Anasayfa / Beslenme&Diyet / Kilo Vermek İçin 10 Altın Kural
Kilo vermenin kolay yolları
Kilo vermenin yolları

Kilo Vermek İçin 10 Altın Kural

Kilo vermenin yolları nelerdir? Evde kolay bir şekilde kilo vermek istiyorsunuz bu önerileri yazarak buzdolabınıza asın. 

Bazen çok küçük öneriler mucizeler yaratabilir. 🙂

1- Sabahları erken uyanmanın ne kadar önemli olduğu bilinen bir şeydir. Metabolizma çalışmaya ne denli erken başlarsa, bizim için o denli avantajdır.

2- Sabah ilk iş olarak aç karnına tüketilecek ballı ve limonlu ılık suyun vücut için âdeta serum niteliğinden olduğundan çoğumuz habersizdir.

3- Yanı sıra her gün 2,5 litre kadar su içmeliyiz ki kilo vermek bizim için mümkün olabilsin.

4- Yine günlük 45’er dakikalık yürüyüşlerle kilomuzu dengede tutabiliriz.

5- Egzersize ayıracağımız günlük 5 dakikalık zaman ve özellikle bölgesel fazlalıklara yönelik yapacağımız düzenli bir çalışma ile olumlu sonuçlar almamız işten bile değil.

6- Yemeklerimizi küçük porsiyonlarda ve küçük lokmalar hâlinde yemeli, aşırı stres ve gerginlik anlarımızda ise mümkünse sofralardan uzak durmalıyız.

7- Kilo verme, elbette kolay ve eğlenceli bir iş değildir. Ne var ki, akşamları yine de ağır yemeklerden ziyade, çorba ve salata ile yetinmeyi öğrenebiliriz.

8- Çay içmeyi hemen hepimiz severiz. Diyet listemizden çayı çıkarmak da istemeyiz ama kurabiye ya da bisküvi gibi zararlı besinleri tabağımızdan uzaklaştırabilmeliyiz.

9- Şartlanmanın önemini yadsımamalıyız. Kilo verme için kilo verdiren tüyolar bir yana, her şeyden önce kendimize inanmalı ve hedefe ulaşmak üzere yolumuzda adımlamalıyız.

10- Kilolarımız bir günde nasıl bizimle olmadıysa, yine bir günde bizden gidemeyeceğini unutmamalıyız. Sabırlı ve istikrarlı bir çalışma ile başarı kaçınılmazdır. Ve kendimizi başka bedenlerle değil, yine kendimizle kıyaslamalıyız.

Kilo vermenin yollarına ekleyeceğiniz maddeler var mı?

⇒  Elma sirkesi ile zayıflayın

⇒  Zayıflama yöntemleri

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir