamamış ve kadın ruhuyla ilgili otuz yıl süren araştırmalarıma karşın benim de yanıtlamayı başaramadığım çok önemli bir soru var: Kadın ne ister?” sözüyle bu gerçeğe değinmiştir.

Söz konusu bilinmezliğin temelinde yatan sebep, değişken hâlleriyle ve ani duygu patlamaları ile aslında kadınların da ne zaman ne istediklerini tam olarak anlayamamaları, kendilerinden emin olamamalarıdır.

Kadınlar ne istiyor?

Kadınların istekleri elbette farklılık gösterse de genel hatlarıyla bunların neler olabileceğine Fiskosta.com farkıyla göz atalım:

Gözlerine bakılmasını isterler

Sessiz bir iletişim aracı olan ve her şeye rağmen yalan söyleme konusunda beceriksiz kalan gözlerin etkisine inanan kadınlar, pek çok gerçeği de yine gözlerde aramaktadırlar.

Gözlerine kararlılıkla ve canlılıkla baktığınız her defasında, sevdiğiniz kişiyi kendinize çekiyorsunuz demektir biraz daha.

Elinin tutulmasını isterler

Aidiyetin bir simgesi, en bariz göstergesi olan el ele tutuşma, düşünüldüğünden daha büyük önem arz eder kadınlar için.

Sebep odur ki dişiliklerini sergilemekten hazzeden ama bir yandan da yalnızca kadınsı bir figür olduğu endişesine düşen kadınlar, el ele tutuşmak gibi küçük bir edimle ilişkilerinin masumane yanlarını da hissetme arzusundadırlar.

Aranmayı isterler

Bir sebep olsun ya da olmasın, erkeği tarafından aranılması, özlendikleri anlamına geleceğinden kadınların hoşuna gidecektir. Ne var ki sık arandığında sıkılan, az arandığında bozulan kadınları mutlu etmek de pek öyle kolay değildir.

İşte sırf bu kararsızlıkları yüzündendir ki küçük sürprizler yaparak sevgilinizi şaşırtmalı, örneğin sabah sizin telefonunuzla uyanmasını sağlamalı, belki sonra gün boyu aramayarak meraklandırmalı ve sonra kapısının önünden arayarak geldiğinizi muştulamalı, kısacası ilişkinizi tekdüzelikten kurtarmalısınız.

Sürprizler yapılmasını isterler

Tekdüzeliği altüst ettiğinden ve kişiyi önemli hissettirdiğinden olacak, yaşamın rengi, neşesidir sürprizler.

Özel günlerde ya da hiç beklenmedik bir anda ve yerde yapacağınız küçücük bir sürpriz bile, örneğin cebinizde sakladığınız küçük bir oyuncak, elinizi tutan sevgilinize yeninizden çıkaracağınız bir çiçek, belki de kısa ve mütevazı bir tatilin rezervasyon haberi, kadınların bir ömür boyu unutamayacakları anlardan olacaktır.

Emin olabilirsiniz; olur da bir gün bir yanlış yaparsanız, sevdiğiniz kişinin size dönmesini yalnızca bu küçücük hatıralara bile borçlanabilirsiniz!

Sevdiklerine saygı gösterilmesini isterler

Ailenin toplumdaki yeri ve önemi tartışılmaz. Hele kadınlar, duygusal yapılarının da doğal bir gereği olarak ailelerine, özellikle de annelerine çok düşkündürler.

Onun değerlerine göstereceğiz saygı ve anlayış, sevdiğinizin size daha çok bağlanmasını sağlayacak ve gözündeki saygınlığınızı arttıracaktır.

Ortak hobiler edinmeyi isterler

İlişkiler nasıl başlıyorsa, yine öylece bitebilir ve bunun en büyük sebebini, ortak bir paylaşımda bulunamamakta aramak gerekir.

Sevgi zamanla azabilir, karşılıklı beklentiler değişebilir. Bu yüzdendir ki birlikte yapmaktan her zaman hoşlanacağınız hobiler bulmalı, faaliyetlere katılmalı, yani sağlam bir arkadaşlığın temellerini atmalısınız.

Unutmamalısınız ki iyi bir çift olmak, her şeyden önce iyi bir arkadaş olabilmekten geçmektedir.

Özgür bırakılmayı isterler

Taraflar birbirlerine karşı sorumluluk hissetseler de sevgilerini abartıp kıskançlığa dönüştürseler de kendilerini dinlediklerinde duyacakları bir gerçek vardır: biri diğerinden tamamen ayrı bir varlıktır.

Öyleyse bırakın sevdiğinizi, kendi yolunda yürüsün diye. Onun adına kararlar almayın, ne yapacağını söylemeye kalkmayın. Her ne zaman ki size danışır, gereğini o zaman yapın.

Yani onu minnet duyma zorunluluğundan, kontrol altında olmaktan, özgürlüğünü yitirme korkusundan kurtarın. Lübnanlı şair Halil Cibran’ın dediği gibi; “Birbirinizin kadehlerini doldurun onunla ama eğilip de içmeyin aynı kadehten.”

Bu arada, Kadınların Erkeklerde Sevdiği Bazı Detaylar yazımızı da okuyabileceğinizi hatırlatalım.

Kadınlar ne istiyor olabilir? Kendi kadınınızı tanımak ve mutlu etmek yolunda başarılar dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir