Anasayfa / Sağlık / Kemik Erimesinde Yumurta Kabuğu Mucizesi

Kemik Erimesinde Yumurta Kabuğu Mucizesi

Eski bir sahaftan tamamen tesadüf eseri ele geçmiş çok eski bir kitapta yazan mucizevi formülü paylaşacağım sizlerle. Tozlanmış sayfalardan fiskosta.com’a kadar uzanan bu kitabın sırlarına zamanı geldikçe burada yer vereceğim.

Şimdi, kemik erimesine yumurta kabuğu kullanımıyla ilgili formüle ve sizler için düzenlediğim diğer bilgilere göz atalım; özellikle ilerleyen yaşlarda korkulu rüyamız olan bu sıkıntıya karşı önlemlerimizi alalım.

Kemik erimesi için yumurta kabuğu tarifi

Yumurta kabuklarını yıkayın ve kurutun.

Havanda döverek(biz blenderden geçiriyoruz) un haline getirin.

Cam bir kavanozda muhafaza edin.

Yumurta kabukları kuruduktan hemen sonra blenderden geçiremiyorsanız, buzdolabında bekletin.

Kemik erimesi için yumurta kabuğu kürü nasıl uygulanır?

Yumurta kabuğunu un haline getirdiğinizde, günde 1 çay kaşığı tüketin.

1 çay kaşığı yumurta kabuğunu su ile yutabilirsiniz.

Bir kâse yoğurda ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Taze sıkışmış portakal suyuna yine 1 çay kaşığı yumurta kabuğu karıştırarak içilmesi de bir seçenektir. Ayrıca portal suyunun C vitamini yönünden zengin olması, yumurta kabuğunda bulunan kalsiyumun emilimini kolaylaştıracaktır.

Yumurta kabuğu kürünü, 1 ay düzenli uygulayın. Sonrasında ise kemiklerinizin durumuna göre belirli aralıklarla tekrar edebilirsiniz.

Kimler kemik erimesi için yumurta kabuğu kullanabilir?

Kemik erimesi, kadınlar başta olmak üzere hemen herkesin sorunudur. Ergenlik döneminde gelişim açısından kalsiyum çok önemlidir; bu yüzden, ergenlik dönemindeki gençler ve çocuklar da rahatlıkla yumurta kabuğu kullanabilirler.

Yaşlılar, kemik kayıplarına karşı önlem oluşturabilmek için tüketebilirler.

Özellikle kadınlara yumurta kabuğu kullanmalarını tavsiye ediyoruz; kemik erimesinden en çok mustarip olanlar bayanlardır.

Not: Bıldırcın yumurtası kabuğu, kalsiyum açısından çok daha fazla zengindir; bu nedenle bıldırcın yumurtasının kabuğunu rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Yumurta kabuklarını kullanmadan önce çok iyi yıkamalı ve kurutmalısınız. Hem iyi yıkanmaması hem de kurutulamaması mikrop üretimine neden olacak ve kar yerine zarar getirecektir.

Kemik erimesi için yumurta kabuğu kullanmanın ne kadar faydalı ve pratik olduğunu görüyorsunuz. Eğer siz de kalsiyumu doğal yollardan almak istiyorsanız, kolay gelsin.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

3 Yorumlar

  1. Merhaba kemik erimesi için çiğ yumurta mı olmalı haşlanmış yumurta kabuğu olur mu

  2. Kemik erimesi için ben de yumurta kabuğu kullanıyorum. Kalsiyum ilacı kullanmak istemiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir