Anasayfa / Sağlık / Kırılan Kemiğin Çabuk Kaynaması İçin Ne Yemeli? | Kırığın Hızlı İyileşmesi
Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli? Kırığın hızlı kaynaması için
Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli? Kemik kaynaması hızlandırma

Kırılan Kemiğin Çabuk Kaynaması İçin Ne Yemeli? | Kırığın Hızlı İyileşmesi

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli? Kırık kemik kaynamasına ne iyi gelir? Kırık için bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir?

Evet, bu yazımızı okuyorsanız, sizin ya da bir yakınınızın başından talihsiz bir olay geçmiş olabilir. Fiskosta.com olarak, kemik kırıklarına iyi gelen besinler, yiyecekler nelerdir,  kırık tedavisinde ne yemeli, kemik kırığı nasıl çabuk iyileşir, birtakım önerilerde bulunacağız.

Biz de çok şansız ve ağır bir kaza geçirdik. Kardeşimde femur kırığı oluştu. Bunun üzerine kardeşime kemiğinin hızlı kaynaması adına güzel bir program hazırladık. Nelerle beslendiğini, neler yaptığını sizlerle paylaşmak istiyorum. Biz büyük katkısını gördük, sizlere de yararlı olabilmeyi umuyorum.

Hazırsanız, kırık kemiğin çabuk kaynaması için ne yapmalı, ne yemeli yazımıza hemen başlayalım.

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli, içmeli? – Saraçoğlu kürleri

Kemiğin hızlı iyileşmesi için beslenmenin büyük önemi olduğunu biliyoruz. Peki, kırık kemiklerin kaynaması için ne yemeli, ne içmeli? İşte tam da bu noktada sizler için hiçbir yerde bulamayacağınız harika önerilerim olacak.

Kemiğin hızlı kaynaması için formül 1:

200-250 gram brokoliyi küçük parçalara ayırın. Bu arada, 2 bardak suyu kaynatın. Su kaynadıktan sonra parçaladığınız brokolileri kaynamış suya ilave edin. Ağzını kapatın, 6 dakika boyunca kaynatın. Ilıdıktan sonra süzün.

Günde 2 defa tüketin.

Kürü aç karnına tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

7 gün tüketip 3 gün ara verin.

Brokolileri de tüketebilirsiniz; müthiş bir kalsiyum deposudur. Kemik kırıklarına ne iyi gelir, kemik kırıkları için ne yemeli diye soranlara çok etkili bir öneride bulunduk.

Şimdi geldik, kemik nasıl çabuk kaynar diyenlere ikinci tavsiyemize…

Kemiğin çabuk kaynaması için formül 2:

Susamın kalsiyum deposu olduğunu hiç duymuş muydunuz? Kemiğin çabuk kaynaması tedavisi için çok etkili besinlerden biri de susam yağıdır.

Günde bir kez aç karnına 1 yemek kaşığı susam yağı için.

Susam yağının soğuk pres, yani soğuk çekim olmasına dikkat edin.

Kırılan kemik nasıl iyileşir, bitkisel yöntemler nelerdir, İbrahim Saraçoğlu hocamızın tavsiyeleriyle paylaştık.

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli, ne yapmalı? Önerilerimize devam ediyoruz.

Kemiklerin hızlı kaynaması için ilaç – B12 ve D vitaminleri

Kırık kemik kaynaması için ne yemeli? Kemik kaynaması için ilaç tüketilebilir mi?

Evet, kemik kırıkları için beslenme çok önemli demiştim. Yanı sıra ilaç takviyelerinin de şart olduğunu belirteyim. Nedir bu ilaç takviyeleri?

B12 vitamini

D vitamini

B12 vitaminini 800-1000 seviyelerine çıkarmamız şart. Bu vitaminin kas ve kemik sistemi için çok önemli olduğunu söylemek istiyorum. Kırılan kemik kaynama süresi kısalması için bu süreçte düzenli olarak B12 vitamini kullanmalısınız.

Solgar’ın B12 dil altı tableti aradığınız ilaç olabilir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz, Solgar B12 yazımı mutlaka okuyun.

D vitamininin kemikler için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Özellikle kemik kırığı durumlarında D vitamini almak gerekiyor.

D vitamini seviyesini de yine yükseltmeye çalışmalısınız.

Yetişkinlerde ilk 3 ay kemiğin tekrar oluşumu için çok önemli. Bu yüzden ayda bir kere D vitamini ampulünü zeytinyağı ile karıştırarak için. Dört ay sonra da 2 ayda bir ampul kullanımına devam edin.

Kırılan kemik nasıl çabuk kaynar diyenler için B12 ve D vitaminleri takviyesi şart.

Biz femur kırığı yaşadık. Bu kırık için doktor 9 ay gibi bir iyileşme sürecinden bahsetti. Bu nedenle D vitaminine çok önem verdik. Kemik nasıl çabuk kaynar, ne yapılır diyenler de D vitaminini mutlaka önemsemeliler.

D vitamini ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

D vitamini demişken güneşi anımsamamak olmaz. 🙂 Anneannelerimiz, “1 Ağustos geçmeden kırık iyileşmez,” derlerdi. Bu yüzden, mevsimindeyseniz güneşten yararlanıp D vitamini almaya çalışın.

Ayrıca, Omega 3 kullanımının da kemik kırıklarında önemi olduğunu okudum; fakat biz Omega 3 kullanmadık. Siz bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz ilgili yazımıza buradan ulaşın.

Omega 3’ü doğal yollarla da alabilirsiniz. Bu konudaki önerilerime de Omega 3 Nasıl Alınır başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli, diyenlere şimdi de lezzetli önerilerde bulunalım. 🙂

Kırığın çabuk iyileşmesi için ne yapılır? – Kelle paça çorbası

Kırık iyileşmesi için neler yenmeli? Kemik kırılması nasıl iyileşir?

Kemik kırılması nasıl iyileşir, kırık iyileşmesi için neler yenmeli, bir öneri daha…

Tabii ki hepimizin bildiği paça çorbası… Günde 2 kâse paça çorbası içmenizi öneriyorum. Kardeşime de böyle yaptık. Bir kâse öğleden önce, bir kâse de öğleden sonra… Kelle paça çorbasına bolca doğal elma sirkesi ilave ettik. Sirkemiz de el yapımıydı. Nasıl yaptığımızı öğrenmek isterseniz Doğal Elma Sirkesi Yapıyoruz başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Kelle paça çorbasının kemik kırığını iyileştirmede bilimsel olarak kanıtlanmış bir etkisi yoktur; ama tencerenin dibine baktığınızda ve çorba biraz donduğunda, nasıl kemiksi bir yapı oluştuğunu hepiniz göreceksiniz. Ben bu yüzden kelle paça çorbasının kemik oluşumunu hızlandırdığına eminim.

Kırılan kemik nasıl hızlı kaynar? – Kemik suyu

Kırık kemik nasıl çabuk kaynar, iyileşir? Kemik kaynaması için gerekli besinler listemize bir madde daha ekleyelim: Kemik suyu.

Yine kemik kırıklarında kemik suyu kullanıldığını bilmeyeniniz var mı? Biz öyle çorbalara ekleyerek kullanmadık. Tam bir kemik ilacı gibi düşünün.

İlikli kemikleri kaynattık, buzdolabında muhafaza ettik. Her sabah aç karnına 1 su bardağı bol limonlu kemik suyu tükettik.

Kemik kırığı nasıl çabuk iyileşir, tedavisi nedir, diyenler için harika bir doğal yöntem.

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli, biraz da daha genel besinlerden bahsedelim. Başlıyoruz…

Kemik kaynaması için besinler nelerdir?

Yumurta…

Her sabah 1 ya da 2 tane yumurtayı bol tereyağında pişirerek yiyin. Yağda yumurtadan sıkıldığınız günlerde de haşlanmış yumurta tüketebilirsiniz; ama o günlerde de mutlaka bir dilim ekmeye kalın bir tabaka tereyağı sürerek yemeyi ihmal etmeyin. Biliyorsunuz, yumurta tam bir multivitamindir.

Yumurta kabuklarında da çok fazla kalsiyum olduğunu biliyor musunuz? Yumurta kabuklarındaki kalsiyumu nasıl çıkaracağınızı öğrenmek için Evde Kalsiyum Yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yeşillikler…

Özellikle kahvaltıda birer tutam maydanoz, nane gibi yeşillikler yemeye çalıştık; ama en çok da dereotu yedik çünkü dereotunun kalsiyum değerinin çok yüksek olduğunu öğrendim.

Yoğurt…

Evimizde yoğurt yapıldığı için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Her gün bir kâse el yapımı yoğurt yedik. Bu da özellikle doktorumuzun önerisiydi.

Kefir…

Kefirin de kemik kırıklarını onarmakta çok faydalı olduğunu okudum; fakat biz uygulamadık. İsteyenler uygulayabilirler.

Kuru üzüm…

Aslında kuru üzüm çekirdeğinin kırık tedavilerinde çok etkili olduğunu anneannelerimizden süregelen bir bilgi olarak duymuşuzdur. Biz her gün bir çay tabağı çekirdekli siyah kuru üzüm tükettik; ama bunun çekirdeklerini çok iyi çiğnemeye özen göstermelisiniz.

Siyah çay…

Siyah çayda bulunan bir maddenin de kemiğin kaynamasını hızlandırdığını öğrendim ve günde iki üç çay bardağı kadar da şekersiz çay tükettik.

Kahvaltılarda mutlaka peynir tüketilmesi gerektiğini söylemeye bile gerek görmüyorum. 🙂

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli, listemiz biraz uzun. Bütün bunları kırıkla mücadele eden hastaya yedirip onu bıktırmayalım. 🙂 Bu iyileşme sürecinde düzenli olarak ve azar azar bunları uygulamanızı tavsiye ederim. Biz bunları tüketirken, örneği paça çorbası içtiğimiz süreçte kemik suyu kullanmadık. Yoğurt tüketiyorsanız, kefir yemeyebilirsiniz.

Kemik kaynaması hızlandırma açısından yukarıdaki besinler gerçekten çok etkili.

Kırık kaynaması için ne yemeli, uzun uzun anlattım; peki kemiklerin hızlı kaynaması için ne yememeli? Evet, biraz da bu konuya değinmek istiyorum.

Kemiğin hızlı iyileşmesi için ne yememeli?

Kırıklarda kaynama gecikmesi ve nedenleri neler olabilir? Evet, kırık iyileşmesi için ne yemeli konusuna değindik; şimdi de yenmemesi gerekenler listesine bir göz atalım.

Kemik kırıklarının iyileşmesi için dikkat edilmesi gerekenler acaba nelerdir?

Bamya…

Bu 9 aylık süreçte bamya tüketmekten kaçındık. Ne derece doğrudur bilmiyorum, halk arasında bamyanın kırığın kaynamasını geciktirdiğine inanılır. Kırık çıkıkçılar, yanlış kaynayan kemiğe bamya sararlar ve yumuşadıktan sonra kemiği kırıp kaynaması için tekrar sararlarmış. O yüzden bamya tüketmedik.

Balık…

Kalben inanmasam da balık da tüketmedik. Birçok bilimsel makalede kemiğin kaynaması için balık önerilirken, halk arasında da balık tüketiminden kaçılıyor. Bamya ile aynı mantığa sahip. Yani balık da tüketmedik.

Sigara…

Sigara hiçbir halükarda önerilmiyor; ancak sigara içenlerin de kırılan kemiğinin kolay kolay kaynamadığını belirteyim.

Kırığın kaynamasını engelleyen etkenler nelerdir, diyenler için yukarıdaki uyarılarımın faydalı olacağına inanıyorum.

Kırılan kemiğin onarılması için başka ne yapılmalı?

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli, neler yapmalı konulu makalemde birkaç öneride daha bulunmak istiyorum.

Egzersizlerin önemine de değinmemek olmaz. Kemik kırıklarında düzenli olarak egzersiz yapanların kemiklerinin daha çabuk kaynadığını gözlemlenmiş; tahmin ediyorum ki kan gelen yere can gelir mantığındandır.

Son olarak uykudan da bahsetmek istiyorum. Sadece kemik kırıklarında değil, karşılaştığımız bütün sorunlarda düzenli bir uykunun ne kadar önemli olduğunu hatırlatayım. Aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmaya dikkat edin. Özellikle gece 23’ten sonra uykuda olursanız hücreleriniz yenilenecektir.

Kırık kemiğin çabuk kaynaması için evde ne yapılabilir, diyenlere güzel önerilerde ve uyarılarda bulundum sanırım, ne dersiniz?

Tüm bunlara dikkat ederseniz, kemiğin çabuk kaynaması belirtileri de kendini hissettirecektir.

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli, ne yememeli, kırılan kemik en hızlı nasıl kaynar, neler yapmalıyız? Sizler için çok faydalı ve etkili tavsiyelerde bulunduğuma inanıyorum.

Kırık kemiği ameliyatı önemli bir konudur. Kırık kemik ne kadar sürede kaynar diye merak edenler için de söylemek isterim: Bu, kırılan kemiğin türü ve uygulanan yöntemlere göre değişkenlik gösterecektir. Tabii yaşa göre kemik kaynama süresi de farklıdır. Diğer yandan, parçalı kırık tedavisi biraz daha zaman ve özen gerektirir.

Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için ne yemeli, kemik kırığı nasıl çabuk iyileşir, yorumlar ve görüşlerinizle yazımıza katkıda bulunabilirsiniz. Sizin denediğiniz kırığa iyi gelen yiyecekler var mı, varsa nelerdir? Kemik kırığını en hızlı şekilde iyileştirmek için sizlerin de yorumlarınızı bekliyoruz.

Hepinize geçmiş olsun. Önerilerimiz, ihtiyaç duyan herkese şifa olsun.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

25 Yorumlar

 1. Merhaba, 8 Eylül 2017 de femur kırığı nedeniyle ameliyat oldum. 3 tane vida takıldı. 20 seans fizik tedavi gördüm. Vidalardan birinde oynama oldu. Son çekilen filimde de bu geçen sürede kaynama ile ilgili hiçbir gelişme olmadığı söylendi. Doktorum Ocak sonuna kadar bekleyelim bir gelişme olmazsa protez koyma yoluna gidebiliriz dedi. Yaşım 52, şuan yaklaşık 54 kilodayım. Bu kadar kısa sürede kaynama ile ilgili bir umut olabilir mi sizce? Ayrıca kaynamanın olmaması için sebep ne olabilir? Kırılan kemiğin çabuk kaynaması için en acil çözüm ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  Bu vesile ile sağlıklı, mutlu güzel bir yıl diliyorum.
  Saygılar, Gül Davut.
  02.01.2018

  • Merhaba Gül Hanım, geçmiş olsun. Kendi deneyimlerimi yukarıdaki yazımda tek tek anlattım, çok yararlanacağınızı düşünüyorum.
   Sigara içmediğinizi ümit ediyorum çünkü sigara içenlerde kemik kaynaması inanılmaz zor oluyor.
   Benim size ilk ve en acil önerim D vitamini. Mutlaka ama mutlaka D vitamini takviyesi kullanın. Mümkünse D vitamininizi ölçtürün ve D vitamini takviyesi kullanmaya başlayın. Gerçekten çok etkili oluyor. Yine yukarıdaki yazımda brokoli kürü var. Onu mutlaka uygulayın.
   Yumurta ve ev yoğurdunu tüketmediğiniz bir gün olmasın. Paça çorbası ve kemik suyunu da günde 1-2 bardak içmeye özen gösterin.
   Acil şifa diliyorum. İnşallah çok iyi olur ve bana iyi haberlerinizi verirsiniz.

  • Direkt Ostokin kullanın derim. Eşimin kırılan kolu için doktoru kullandırmıştı. hem hızlıca kemiği kaynadı hem de eskisi gibi oldu. röntgen sonucları öyle güzel çıktı ki doktor hangi kolun kırıktı senin demişti hiç unutmuyorum. geçmiş olsun

 2. Benimde ayakbilegim kırıldı, platin takıldı. 21 martta oldum ameliyatimi. yaşım 47, dr platin takılı kemik kaynamis dış kemikte tam kaynamamis olmamış dedi. Fizikte önermedi ne yapmalıyım cevap yazarsaniz sevinirim teşekkür ederim

  • Merhaba Şenay Hanım, geçmiş olsun. Bilmiyorum yukarıdaki yazımızı okudunuz mu? Önerilerimiz gerçekten çok etkili. Kemik kırıklarının kaynamasını hızlandırıyor. Doktorunuza danışarak D vitamini takviyesi kullanmanızı tavsiye ederim. Mümkünse artık öğlen saatlerde güneşten de D vitamini almaya çalışın. Sigara kullanmadığınızı ümit ediyorum. Çünkü sigara içenlerde kemik kaynaması çok daha yavaş oluyor. Sevgilerimle.

 3. Levent ŞİMŞEK

  Balkondan düştüm. 4 hafta oldu çalışmamda bir sıkıntı varmı? kaburgada 4 kırık var ne yapmalıyım, işim de ağır?

  • Levent Bey, çok geçmiş olsun. Çalışabilir misiniz sorusunu lütfen doktorunuza sorun. Ben burada size destekleyici olması ve kırılan kemiğin çabuk kaynaması için doğal önerilerde bulundum. Bunları uygularsınız ama doktorunuzla da iletişim halinde kalırsınız.

 4. selamlar. 27 yasindayim. arkadasimla sakalasirken serce parmagim kirildi. nelere dikkar etmeliyim? alci beni cok rahatsiz ediyor. tam olarak ne zaman iyilesir? ameliyata gerek var midir? yardimci olursaniz sevinirim. tesekkurler

  • Merhaba, geçmiş olsun. “Ameliyata gerek var mıdır, ne zaman iyileşirim” gibi soruları bana sormayın lütfen. Bunları doktorunuzla konuşacaksınız. Ben sizlere doğal ve destekleyici kürler önerdim. Doktorunuzun size uyguladıklarına ek olarak bunları da göz önünde bulundurursanız, iyileşme süreciniz hızlanacaktır. Biz en sağlam kemiklerden birini kırarak böyle bir tecrübe yaşayınca sizlerle paylaşmak istedim. Dilerim ihtiyacı olan herkese şifa olur. 🙂

 5. Tuba hanım öncelikle çok geçmiş olsun. benimde kızım haziran 2017 de bir kaza geçirdi. sol femur parçalı kırılmış, akabinde hemen ameliyatla platin takıldı. bir yıl geçmesine rağmen kaynama olmadı. ilk ameliyattan sonra dize yakın bölgedeki vidaları çıkardılar ama yine bir kaynama olmadı. son olarak 3 ay önce 3. ameliyatını oldu, resmen sil baştan bir ameliyat. haftaya 2. kontrolümüz var, inşallah güzel şeyler duyarız. mümkünse sizle irtibata geçmek isterim. ne yapacağımızı şaşırdık. paylaşıminiz çok güzel. şimdiye kadar çok yazı okudum ama bu bana çok hitap etti. söylediklerinizin bir kısmını yaptık ama b12 ye hiç bakmadılar. bize yardımcı olursanız duacınız oluruz. şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Hülya Hanımcığım,
   Çok teşekkür ederim. Size de geçmiş olsun. Kızınızın sigara kullanmadığını duymak isterdim. Çünkü kemik kırığı yaşayan ve aynı zamanda sigara kullanan çok kişiden kemiğinin kaynamadığına dair mesajlar alıyorum. Ben çok fazla araştırma yapmıştım ve yukarıdaki yazımda da bunları anlattım. Biz özellikle bu dönemde D vitaminimizi 100 civarına, B12 vitaminini de 800 civarına çıkardık. Çok da katkısını gördük. Sizlerde doktorunuza danışın ve gerekirse vitamin takviyeleri kullanın.
   Şifa diliyorum. Sevgilerimle.

   • Sigara hiç kullanmadı çok şükür. ameliyat sonrasında bize bu kemik zor kaynayan bir kemik olduğu söylenilmişti. bacakta kısalık kalmasın diye arada bir boşluk bırakılmış. bize söylenilen bu boşluk 2 milimin üzerinde olduğu için dokular birbirine değmediğinden yeterince ulaşılmadığı için kaynama olmadığı. sizde ricam benzer bir olayı yaşamış ve güzel sonuçlar almanız beni umutlandırdı. inşallah bizde güzel sonuçlar alırız. artık gerçekten zor bir dönem ve takdir edersiniz ki psikolojiler böyle uzun bir süreçte bozulabiliyor. bu dönem üniversiteyi dondurmak zorunda kaldık fizik yapalım diye. kaslar çok zayıfladığı için yürümesi sekerek yürüyor. kolaylıklar böyle bir durum yaşayan herkese

   • Ayrıca sizden ricam kızımla diyolog kurabilir misiniz? belki bu dönemde iyi sonuçlar alan birinden motive edici bir şeyler duymak ona iyi gelebilir. çünki zor bir dönem geçirdi ve yapması gereken birçok şeyi yatıramıyorum. mesela hareket gibi beslenmede yeterli değil numara versek sizinle görüşebilir miyiz?

 6. Geçmiş olsun tuba hanım benimde 15 gün önce çenem kırıldı. 10 gündür ağzımın ön taraflarına 4 tane vida atıp lastik taktilar. Kırık olan yer kaynasın diye sigara içiyorum ama yukarıda yazdığınız sıvı besinlerdende kullanıyorum. çok bi zararı olur mu sigaranın ve karın doyurucu başka bildiğiniz sıvılar var mı?

 7. İyi günler. Tuba hanım benim sağ diz altında platin var ve kaynama olmuyor. Doktorum üç ay sonra kaynama olmazsa kemik ekleme yapacağız eğer yeterli kaynama olursa platin değişecek. kemik suyu içiyorum brokolide kullanacağım. Fakat sigaram var, ne tavsiye edersiniz?

  • Geçmiş olsun Mahmut Bey. Ben bu yazıyı yayımladıktan sonra sizlerden çok mesaj aldım. Genellikle kemiğin kaynamadığını yazıyorsunuz. Aslında çok etkili önerilerde bulundum. Biz de bu anlattıklarımı yaparak çok yol kat ettik. Özellikle sigara kullananlar kemik kaynaması olmadığını yazıyor. Bu durumda sigarayı kesmekten başla çözüm var mı sizce?

 8. Merhaba Tuba abla, ben bundan yaklaşık 2 ay önce odamın camından düştüm. (3. Katta oturuyoruz ama o kadar yüksekki) Allah’tan aşağısı çimendi ve kafamı hiçbir yere çarpmadım. Bilincim hep açıktı, ama benim hatırladığım en son şey ambulansta hastaneye gidiyorduk. Ama annem hastanede de uyanık olduğumu, çığlık atarak bağırdımı söylemişti. Sağ tarafıma düştüm sağ omzum ve sağ dirseğim parçalı kırık. Onun dışında sağ dizimin üstü de kırık. Tüm ameliyatlarım başarılı geçti. Bacağıma platin kolumada tel takmışlardı ve alçıda durdu 1 ay. Hastanede ne kadar ağrılarım olduğunu bilemezsiniz.. Şuan evdeyim ve hastaneden taburcu olalı 1 ay oldu. Kolumda hiçbir şey yok ne tel ne alçı. Fizik tedaviye son hızla devam ediyoruz kolda ve bacakta 1 ay oynatamadığım bükemediğim için kireçlenme oldu. o yüzden fizik tedaviye haftada 5 gün gidip geliyoruz. İki yerde de okadar büyük gelişmeler varki. Yazınızı okudum ve çoğunu zaten uyguluyorum. Bunun dışında bana önerebileceğiniz bir şey varmı acaba?

  • Merhaba Sümeyyeciğim,
   Çok geçmiş olsun. Sana acil şifa diliyorum. Bir daha böyle kötü günler hiç yaşanmasın. Her şeyin yolunda gitmesine sevindim. Şimdi senin yaş sebebiyle hücrelerinin gelişimi hızlı olduğu için iyileşmen de daha hızlı olacaktır. Kendine zaman tanı. Beslenmene çok dikkat et. Her gün yumurta ve yoğurt yemeyi hiç ihmal etme. Ne kadar çok egzersiz yaparsan kanlanma o kadar hızlı olacağı için sonuç da o kadar iyi olacaktır. Mutlaka ölçtürerek D vitamini takviyesi kullanmanı öneririm. Sevgilerimi gönderiyorum.

 9. Tuba Hanım merhaba, sağ el bilek skafoid kemiğini kırdım. Ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun. Şu an alçıda.

  • Merhaba, geçmiş olsun. Yukarıdaki yazımı okudunuz mu? Çok etkili ve güzel önerilerde bulundum. Sizler için yazdım. Eminim bunları okur ve uygularsanız çok faydasını göreceksiniz.

 10. Malesef gunumuzde doktorlarımız doğru düzgün acıklama yapmadıkları için, deneyimlerden yararlanıyoruz, herkese öncelikle geçmiş olsun. Bir ay önce sadece bir adımla hayatım değişti. Hiper aktif biri olarak yataga ve cevre dekilere bagimli şekilde yaşamak, hele üç cocuklu bir anneyseniz cok zor… Benim ayak bileğim ve kaval kemiğim düşme sonucu kırıldı, ameliyat platin… 15 vida…. Şu an 35 inci gündeyim halen agrılarım gecmiş değil.. Dikişlerim alındıktan sonra bol zeytin yağ ile ayagımı siliyorum.. Agrıları azaltıyor… Kemik corbası ve protein olmassa almazlarımız. Normal bir insan 2500 calori alırken kemik kırığı olan bir bunyenin 6000 calorıye ıhtıyacı varmış. Demekki beslenme en önemli faktör iyileşmek için. Birde ya kavi ya Allah, ya Şafi ya Allah esmasını ben cok söylüyorum. Buda psikolojik olarak ıyı geliyor. Güçlü kuvvetli yapan şifa veren Allah demek. Nasılsa vakıt bol.

 11. Merhaba Tuba hanım, 12 gün önce sağ el 4. metakarpta kırık meydana geldi, yarım alçıya alındı, kontrole gittiğimde kırığın kaynamaya başladığını ancak tolere edilebilir düzeyde kayma olduğunu belirttiler. 2 hafta sonra tekrar kontrole çağırdılar. Sizce bu kayma sorun oluşturur mu, ilerlemeye devam etme olasılığı nedir? Almam gereken bir önlem var mı? şimdiden teşekkürler

 12. Herkes kötü şeyler yazmış. benimde kaval kemiğim parçalı kırıldı. 20 gün oluyor çivileme yapıldı, mekanizma kondu. ağrım yok hiç. güzel şeyler yaşayan varsa onlarda paylaşırsa bizim içim moral olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir