Anasayfa / Sağlık / Kansızlığın Düşmanı Isırgan Otu

Kansızlığın Düşmanı Isırgan Otu

Yorgunluk, halsizlik, konsantrasyon bozukluğu gibi sorunların başlıca sebebi olan kansızlık, diğer adıyla anemi, mutlak suretle ciddiye alınması gereken bir durumdur; zira kemik iliği yetmezliği, lösemi gibi tehlikeli hastalıkların da ilk bulgusu olabilmektedir. Kan üretiminde olmazsa olmaz maddelerin(folik asit, B12) eksikliğinden de kaynaklanır ki, bunların da başında demir gelmektedir. Bunun tedavisi ise, kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Kansızlık probleminin alternatif tedavisi, ısırgan otu ile sağlanabilir. Öyle ki, böbrek ve mesane taşının oluşmasını engelleyen, egzama problemini çözen ısırgan otunun kanı temizleyen ve kan seviyesini arttıran özelliği de bulunmaktadır. Yanı sıra pankreas üzerinde de çok olumlu etkileri vardır ve kan şekeri seviyesinin de dengesini sağlar; bu nedenledir ki, şeker hastalarının beslenme programında her zaman yer almalıdır. Kabızlık sorunu için de yine birebir olan ısırgan otu, yaşanabilecek idrar yolları sorunlarını en aza indirecek, karaciğere, solunum sistemine ve dalak hastalıklarına da yine iyi gelecektir.

Peki, ısırgan otunu nasıl tüketebilirsiniz? Yemeğini ve böreğini yapabilirsiniz, çayını içebilirsiniz, salatalarda kullanabilirsiniz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Karpal tünel ameliyatı olanların yorumları - Sinir sıkışması ameliyatı

Karpal Tünel Ameliyatı Olanların Yorumları | Sinir Sıkışması Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Karpal tünel ameliyatı olanların yorumları nelerdir? Elde sinir sıkışması ameliyatı nasıl olur? Karpal tünel ameliyatı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir