Anasayfa / Güzellik / Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?

Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?

Aynanın karşısına geçtiniz ve yılların sizi ne çabuk yıprattığına inanamadınız. Yoğun, stresli iş yaşamı ve çocukların sorunları arasında kendinize hiç zaman ayıramadınız. Şimdi de cildiniz, yaşınızı fazlasıyla ele veriyor ve kırışıklıklar gözlerden kaçmıyor. Ya da henüz 20’li yaşlardasınız ve başta göz çevresi olmak üzere, oluşagelmiş kırışıklıklar ve cildinizdeki matlık sizi çok şaşırtıyor. Bütün bunlar için evinizde yapabileceğiniz doğal bir cilt maskesi yok mu? Elbette var. Şimdi önce cildinize bir peeling yapın ve arkasından mucizevi maskeyi uygulayın.

4 yemek kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı bal

Yarım tatlı kaşığı greyfurt suyu

Bütün malzemeleri karıştırarak krem kıvamına getirin. Temiz cildinize aşağıdan yukarıya doğru sürün ve 15 dakika bekletin. Maskeden arındıracağınız cildinize nemlendirici uygulayın.

Eğer uzun süredir cildinizi ihmal ettiniz ve bakım yapamadıysanız, bu doğal cilt maskesini her gün uygulayabilirsiniz. 10 uygulama sonrasında cildinizde gözle görülür bir canlılık fark edeceksiniz. Ancak böyle bir sorununuz yok ve kırışıklıklardan korunmak için bu maskeyi uygulayacaksanız, haftada 2 sefer uygulamanız yeterli gelecektir.

Yoğurt, cilt için en faydalı besinlerden biridir. Sadece yoğurt ya da yoğurdun kaymağını sürerek bile cildiniz parlayacak ve tazelenecektir.  Greyfurtta bulunan C vitamini cildinizi besleyecektir. Antiseptik özelliği olan bal, cildinize yoğun nem verecektir.

Burada önemli olan nokta, cilt maskesinin düzenli uygulanması ve yoğurdun ev yoğurdu olmasına özen gösterilmesidir. Doğal ev yoğurdu ile yapılan maskelerden çok daha kısa sürede ve etkili sonuçlar alınmaktadır.

Bu maske, aynı zamanda kırışıklıklarınızın açılmasını sağlayacak ve henüz oluşmamış kırışıklıkların önüne geçecektir. Ayrıca, cildinize, dolayısıyla kendinize ayırmış olduğunuz zaman sadece görselliğinize değil, ruh halinize de yansıyacak ve kendinizden çok daha emin olabileceksiniz. Sadece biraz zaman ve biraz da sabır…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir