Anasayfa / Püf Noktası / Karbonat Bu Kez de Buzdolabı Temizliğinde

Karbonat Bu Kez de Buzdolabı Temizliğinde

Marketten alınan yumurtalar başta olmak üzere, birçok şey yıkanmadan buzdolabına konularak muhafaza edilir. Kimi zaman alışverişten gelir gelmez, eller bile yıkanmadan buzdolabına hücum edilir. Bu gibi durumlarda, fark ettirmeksizin buzdolabının bakteri barındırmasına neden olunur. Bakterilerin vücudumuza yerleşmemesi için belirli aralıklarla buzdolabı temizliğinin yapılması gerekir. Buzdolabını dezenfekte etmenin en pratik yolu fiskosta.com’da.

Sıcak su

Karbonat

Sirke

Bir leğene sıcak su koyun. Yarım çay bardağı sirke ve yine aynı miktarda karbonat ilavesinden sonra bu karışımla buzdolabını silin. Buzdolabında zor ulaşılan lastik aralarını diş fırçasından yardım alarak temizleyin. Özellikle yumurtaları muhafaza ettiğiniz bölümleri de çok iyi temizleyin.

Temizlediğiniz buzdolabını karbonatlı bırakmayın. Durulayın ve kurulayın. Buzdolabının lastik aralarının iyice kurulanmış olmasına özen gösterin.

Buzdolabınız koku mu yapıyor?

Küçük bir kâseye karbonat koyarak buzdolabına yerleştirin. Zaman zaman karıştırıp 15 günde bir yenilemeniz gereken karbonat, buzdolabınızın kötü kokulardan arınmasını sağlayacak ve performansını arttıracaktır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir