Anasayfa / Estetik / Kadınlarda Estetik
Kadınlar neden estetik yaptırır?
Kadınlarda estetik operasyonlar nelerdir?

Kadınlarda Estetik

Kadınlarda estetik operasyonlar nelerdir, estetiğe dair ne söylenebilir? Hangi yaşlarda hangi bölgelere yönetik estetik daha çok tercih edilir?

Kırışıklıklar, yaşın en belirgin göstergesidir. Bu akışı durdurmanın yolu yoktur belki ama yavaşlatmanın, hiç değilse kırışıklıkları başa çıkılır kılmanın bir yöntemi var: Estetik.

Hemen herkesin, ama özellikle de güzelliklerine çok önem veren kadınların estetiğe başvurduğu bir çağdayız. Artık endişelenme değil, güzelleşme zamanı, hanımlar. İşte, kadınların estetik takvimi:

20-30’lu yaşlardaki kadınlarda

20’li ve 30’lu yaşlardaki kadınların en büyük şikâyeti burun ve göğüs bölgelerinde yoğunlaşmaktadır.

Özellikle meme problemleri, sorun büyüklüğünden ya da küçüklüğünden olsun, hiç fark etmez, kadınların kâbusu durumundadır çünkü psikolojilerini bozabildiği gibi, bel sorunlarına da yol açabilmektedir. Dolayısıyla söz konusu sorunların çözümü şarttır.

30-40’lı yaşlardaki kadınlarda

Orta yaşa doğru gelindikçe, anlayışlar da beklentiler de doğal olarak değişmektedir.

Orta yaşa gelmiş hanımların en büyük problemi, vücutlarıyla ilgilidir. Doğumda alınan kilolar yüzünden karında ve göğüste sarkmalar olması durumu bir yana, yine göğüslerdeki büyüklük ya da küçüklük problemi bu yaşlarda da yerini korumaktadır.

Her yüz kadından sekseninde meme problemi söz konusudur. Öyleyse, daha fazla geç kalınmadan, hem vücut güzelliği için hem de daha sağlıklı bir ruh hali için gerekli önlemlerin alınması lazımdır.

40 ve üzeri yaşlardaki kadınlarda

İlerleyen yaşlarda kadınların en büyük problemi, doğal olarak yüzleriyle ilgilidir. Doğal olarak diyoruz çünkü kırışıklıkların kaçınılmaz olduğunu biliyoruz.

Özellikle de göz kapakları sorunundan şikâyetçi olan pek çok kadın, son çareyi estetikte aramaktadır. Göz kapaklarındaki sarkmalar ya da torbacıklar, estetik yöntemiyle giderilebilmektedir.

Görsel sıkıntıların psikolojik sıkıntılara da yol açması kaçınılmazdır. Yorgun musun, bitkin misin, üzgün müsün, ağladın mı, uykudan mı kalktın, gibi rahatsızlık verici sorulara maruz kalınması, hep göz ve göz çevresindeki sorunlardan kaynaklanmaktadır.

50’li yaşlarda ise yüzde sarkmalar, çukurlaşmalardır rahatsızlık uyandıran sorunlar. Çözümü, yüzü germekte, doldurmakta, kırışıklıkları böylelikle azaltmaktadır. Bu işlem için gereken ameliyat, çoğu hastayı korkutmaktadır. Böyle durumlarda, ilk olarak iğnelerle dolgu ya da botoks ile çukurların doldurulması yoluna gidilmektedir.

60’lı yaşlarda da ciltteki sarkmakların ciddi oranda arttığı görülür. Geri kazanımların çaresi, yüzü gerdirmekten geçmektedir.

Kadınlarda estetik operasyonlar nelerdir, hangi bölgelerde yaygındır? Kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar hakkında pek çok şeyi konuştuk.

Diğer her alanda olduğu gibi, estetik ameliyatında da işi şansa bırakmamak, yani işlemi uzman ellere yaptırmaktır dikkat edilmesi gereken.

Başarılı gençleşmeler…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir