Anasayfa / Aşk&İlişkiler / Kadınların Hoşlanma Belirtileri

Kadınların Hoşlanma Belirtileri

Hayatta üç şeyin sürekli sorun çıkardığı söylenir: Bilgisayar, araba ve kadın!

Ve yine kadınları anlamanın, çözmenin, mutlu etmenin zorluğundan bahsedilir. Bu biraz da kadınların iç dünyasındaki tutarsızlıktan ileri gelir. Ne bekledikleri, ne zaman ne istedikleri daima farklılık göstermektedir. Öyle ki, dün hoşlandığı erkeğe, saçını diğer tarafa yatırmış diye bir sonraki gün burun kıvırabilir!

Böyle olunca da, onların nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını çözmek hiç kolay değildir. Yine de, bir bilinmeyeni fiskosta.com olarak sizler için inceledik.

Kadınların hoşlanma belirtileri nelerdir?

Gözler hep mi karşılaşır!

İlginçtir, gözleriniz hep en az bakmaya çalıştığınız yerdedir! Hoşlanmanın ilk ve en kesin belirtisi de, gözlerin karşılaşmasıdır. Bakışıp durduğunuz kadınla aranızda kötü bir şey geçmemişse, çünkü bunun verdiği bir rahatsızlıktan da sizi inceliyor olabilir, hoşlanıldığınız ortadadır.

Kadınların özellikle de yandan ve kaçamak bakışları vardır. Yakalandığı her seferinde de biraz daha kızarır! Bu ayrıntıya dikkat!

Nedir bu hareketlilik?

İlk karşılaşmada bir etkileşim söz konusuysa, kadınların genellikle kedi gibi uysal ve sessiz sedasız bir köşede, kaçamak bakışlar eşliğinde oturduğu görülür.

Eğer ki sıkça görüşmeye başladınız ya da zaten görüşüyor idiyseniz, bu defa da dikkat edilmesi gereken ayrıntı, hareketlerindeki canlılıktır.

Aralıksız konuşur, suskunluğu da gereğinden uzundur, elleri sürekli saçlarını düzeltir, bileğini kaşır, eteğini çekiştirir! Arada bir size bakmayı da hiç ihmal etmez.

Aradaki mesafeler kapanmalı!

İlk bakışmalar, konuşmalar tatlıdır da, bir yerden sonra heyecanlandırmaktan uzaktır; öyleyse, aradaki mesafenin kaldırılması şarttır.

Nerede olursanız olun, fakat bazen yalnız olun ki, size yaklaşabilsin, yanınıza oturabilsin, konuşabilsin, bir konuda fikrinizi alabilsin.

Düşünün, bir kafede arkadaş grubunuzla neden sürekli yan yana ya da tam da karşı karşıya denk geldiğinizi! Yürürken size en yakın olacağı, sizi duyabileceği yerde mi?

Elleriniz bir şekilde birbirine değiyor ya da birbirinize hafifçe çarpabiliyor musunuz? Ne tesadüf değil mi!

Konuşmalar da ispattır

Sizden hoşlanmayan bir kadın, eğer yeterince samimi değilseniz, sizinle konuşmaz, sizi dinlemez bile. Arayıp durursunuz bir konuşma fırsatını da, oralı olmaz.

Yok, eğer size laf veriyor, belli konulardaki değerlendirmelerinizi istiyor, saçma olabilecek düşüncelerinizi bile onaylıyor, özeliniz hakkında bir şeyler soruyorsa, sizinle ilgileniyor demektir.

Belki diyeceksiniz ki, bu kadar yakın olsak, ben de anlarım hoşlandığını!

Peki, günlerce aynı ortamı paylaştığınız halde doğru dürüst bir şey konuşmamışsanız onunla, sizden hoşlanıp hoşlanmadığını mı merak ediyorsunuz hâlâ! Ya da karşılaşmamışsa bakışlarınız, gerçeklerden şüpheniz mi var?

Bir garip iltifat!

Kadınların iltifat etme şekli, erkeklerinkinden farklıdır.

Hiçbir kadın, sen ne yakışıklısın böyle, demez! Sözcüklerdeki şifreleri çözebilmek gerekir.

Saçlarınızı kestirmişsinizdir; fark eder ve yorum yapar.

Her zamankinden farklı bir tarzda giyinmişsinizdir; olumlu ya da olumsuz eleştirilerini sunar.

Sizi bir arkadaşınızla görmüştür; onu hiç sevmediğinden bahis açar.

Hele bir kızla görmüşse; o kişinin kötülüğüne ve tanışıyor olmanızın bile şaşırtıcılığına iknaya kalkar!

Böyle olur kızların daveti

Erkekler için ne kadar da kolaydır, şuraya gidelim mi, bunu yapalım mı, diye davet götürmek. Oysa kadınlar için bu durum çok zordur; çünkü işin içindeki gururdur. Üstelik ilk davet sizden gelmediği için bir de kızgındır ve suçlusunuzdur!

Böyle durumlarda, örneğin, birlikte yemek yiyelim mi, diyemez de, şu yemeği sever misin, bu filmden mi hoşlanırsın, gibi üstü kapalı davetlerde bulunur. Size de artık safça cevap vermek yerine, gereğini yapmak kalır.

E kadınları bu kadar anlatmışken, hangi davranışlara önem verdiğini eklememek olmaz. Merakı uyananlar, Kadınlar Erkeklerde Hangi Davranışları Sever yazımıza göz atabilirler.

Haydi, kadınları çözebilmek için biraz daha gayret! 🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir