Anasayfa / Püf Noktası / Kekiniz Kalıba mı Yapışıyor?
Kekin kalıba yapışmaması için
Kekin kalıba yapışmaması için

Kekiniz Kalıba mı Yapışıyor?

En kaliteli kek kalıpları alınır, kekin güzel kabarması için bütün marifetler sergilenir. Farklı ve en lezzetli olanı ortaya çıkarmaya çalışırken, kalıptan her zaman rahatlıkla ayrılan kek, bu defa inatla kalıba yapışır. Paramparça bir kek, lezzeti ne olursa olsun en baştan kaybeder. Peki, böyle bir görüntüyle karşılaşmamak için ne yapılabilir?

Kalıbı yağlayın

Kek kalıbını yağlamak ve sonrasında unlamak, herkes tarafından bilinen püf noktalardan biridir. Bu uygulamayı yapmanıza rağmen kekiniz yine de inatla kalıbından ayrılmıyor mu?

Islak bez kullanın

Kek kalıbınızı yağlayıp unladınız, daha sonra kek harcınızı kalıba boşaltarak pişirdiniz. Fırından çıkan kek kalıbını bu defa da ıslak bir bez üzerine koyarak 10-15 dakika bekletin. Ters çevirerek yavaşça çıkarın. Kekinizin kalıptan âdeta kayarcasına çıktığını göreceksiniz.

Keklerin iyi kabarması için

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Gül yapraklarından neler yapılır?

Gül Yaprakları ile Ne Yapılır? | Tonik, Gül Suyu ve Cilt Bakımı İçin 7 Öneri

Gül yaprakları ile ne yapılır? Gül yapraklarından neler yapılır? Gül yaprağının faydaları nelerdir? Gül yapraklarından ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir