Anasayfa / Sağlık / Ketoral Şampuan Yorumlar ve Kullananlar | Ketoral İçeriği, Zararları, Yan Etkileri

Ketoral Şampuan Yorumlar ve Kullananlar | Ketoral İçeriği, Zararları, Yan Etkileri

Ketoral şampuan yorumlar nelerdir? Yararları, zararları, kullanım alanları ve Ketoral medikal şampuan fiyatı… Ketoral şampuan hakkında bilgi istiyorsanız, makalemize mutlaka göz atın.

Kepek, mantar gibi sorunlardan özellikle son dönemde pek çok kişinin muzdarip olduğunu biliyoruz. Bunun sebepleri bir yana, geçmeyen ve artış gösteren bir rahatsızlık olduğunu da belirtelim.

Peki, Ketoral şampuan bize çözüm sunabilir mi? Ketoral şampuan saç dökülmesine iyi gelir mi, mantar ve egzama gibi deri rahatsızlıklarında fayda eder mi?

Gelin, birlikte inceleyelim. Sonra olarak da Ketoral şampuan yorumlar bölümümüze yer vereceğiz.

Ketoral şampuan nedir?

Ketoral şampuan ne için kullanılır, özellikleri nelerdir?

Saçlarında kepek ya da mantar gibi sorunları olan hemen herkes Ketoral şampuanı duymuştur. Peki bu Ketoral medikal şampuan ne işe yarar, önce bu konuya kısaca değinelim.

Ketoral şampuan mantar tedavisinde çok etkindir.

Yine Ketoral şampuan seboreik dermatit için de sıkça başvurulan bir ilaçtır.

Ketoral şampuan saç dökülmesini engeller mi? Evet, rahatsızlıkları onarıcı etkisinden dolayı saç dökülmelerinizde de iyileşme sağlar.

Ketoral şampuan kullanımı nasıldır?

Evet, Ketoral şampuan kullanım şekli de önemli bir konudur. Dilerseniz kullanımına dair dikkat etmeniz gerekenleri maddelendirelim.

Şampuanınızı iyice çalkalayın.

Saçlarınıza bir avuç kadar dökün ve masaj yaparak köpürtün.

Yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Ketoral şampuan nasıl kullanılır konusunu da netleştirdiğimize göre, Ketoral şampuan ne kadar süre kullanılmalı sorusunu da yanıtlayalım:  Kullanım için ortalama 15 günde bir diyebiliriz; ama bu noktada doktorunuzun yönlendirmeleri önemli. Rahatsızlığınıza göre haftada bir ya da iki kere de kullanmanız önerilebilir.

Dikkat! Ketoral şampuan reçetesiz alınır mı? İlaç reçeteli olarak satılmaktadır. Ayrıca, reçetesiz olarak da eczanelerden temin edebilirsiniz.

Diğer yandan, şampuanınızı doktor kontrolünde ve onun önerileri doğrultusunda kullanmanız daha doğru olacaktır.

Ketoral şampuan hamilelikte kullanımı

Hamilelik, çok hassas bir dönemdir. Dolayısıyla anne adaylarının her konuda titiz davranması gerekir. Öyleyse, Ketoral şampuan hamilelikte kullanır mı, açıklık getirelim.

Hamilelikte Ketoral şampuanı kullanımı hakkında yeterli bilgi yoktur. Ayrıca, Ketoral şampuan yorumlar incelendiğinde de herhangi bir olumsuz duruma rastlanmaz. Yine de, en doğrusu, bu konuda doktorunuza danışmanız olacaktır.

Ketoral şampuan emziren anneler için de sakıncalı olabilir. Böyle durumlarda mutlaka doktorunuza danışın.

Ketoral şampuan zararları ve yan etkileri nelerdir?

Ketoral şampuan zararlı mı? Ketoral şampuan yan etkileri nelerdir? Bu konularda bilinçli olmamız çok önemli. Aksi halde daha büyük sorunlara yol açabiliriz.

Uzun süreli ve sık kullanımlarda kafa derisinde incelme görülebilir.

Yanı sıra kaşıntı, tahriş gibi sorunlar da yaşanabilir.

Öte yandan, herhangi bir alerjik durumunuz varsa;

Karın ağrısı

Kurdeşen

Dudaklarda, yüzde ve boğazda şişlik gibi sorunlar da yaşayabilirsiniz.

Ketoral şampuan nerelerde kullanılır?

Ketoral şampuan yüz için kullanılır mı? Evet, saçlarınızda ve yüzünüzde kullanabilirsiniz.

Ketoral şampuan ayak mantarı için kullanılır mı? Hayır, Ketoral’in krem şeklinde üretilen ürününü tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Ketoral şampuan vücutta kullanılır mı? Hayır, Ketoral krem ya da tablet bu anlamda daha doğru bir seçenek olacaktır; fakat bu ilaçları doktor onayı olmadan kesinlikle kullanmayın.

Ketoral şampuan genital bölgede kullanılır mı? Hayır, yine Ketoral krem genital bölge için tercih edilebilir.

Ketoral şampuan kullanırken başka şampuan kullanılır mı? Evet, kullanabilirsiniz.

Ketoral şampuan içeriği hakkında bilgi

Kullandığımız ürünün içeriğini doğal olarak merak ederiz. Bu yüzden, Ketoral şampuan içindekiler konusunda da sizi bilgilendirelim.

Ketoral şampuan etken maddesi Ketokonazol’dur. Ayrıca, içeriğinde sodyum sülfat, Hindistan yağı cevizi asidi gibi pek çok madde de bulunmaktadır. Ketoral şampuan ilaç prospektüsü bu konuda da yeterince açık bilgilere yer vermiştir.

Ketoral şampuanda kortizon var mı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Ketoral şampuanın etken maddesi Ketokonazol’dur. Bu da kortizon olmayıp, mantar tedavilerinde kullanılan bir antimitotiktir.

Ketoral şampuan fiyat

Ketoral şampuan eczane fiyatı 10 TL civarıdır.

Eczane fiyatı diyoruz ama söz konusu ürünü market raflarında zaten bulamazsınız.

Şampuanı yukarıda da belirttiğimiz gibi 15 günde bir kullanırsanız yaklaşık 3 ay yetecektir.

Ketoral şampuan yorumlar bölümümüze gelmeden önce, bir konuya daha açıklık getirelim.

Ketoral şampuan muadili var mıdır?

Evet, bir Ketoral benzeri şampuan önerisinde bulunabiliriz: Konazol. Konazol şampuanla ilgili yorumları merak ediyorsanız, ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim, Ketoral şampuan hakkında yorumlar bölümümüze…

Ketoral şampuan yorumlar ve kullananlar

Ketoral şampuan kullanıcı yorumları nelermiş, gelin, birlikte inceleyelim.


Ketoral mantar şampuanı tedavisi gerçekten etkili ama geçici ne yazık ki. Bazı sakıncalarından dolayı uzun soluklu da kullanamıyorsunuz zaten.


Doğrudur, Ketoral medikal şampuan kullananlar hep olumlu yorumlar yapıyorlar ama şunu atlamamak lazım. Doğal bir şampuan değil, sonuç olarak bir ilaç ve ömür boyu kullanamazsınız. Kullansanız da bağışıklık yapıyor. Ketoral şampuan sedef hastalığı için kullanmış biri olarak yazıyorum bunu.


Ya Ketoral şampuan kortizon var mı ya? Hiçbir yerde bulamadım bu bilgiyi. Eczacılar bile emin değil. Nasıl iştir anlamadım.


Ketoral şampuan yorumlar genellikle iyi. Ben de kullanmayı düşünüyorum. Reçetesiz de alınıyor sanırım. Ayrıca da kortizonlu değil diye biliyorum ben.


Bir tanıdığım bebeğine kullandı, doktorundan çok fena azar işitti. Bebeklerde Ketoral şampuan kullanımı çok tehlikeli, buradan uyarayım da… Gebelikte Ketoral şampuan kullanımı da aynı ölçüde sakıncalı.


Ucuz gerçi de, Ketoral şampuan sgk ödeme olmuyor sanırım. En ucuz Ketoral şampuan nerede bulunur!


Ketoral şampuan saçkıran için de etkili olur mu arkadaşlar? Bilgisi olan var mı acaba?


Kesinlikle etkili. Ketoral medikal şampuan saç dökülmesi için kesin çözüm. Seboreik dermatit gibi bazı aşırı kepeklenme durumlarında Dermo losyon desteği de önemli.


Ketoral kepek mantar şampuanı fiyatı 9 lira. Geçen gün eczaneden aldım. Ketoral şampuan yağlı saç için çok iyi bence. Doktorumun önerisiyle haftada 2 gün kullanıyorum. Ketoral şampuan kaç gün kullanılır diye merak edenler olabilir diye söylüyorum. Kepek sorunu şimdilik tamamen geçmiş gibi ama bırakınca yineler diye korkuyorum.


Ketoral şampuan kedi köpek için uygun değildir, geçirmez. Tecrübeyle sabit! Merak edenlere söyleyeyim. Size de mantar falan bulaşır, uğraşır durursunuz sonra. Ketoral şampuan faydaları var ama hayvanlara değil! Ayrıca da Ketoral şampuan bit için kullanılmaz.


Ketoral vücut şampuanı fiyatı hakkında bilgisi olan var mııı? Ketoral şampuan yorumlar merak ediliyor.


Mecbur kalmadıkça kullanmayın deniliyor. Ketoral medikal şampuan nasıl kullanılır? Yardımcı olur musunuz? Normal şampuan gibi kullanmamızda bir sakınca yok değil mi?


Eğer mantardan kaynaklanan bir saç sorununuz varsa, saç dökülmesine Ketoral şampuan çok iyi gelir. Zaten tüm doktorlar da Konazol ve Ketoral yazıyor. Yine yağlı saçlar için Ketoral şampuan fayda edecektir çünkü egzamadan kaynaklanan yağlanma, kabuklanma gibi problemleri çözebilir.


Ketoral şampuan özellikleri arasında saçtaki egzama ve mantarı iyileştirmesini gösterebilirim. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine öğrendim bu ilacı. Fakat sadece dıştan değil, içten tedavi de önemli. Yediklerinize içtiklerinize dikkat etmelisiniz.


Ketoral şampuan ve mantar iki düşman! Ketoral şampuan ve saç dökülmesi de epey ilintili yani! Anladınız siz beni. 🙂


Ben de kullananlardan biriyim. Ketoral medikal şampuan sivilce için kullanılır mı bilmiyorum ama bana hiç fena gelmedi hani.


Ketoral şampuan ne işe yarıyor? Bunu saç dökülmeleri için de kullansak olur mu ki? Bende egzama, mantar filan yok ama.


Ketoral şampuan bebeklerde… Sakın haa!


İlaç elimde. Ketoral şampuan prospektüsü de inceledim. Ketoral şampuan endikasyonları ikna edici. Faydası olacak mı, göreceğiz bakalım.


Konazol var Ketoral şampuan eşdeğeri. Onu da kullanabilirsiniz. Ben memnun kaldım.


Ketoral ve Konazol şampuan fiyatı aşağı yukarı aynı; 7-10 lira. İkisi de iyidir.


Ketoral şampuan emzirirken kullanılır mı diye çok baktım netten ama kesin bir bilgi yok. Yine de tedbirli olmak gerektiğini söylüyorlar. Ben düşünmüyorum kullanmayı.


Sadece saçlarda değil, Ketoral şampuan cilt için de uygun. Bazı doktorların önerdiğini biliyorum.


Ketoral şampuan etkileri saymakla bitmez: Öldürür, öldürmezse süründürür!… J Uzak durun. Kesin çözüm değil. 2 aylık rahatlık için değmez.


Ketoral şampuan egzama için falan filan da, bir de kalıcı olsa.


Konazol şampuan kullanmıştım geçen yıl. Egzama sorunum vardır. 2 ay boyunca çok rahat ettim ama sonra tekrarladı. İlacı tekrar kullanmak da fayda etmedi; bağışıklık kazanmış. Ketoral ile Konazol aynı firmanın benzer ilaçları sanırım. İçeriği falan aynı.


Ketoral şampuan yorumlar genel olarak böyleydi. Sizin için faydalı olduğunu umuyoruz. Eklemek istedikleriniz varsa, aşağıdaki yorum kutusundan bize ulaşabilirsiniz. Uygun gördüğümüz yorumları da yazımıza ekleyebiliriz.

Ketoral şampuan neye iyi gelir, özellikleri nelerdir, Ketoral şampuan yorumlar ve kullananlar… Uzun bir yazının ardından, mantarsız, kepeksiz sağlıklı saçlar dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

3 Yorumlar

  1. ketoral şampuanı yüzümde kullandım ve pullanmalar yok oldu

  2. sabri altınkaya

    ketoral medikal şampuanı ile papağanını yıkasam zararı var mı acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir