Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Kadınların Erkeklerde Sevdiği Davranışlar

Kadınların Erkeklerde Sevdiği Davranışlar

Duygularını belli etmede erkeklerden çok daha becerikli olan, ne var ki, bunu çok özel birine ve yine özel bir yere saklayan kadınların erkekte hoşlandığı özellikler nelerdir?

Merak ettiğiniz yanıtı fiskosta.com açıklıyor…

Kadınların erkeklerde sevdiği davranışlar

Girişken olması

Bir erkekte kadının en çok dikkatini çeken şey, atılgan bir karaktere sahip olup olmadığıdır. Pasif, silik ve ürkek bir erkeğin dikkatleri üzerine çekmesi zaten yeterince zorken, bir kadını etkileyebilmesi neredeyse imkansızdır.

Öyleyse, hem dilinizle hem de beden dilinizle kendinizi gösterin ki, hedefe koyduğunuz kişiyi etkileyebilesiniz.

Zeki olması

Erkekler, bir kadının ne denli güzel olduğuna bakadursunlar, kadınlar, erkeğin zekâ seviyesini ölçmekle meşgul olurlar.

Unutmayın ki, yaptığınız bir espriyle, herhangi bir konudaki yorumunuz ile, hatta bakışlarınızdaki derinlikle bile yakınınızda bir yerlerde sizin zekânızı tartmakta olan birileri var!

Kadınların Erkeklerde Sevdiği

Cömert olması

Kadınların cimri erkeklerden hazzetmedikleri bilinen bir şeydir. İşe bakın ki, eli fazla açık erkekler de kendilerini özellikle bayanların gözünde bir çeşit cüzdan konumuna indirgeyeceklerinden, dengeyi tutturmakta epeyce zorlanacaklardır.

Öyleyse, para harcamak ya da ufak jestler yapmak konusunda çekimser olmayın. Ama sizi her bakımdan aşacak cömertliklere de kalkışmayın.

Özel günleri kollayın ve ilişkinizin düzeyine uygun düşecek şekilde davranın.

Örneğin, ilişkinizin henüz ilk günlerindeyseniz ve aslında yaşınızla da ilintili olarak ufukta evlilik görünmüyorsa, gidip de tek taş yüzük almaya kalkmayın.

Cesur olması

Girişkenliğin paralelinde değerlendirilerek söylenebilir ki, cesur bir erkek, kadının gözünde yücelecektir. Ancak, bu demek değildir ki, her fırsatta olur olmaz kavgalar çıkarın, insanların üzerine saldırın ya da boyunuzu aşacak riskler alın.

Öncelikle, cesurluğu yalnızca fiziksel boyutta algılamayı bir kenara bırakın.

Yeri geldiğinde sevdiğiniz kişiyi herkese karşı savunmanın da, onun kişisel ve sosyal gelişimi açısından yönlendirici olup kararlar almanın da ve evet, yine onun uğruna tartışmanın da bir çeşit cesaret olduğunu unutmayın.

Ve yine unutmayın Dostoyevski’nin, “İlle de gerekiyorsa kavga, insanı yüceltmeli, alçaltmamalı.” sözünü.

Koruyup kollaması

Ve nihayet, kadınların bir erkekte en çok aradığı özellik, koruyan, kollayan, kanatları altına alan nitelikte olmasıdır.

Yeri geldiğinde şefkatli, kimi zaman da sert, ama her zaman kararlı bir erkek, kadının kendisini güvende hissetmesi açısından büyük önem arz ettiğindendir ki, kadınlar, daima böyle bir erkeği arar.

O hâlde, hiçbir şeyi yargılamadan ama kararlarınızı da sorgulatmadan sevdiğiniz kişiye sahip çıkabilecek duruşu sergileyin.

Kadınınız için elbette bir sevgili olmanızın yanı sıra, yeri geldiğinde arkadaşı ve daha da önemlisi babası olmayı başarabilmeniz, sizi vazgeçilmez kılacak en değerli özelliklerinizden biri olacaktır.

Siz aslında yukarıda okuduğunuz gibisiniz ama ilgi duyduğunuz kadın sizden hoşlanıyor mu, hoşlanmıyor mu, emin değilsiniz.

Bunun da sırrını paylaşalım ve kadınların erkeklerden hoşlandığının belirtileri nelerdir, yazımızın linkini bırakalım.

Aşk yolunda hepinize başarılar dileklerimizle… 😉

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir