Anasayfa / Sağlık / Kırmızı Reishi Mantarı Kullanıcı Yorumları | Ganoderma Çayı ve Hapı
ölümsüzlük mantarı kırmızı reishi
Kırmızı reishi mantarı kullanıcı yorumları

Kırmızı Reishi Mantarı Kullanıcı Yorumları | Ganoderma Çayı ve Hapı

Kırmızı Reishi mantarı faydaları nelerdir? Gano Excel nasıl kullanılır, ne işe yarar, hangi hastalıklarda etkilidir? Ayrıca, Kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları nelerdir, yer vereceğiz.

Özellikle son dönemde sıkça duymaya başladığımız Reishi mantarı hakkında tüm gerçekleri ve uzman görüşlerini paylaşacağız.

Kırmızı Reishi mantarı nedir?

Ölümsüzlük mantarı olarak da bilinen Reishi mantarı (Ganoderma Lucidum), yaklaşık 4000 yıldır kullanılagelen bir bitkidir. Özellikle Japonya ve Çin’de çok tüketildiğini duyuyoruz.

Yenilebilen mantar türlerinden değildir çünkü hazmı zordur. Acı bir tadı vardır. Toz haline getirilse de hazmedilmeden vücuttan atılacaktır. E peki nasıl kullanacağız? Çözündürülerek etkin maddelerinin suya geçmesi sağlanmalıdır.

Şimdi bunu nasıl yapacağımızı konuşalım.


Kırmızı Reishi mantarı nasıl kullanılır?

Reishi mantarı kullanımı önemli bir konudur. Peki, Reishi mantarı nasıl yenir? Kırmızı Reishi mantarı tozu nasıl kullanılır?

Sert bir yapısı olduğu için çoğunlukla kapsül olarak tüketilir. Yanı sıra, Reishi mantarı kahvesi ve çayı da yapılabiliyor.

En yaygın ve önerilen kullanım şekli, dilimlenmiş Reishi mantarının suda kaynatılmasıdır. Yani, Reishi mantarı çayı yapıyoruz.

Peki, doğal kırmızı Reishi mantarı çayı nasıl yapılır? Hemen anlatalım.

Cam, porselen ya da emaye bir kaba 1 litre kadar su koyun.

Bu 1 litre suya 1 paket (3 gram) Reishi mantarı atın.

Kısık ateşte en az 30 dakika boyunca kaynatın.

Süzdükten sonra içebilirsiniz.

Kırmızı Reishi mantarının çamur rengini alması, kaynadığını gösterir.

Tadı biraz acımsıdır; ama şeker kullanmamalısınız. Eğer içemiyorsanız, bir çay kaşığı kadar bal ilave edebilirsiniz. Dilerseniz, meyve suyu ile de tüketebilirsiniz. Ayrıca, Reishi mantarı C vitami ile tüketilirse daha fazla etki edecektir; bu yüzden portakal suyuyla içmenizi öneriyoruz.

Soğuk ya da sıcak olarak 24 saat içinde tüketin.

Bu çayı Reishi mantarı tozuyla da yapabilirsiniz.

Kırmızı Reishi mantarı çayı faydaları olduğu uzmanlar tarafından da kabul görmüştür; bunlara da birazdan yer vereceğiz.

Uyarı 1: Reishi mantarı çayınızı metal ile kesinlikle temas ettirmeyin.

Uyarı 2: Reishi mantarını bir rahatsızlık için tüketiyorsanız, tek seferde 6-9 gram kadar kullanmalısınız.

Uyarı 3: Bu mantarı kesinlikle doktor bilgisi dışında tüketmeyin.

Kırmızı mantar kahvesi de yine çok önemsenen bir üründür. Güvenilir satış noktalarından temin etmeniz gereken kırmızı Reishi mantarı kahvesi faydaları, bağışıklıktan dolaşım sistemine kadar pek çok alana yayılabilir.

Peki, Reishi mantarı kahvesi zayıflatır mı? Her ne kadar bu tür söylentiler dolaşsa da kırmızı Reishi mantarının zayıflamaya doğrudan bir etkisi olduğu ispatlanmamıştır.

Reishi mantarı hapı faydaları için de aynı şeyler söylenebilir. Yalnızca kullanım şekli farklıdır. Kırmızı Reishi mantarı hapı nasıl kullanılır?

Evet, Reishi mantarı kapsül olarak da satılıyor. 1 kutu kırmızı Reishi mantarında 60 kapsül bulunur ve 1 ay gider. Yani, sağlıklı bir insan sabah ve akşam birer kapsül almalıdır. Kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları dikkate alınırsa, belli sorunlarında rahatlama yaşayanlar olduğu görülebilir. Yazımızın akışı içinde kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları bölümüne yer vereceğiz.

Burada çok önemli bir konuya değinelim: Reishi mantarının sahte olmamasına dikkat edin. Alışverişinizi güvenli satış noktalarından yapın.


Kırmızı Reishi mantarı faydaları nelerdir?

Reishi mantarının faydaları çokça dillendiriliyor. O kadar ki ölümden başka her derda deva olduğu söyleniyor. Elbette biraz abartıldığını kabul etmek gerekir; ama çok faydalı bir bitki olduğu da uzmanlarca kabul ediliyor.

Reishi mantarı ve faydaları için öncelikli olarak kanserdeki etkileri söylenebilir.

Bağışıklı sistemini koruyor.

Kanser tedavisinde Reishi mantarı önerildiğini biliyoruz; son dönemde çok yaygınlaştı.

Reishi mantarı mide kanseri için kullanılıyor.

Akciğer kanseri Reishi mantarı ile durdurulabiliyor.

Hemen belirtelim, bunlar yalnızca söylentilerden ibaret. Kanser ve Reishi mantarı gerçeğini birazdan paylaşacağımız kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları bölümünden öğrenebilirsiniz.

Hücre yenileyicidir.

Şeker hastalığında şekerin emilimini engelleyicidir.

Kalp damar sistemi üzerinde çok etkili sonuçları gözlemlenir.

Karaciğer için koruyucu olduğu söylenir.

Tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürücü etkiye sahiptir.

Astımlı kişiler için rahatlatıcı denilebilir.

Listeyi uzatabiliriz; fakat en önemli faydalarını sizler için derledik.

Öte yandan, basında Reishi mantarı haberlerini de çokça gördük. Dilerseniz, hepimizin tanıdığı, güvendiği birkaç uzman isimden Kırmızı Reishi mantarı hakkındaki yorumlarını okuyalım.


Kırmızı Reishi mantarı uzman görüşleri

Yavuz Dizdar’ın Reishi mantarı görüşleri: Kırmızı Reishi mantarı gibi kullanılan pek çok ilaç var. Araştırmaların bir kısmı gerçekten olumlu sonuçlar vermektedir. Kırmızı Reishi gibi bitkiler, düzenli kullanıldıkları takdirde olumlu etkiye sahip olabilirler; ama daha çok faydalanacağım diye daha çok içerseniz olmaz.

Kırmızı Reishi mantarı Erkan Topuz görüşleri: Mantarlar çok sihirlidir. Asya’da pek çok mantar tıbbi amaçlı olarak eski yıllardan beri kullanılmaktadır. Kanın oksijenlenmesini arttırır, Hepatit B hastalarında karaciğer enzimini düşürür, Reishi mantarı astım hastalarında kronik düzelme sağlar. Lenfoma grubunda da önemi vurgulanmıştır.

Reishi mantarı faydaları Ahmet Maranki görüşleri: Dünyanın hiçbir yerinde bu mantarlar olmuyor, yalnızca bizim Karadeniz bölgemizde var. İçinde çok etkili bir etken madde var. Kanser hastalarında yapılan çalışmalarda kullanılması tavsiye edilmiş. Bağışıklı sistemini güçlentirmek için, şeker hastalıklarında kullanıyoruz. Çok etkili.


Kırmızı Reishi mantarı nerede satılır?

Reishi mantarı nereden alınır, nasıl temin edilir?

Her üründe olduğu gibi güvenilir satış noktalarını bulmanız çok önemli. İnternetten Reishi mantarı ürünleri satan pek çok yer var; ama ürünlerin orijinal olup olmadığını da kestirmek zor.

Yine de, en kolay ve uygun fiyata elde etmenin yolu da internet üzerindeki satış noktalarıdır.

Öte yandan, internet üzerinden iletişim bilgilerini bırakarak ürünün temininde yardımcı olacağını söyleyen kişilere karşı dikkatli olmanız konusunda uyarıyoruz.


Kırmızı Reishi mantarı fiyatı nedir?

Ganoderma ürünleri diye de bildiğimiz Reishi mantarı fiyatları hakkında ortalama bir rakam vermek gerekirse;

Kırmızı Reishi mantarı çayı fiyatı 90 TL (90 gram)

Kırmızı Reishi mantarı kahvesi fiyatı 50 TL (400 gram)

Kırmızı Reishi mantarı hapı fiyatı 75 TL (120 kapsül)

Kırmızı Reishi mantarı sıvı ekstrakt fiyatı 175 TL


Reishi mantarı yetiştiriciliği

Kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları bölümümüze geçmeden önce, bu mantarın üretimiyle ilgili de kısa bir bilgi verelim.

Reishi mantarı nasıl üretilir, yetiştirilir?

Öncelikle şunu belirtelim ki Reishi mantarı doğada çok ender bulunan bir bitkidir. Özel şartlarda yetiştirilir. Kırmızı Reishi mantarı hangi ülkede yetiştirilir, bu konuya da değinelim. Uzak Doğu menşeili bir ürün olmasına rağmen, özellikle son dönemde dünyanın hemen her yerinde yetiştirildiğini biliyoruz. Reishi mantarı anavatanı Malezya olarak bilinirken, bazı kaynaklara göre de Çin olduğu söyleniyor.

Kırmızı Reishi mantarı içeriği, çok çeşitli vitaminler, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko gibi çeşitli mineraller, aminoasitler ve daha pek çok bileşenden oluşmaktadır. Yani, Reishi mantarı besin değerleri oldukça yüksek.

Üretimi 9 ayı bulacaktır. Tamamen gelişmeden toplanmamalıdır.


Kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları

Kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları neler söylüyor, birlikte inceleyelim.

Arkadaşlar, bu Reishi denen mantarla ilgili deneyimlerimizi yazmak istiyorum. Reishi mantarı ile kanseri yenenler falan diyorlar ya, benim babam da kanser hastasıydı. Orjinal Reishi mantarı bulduk, aldık 4-5 kutu. Hiçbir faydası olmadı. Birkaç tane uzman doktorla görüştüm. Reishi mantarının kesinlikle kullanılmaması gerektiğini söylediler. Faydası oluyor mu, Reishi mantarı ne işe yarar falan diyenler için açıklayıcı olmuştur umarım. Kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları her yerde paylaşılmalı bence. Bilinçlenelim.


Reishi mantarı, bilimsel araştırmalar da göstermiştir ki kanserde etkili olabiliyor ama hastaya göre de etkisi değişiyor tabii. Teyzem kanser hastalığından dolayı kullanmıştı. Bir iyileşme süreci gözlemledik ama sonra hastalık nüksetti. Alternatif tıptan emin olamıyoruz. Çaresizliğe düşen deniyor işte.


Reishi mantarı prostat kanseri için fayda eder mi, deneyen var mı? Babam için Çukurova’dan getirttim ben. 300 TL verdim. Başka kullanan var mı diye merak ediyorum.


Kırmızı Reishi mantarı hakkında bilgi isteyenlere söyleyeyim. Ben ağır ülser hastasıydım. 4 ay boyunca kırmızı reji mantarı kullandım. Bu tip şeylere inanmayan biri olarak söyleyebilirim ki bazı hastalıklarda gerçekten etkisi var.


Bu ganoderma lucidum nedir ya? Reishi mantarı ile aynı şey oluyor değil mi?


Ganoderma Lucidum mantarı, evet, Reishi mantarının Latincesi.


Biz de kandık bu laflara. Kardeşim kemoterapi görüyordu, durumu iyi değildi. Reishi’yi ünlü bir isimden satın aldık hem de. Hiçbir olumlu katkısını görmediğimiz gibi bir de Reishi mantarı yan etkileri oldu. Kan değerleri yükseldi kardeşimin ve sık sık kusuyordu. Yararlıymış! Kırmızı Reishi mantarı zararları demek lazım. Çok dikkat edin. Haberlerde bile çıkıyor ama iyi araştırın derim.


Kanser, kemoterapi tedavisinde kırmızı Reishi mantarı tehlikesi diye başlıklar görüyorum her yerde. Araştırdığımda, Ganoderma, yani Reishi mantarı denen şeyin gerçekten de pek çok ülkede toplatıldığını okudum. Türkiye’de de bu anlamda mücadele başlatan hocalarımız var. Bu mantarı kullanmayı düşünenler kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları neler diye iyi araştırsınlar ve çok dikkat etsinler.


Zararı yokmuş! Peh! Kırmızı Reishi mantarı hapı yan etkileri saymakla bitmez. Bulantı yapar, kusturur. Kemoterapi ilaçlarının etkisini azalttığı bile söyleniyor. Daha sayayım mı?


Arkadaşlar, Reishi mantarı her şeyden önce bir gıda takviyesidir, ilaç olarak görmemek lazım. Uzun ve istikrarlı kullanımlarda bazı hastalarda olumlu sonuçlar aldığı gözlemlenmiştir. Tabii sağlıklı beslenmeye de dikkat etmelisiniz. Reishi mantarı nelere iyi gelir derseniz, astım gibi, diyabet gibi, iltihaplı romatizma gibi bazı hastalıklarda iyi sonuçlar alınıyor. Hatta bazı kanser türlerinde bile olumlu sonuçlar vermiştir. Bunu uzmanlar da söylüyorlar zaten.


Kırmızı Reishi mantarı tansiyon, sedef hastalığı gibi alanlarda iyi sonuçlar verebiliyor. Bizzat gözlemledim. Ama öyle anlatıldığı gibi her derde deva filan… İnsanları kandırıyorlar tabii.


Ben de Reishi mantarı tableti kullanmak istiyorum. Kırmızı Reishi mantarı ile zayıflayanlar var mı arkadaşlar? Gerçekten Reishi mantarı zayıflatır mı?


Hacettepe Üniversitesi Reishi mantarı ile savaş başlattı diye biliyorum ben.


Kırmızı Reishi mantarı romatizma türü hastalıklara çok iyi geliyor falan deniyordu. İkna olup aldım ama sonuç yok. İnanmayın böyle şeylere.


Reishi mantarı faydaları ve zararları diye başlık atıyorlar da, ben fayda görene şahit olmadım henüz. Halam mide kanseriydi. Gano mantarı kullandı ama karaciğerini mahvetmiş ilaç. Karaciğer yetmezliğinden öldü kadıncağız. Reishi mantarı böbrek yetmezliği de yapabilir.


Uzmanları dinlemek lazım böyle konularda. Kırmızı Reishi mantarı doktor görüşleri dikkate alınırsa, çoklu organ yetmezliği yapabiliyormuş.


Bizim kayınpeder de kanser yüzünden kullanmıştı reşi mantari. Şimdi ölü adamcağız.


Kırmızı Reishi mantarı Sağlık Bakanlığı onaylı mı? Bilgisi olan var mı?


Bakanlıktan onaylı deniyor falan ama ben inanmıyorum. Amerika’da falan kullanımı yasak bu mantarın. Kırmızı Reishi mantarı nerede bulunur falan diyenler, bence hiç bulaşmayın.


Bu mantar ölümsüz diyenler var. Kırmızı Reishi mantarı zararlı mı gerçekten?


Reishi mantarı ile hamile kalanlar falan deniyor. Bunların doğruluk payı var mı acaba?


Ne hamileliği ne zayıflaması arkadaşlar! Bir defa, lösemi tedavisinde Reishi mantarı kesinlikle önerilmiyor. Ayrıca ben bir tansiyon hastası olarak kullandım. Bırakın tansiyonu dengelemeyi, 2 kapsülde fırladı gitti. Kırmızı Reishi mantarı fiyatı soranlar için de söyleyeyim, 199 TL verdim ben.


Reishi mantarı ishal yapar mı? Böyle bir etkisini hiçbir yerde okumadım ama bende sıkıntı oldu biraz. 🙂


Kapsülmüş, tabletmiş, çaymış!… Kırmızı Reishi mantarı ürünleri külliyen fos. 5-6 kutu aldık, hiçbir işe yaramadı. Reishi mantarı beyin tümörü için iyiymiş de bilmem ne!


Reishi mantarı ve MS hastalığı yan yana bile gelecek bir şey değil. Böyle rahatsızlıklarda besin takviyesi falan yaramaz.


Kırmızı Reishi mantarı reflü için kullanan var mı?


En iyi, en ucuz Reishi mantarı hakkında yönlendirecek olan?… Kırmızı Reishi mantarı kullananlar, satın alanlar yok mu arkadaşlar?


Kırmızı Reishi mantarı kapsül faydaları inkâr edilemez. Herkeste etkisi olmayabilir ama karalamamak da lazım. 33 yaşındaki eşim bağırsak kanseriydi. Bağırsaktaki tümörü aldılar. Yaklaşık 5 ay kullandık ve tomografi sonuçları iyi çıktı. Yakında tekrar gideceğiz tomografiye. Umarım o da iyi çıkacak.


Reishi mantarı zayıflama konusunda etkili mi? Öyle şeyler söyleniyor da.


Bitkisel Reishi mantarı, beyaz Reishi mantarı, yok kahverengi falan filan… Bu herbalist geçinen tiplere güvenmeyin.


Şeker hastalığı ve Reishi mantarı iki ayrı kutup gibi. İyi falan gelmiyor.


Kırmızı Reishi mantarı damar tıkanıklığı ve kanser gibi hastalıklarda destekleyici olabiliyor. Babam ikinci evre akciğer kanseri idi. Ganoderma Reishi mantarı kullandık. Onun etkisiyle mi bilmiyorum ama toparlanma sürecine girdi babam. Kontrolleri devam ediyor.


Tıpta Reishi mantarı şöyle böyle diyorlar. İnanmayın. Olumlu yorumların hemen hepsi firma elemanlarınca yapılıyor. Epilepsi Reishi mantarı ile nasıl çözülebilir? Birisi çıksın, teknik olarak anlatsın. Reishi mantarı tiroid iyileştirebilir mi? Bir de ithal Reishi mantarı diye insanları daha fahiş fiyatlardan veriyorlar. Aman dikkat!


Kırmızı Reishi mantarı etken maddesi ganoderma diye bir şey.


Reishi mantarı alerji yapabiliyor bazılarında, dikkat edin. Bizim kültürümüze ait bir bitki değil bu.


Ahmet Maranki Reishi mantarı faydaları diye epey anlatıyor, sonunda da yemek tarifi veriyor. Çok etkilendim yani!


Reji mantari denen şeyi biz de birkaç yıl önce kullanmıştık. Kemik gelişimiyle ilgili bir rahatsızlığı vardı babamın. Reishi mantarı yağı faydaları yok diyemem ama çok bir etkisini gördük mü, eh işte. Böyle şeyler biraz da psikolojik hani. Plasebo etkisi dedikleri şey yaşanabiliyor. Reishi mantarı kemik erimesi için biraz olsun önleyici etkiye sahiptir diye düşünüyorum yine de.


Kemoterapi ve Reishi mantarı!… Çok tehlikeli. Sakın, sakın, sakın doktorunuza danışmadan mantar muntar kullanmayın. Çok üzülürsünüz sonra.


Beyin tümöründe Reishi mantarı öneriliyor. Ya Allah aşkına, tamam, faydası vardır da her şeyi de iyileştiremez ki bu mantar. Yazık bu insanlara.


Hamilelikte Reishi mantarını soranlar var. Değil hamileyken mantar tüketmek, su bile içerken iki kere düşünün. Siz ne yapıyorsunuz ya?


Erkan Topuz Reishi mantarı için iyi şeyler yazmış resmi sitesinde. Biliyorsunuz, kanser konusundaki otoritedir Türkiye’de. Reishi mantarı üretimi ve kullanımı ile ilgili çok olumsuz görüşler de okuyoruz. Biraz kafam karışık. Gerçi Hepatit B ve Reishi mantarı konusunda Sayın Topuz net olarak tavrını ortaya koymuştur; faydalı diyor.


Erkan Hoca Reishi mantarı diyabet içinde kullanılabilir diyor; sitesinden okudum.


Ben de Reishi mantarı İbrahim Saraçoğlu yorumları diye çok arattım nette ama bir bilgi yok. Saraçoğlu’nun önermediği hiçbir bitkisel ürüne yanaşmam arkadaş!


Krmz Reishi mantar! Bırakın bu işleri.


Kırmızı Reishi mantarı kullanıcı yorumları neler, birlikte okuduk. Kullanmayı düşünenler için bir fikir verebildiğini umuyoruz.

Sizin de eklemek istedikleriniz varsa, insanları Reishi mantarı konusunda bilgilendirmek istiyorsanız, değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Sağlıklı bir yaşam sürmeniz dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

50 Yorumlar

 1. Arkadaslar reishi mantarinin bir cok hastaliga faydasi vardir. Doktorunuza mutlaka danisin. aldiginiz yere dikkat edin bir cok yer sirf para icin kandiriyor. ben bizzat kullandim anksiyeteme iyi geldi. kendimi daha iyi hissediyorum daha dincim enerjigim. Tum sikintili olan kardeslerime Allah acil sifalar versin.

  • aynen katılıyorum. bende böbreklerimde protein kaçagı vardı. ben yaklaşık 3 ay kadar kullandım. kapsül çay kahvesini. tahlil yaptırdım sonuç iyi. doktor hastalık yatışmış dedi.

 2. Reishi mantarını ortalama 3 yıldır kullanıyorum tüberküloz ve mide fıtıgım geçti çok şükür ve etrafımda Allah ın izniyle biçok hastalıga iyi geldigini gördüğüm insanlar var. Merak ettiklerinizi sormak isterseniz yardımcı olabilirim Allah acil şifalar versin herkese.

 3. İyi günler emre kardeş ben 4 ay bu reishi mantarını kullandım baya faydasını gordum ama 4 ayın son zamanlarında zarar etmeye basladı bu ne demek yardımcı olurmusun sımdıden teşekkürler

 4. Elimde organik dogmadan reishi mantarı var. ben bunu nasıl satabilirim, yardımcı olursanız sevinirim. kurutulmuş yarım kilo. iyi günler

 5. Reishi mantarı kullananlar çok memnun birçok hasta gıda takviyesi olarak kullanıyor.

 6. Reishi mantarı kullanan var mı faydalarını çok duydum. deneyip sonucu paylaşacağım.

 7. Ganonun reişi mantarının tozu ile yapılmış tabletini aldım. enerji versin, kas eklem ağrılarına iyi gelsin diye. Aldığım günden beri uyuyamıyorum. iade edeceğim. yan etki yaptı sanırım. enerji versin derken, uykularımı alsın dememiştim. kullanmayı düşünmem bundan sonra.

 8. Reisi mantar için İbrahim Saracoğlu faydalarını sitede yazmış.. haşimato hastasıyım reishi mantarı kullanmak istiyorum…hasimato hastası olupta kullananlar var mi?

  • Haşimato için immün sistemini kuvvetlendirmek lazım. Bunun İçin 3 Z’yi mutfağınızdan eksik etmeyin zeytinyağı zerdeçal zencefil. Saraçoğlu adına açılmış birçok site var. Tek güvendiğim para göz olmayan bilim adamı. Rabbim kendisine sağlıklı ve hayırlı uzun ömür versin.

  • Firuze hanım çok geçmiş olsun. Haşimato hastası olup ganoderma lucidum gıda takviyesi ile sonuç alan var. Dilerseniz bana ulaşın yardımcı olurum.

 9. 2 yıldır ailece kırmızı reishi mantarını kullanıyoruz. Kronik astım, diyabet, uyku apnesi, dikkat eksikliği ve diş eti problemlerinden sonuç aldık. İyi kötü herkes birşey diyor. Önemli olan doğru ganodermayı kullanmak. Ben Malezyada yetişen %83 pazar payı olan ve dünyanın 3 ülkesinde hastanesi olan şirketin ürünlerini kullanıyorum. Çevremde de inanılmaz sonuçlar alıyorum. İsteyenede yardımcı olurum. Facebooktanda ulaşabilirsiniz.

 10. 1 EKİM 2016 da tanıştım kırmızı reishi mantarıyla. kızımın diyabet oluşuyla 500 dü şekeri 4 tane günde insülün vuruluyodu ve birde ilaveden insülin pompası takıldı şaşkın bir halde cevap aramaya çalışıyorken tanıştık. gano excelle psikilojik destek dahi aldık. nedenmi kızım hiç diyet yapmaz ve biz başladık kullanmaya 22 günde şeker düşüşe geçti inanamadım dr gittik siz ne yaptınız dedi onada söyledik iyi yapmışsınız dedi..ileriki günlerde insülin seviyesi hep düştü insülün pompası çıktı ve şuan gece vurdugu 28 lik insülün 16 gündüz vurduğu 18..insülünlerde 4. düştü şuan iki adet insülün kullanıyor çok şükür allahıma insülün pompasıda çıkarıldı perhiz hiç yapmaz kızım normal yeme içme devam biraz dikkat etse belli süra hiç insülün kullanmıcak buna çok eminim..kayınpeder 84 yaşında felçli yatalakdı onada başlattık ilk üç ayında ben yürücem demeye başladı inanamadık ve şuan üç bacak destek sandalyesiyle kendi ihtiyaçlarını görüyor.. inanılmaz sonuçlar bilgi için arayın konuşalım isterseniz getirtiriz Allahıma çok şükür bu ürünleri getirenlere allah razı olsun ..ne diyeyim..
  arayın anlatırım sizleri aydınlatırm kesin sonuçlar kilo verdirir kanser hastaları kullanabilir..halsizlik kalmaz hücre yenileyici özelliğiyle muhteşem doğal ürün.

  • Hüseyin Bey, siz galiba bu ürünün satışını yapıyorsunuz. Bir ürün ki felçli hastaları ayağa kaldıracak kadar etkili, aynı zamanda şeker hastalığına, kansere, halsizliğe ve daha birçok şeye faydalı!!!
   Telefon numaranızı da yazmışsınız ancak ben yayımlamıyorum. Çünkü benim sitem üzerinden insanların suistimal edilmesini istemiyorum.

   • Hayırlı Akşamlar Tuba hanım, inanın faydasını gördüm, yayın yapım dedim. asla art niyet çıkar olmaz sağlık konusu bu. ben bunu tesadüfen bir tanıdık vesilesi ile tanıdım. allah razı olsun sonuç aldım insanlara öneriyorum.. doğaldır güvenin adım sanım gerçek sonuç bizlerde etrafımızda var kullananlar memnun tedavi sonuç alınca ben de yayınladım.

 11. insanların hastalığından faydalanmayın. ne biçim insanlarsınız. reishi mantarı zararlıysa önermeyin bu kadarmı düştünüz bu kadar içinizde allah korkusu kalmadı. kul hakkına giriyorsunuz neyse odur.

  • Suzan Hanım,
   Hepinize kapım açık, yorumlarınıza yer veriyorum. En sevmediğim şey, yazılarımı okumadan yorum yapmanız. Yukarıdaki paylaşım bir bilgilendirme yazısıdır. Yazımı tekrar okudum. Hiçbir yerinde öneriye rastlamadım. Kullananların yorumlarına yer verdim. Bugüne kadar reishi mantarı satışı yapan ve buradan reklamını yapan kişilerin yorumlarını yayımlamadım.
   Lütfen okuduklarımızı anlamayı öğrenelim. Olur mu? Sevgilerimle. 🙂

  • Ben gano excel ürünleri ile mayıs ayında bir doktor arkadaşım aracılığı ile tanıştım. 10 yıldan fazladır mide problemi olan reflü yanma ekşime aşırı derecede kabızlık ve son 8 yıldır hemoroid vardı birden kahve den sonra bağırsaklarım da bir hareketlenme ve rahatlama hisSedince sordum mideye iyi geldiğini söyledi. bu ürünlerlede doktor arkadaşım eli ve ayaklarında oluşan aşırı derece kötü egzama sonucu tanışmış iyileşincede kendisi bu işi yapmaya karar vermiş…

 12. Tuba hanım gerçek doğal üründen, kırmızı reishi mantarından fayda gördüm ve insanlara yayın yapmak istedim ama şunu bilin gerçektir bu yazdıklarım kanıtı ispatı vardır..aslı olmayan gerçek dışı yorum yapmam asla etrafıma yardımcı olayım dedim dertli derman arar deva ister bir çözümdür…bu araştırın bakın sizde hak vereceksiniz… ii akşamlar

 13. Merhabalar 20 gundur gano derma kullaniyorum. kullanmaya baslamadan once asiri yorgun ve halsizdim. artik kanser olucam herhalde diye cok korkuyordum. ne kadar dinlensem uyusam bile hep yorgun ve halsiz uyaniyodum .ayrica insilun direncim ve migrenim vardi. simdi yorgunlugumdan eser yok. inanamiyorum. şoktayim adeta.15 gundur migren ataklarim da yok. kafamdaki uyusukluk sona erdi. ben hayatimin mucizesini yasadim. allah herkesin yardimcisi olsun.

 14. Kırmızı reishi mantarını bir seneden fazla oldu kullanıyorum, bendeki faydalarını tek tek yazacağım, okuyanlara yardımcı olmak adına.. kim nasıl kullandı ya da nerden temin etti de bu kadar zarar görüp kötülüyor anlamış değilim… öncelikle belirteyim ürünün satışını yapmiyorum, turkiyede bile yaşamıyorum, herhangi ticari bir amacım yok, yorum yapmak istememin tek sebebi bu kadar kötülenmesine olan üzüntüm… bizzat gördüğüm faydalara gelirsek: hashimoto hastasiyim ve aşırı kilo alıp ne yaptıysam veremedim, ilk etkiyi burda aldim bi senede 15 kilo verdim daha da vermem gereken 20 kilo var ama tiroid hormon degerlerim neredeyse normalin alt sinirinda. ilac dozum azaltiliyo ki 7 senedir en yuksek dozu kullaniyorum….migrenim vardi her ay en az iki hafta basagrisi yasardim bi senedir toplamda 10 gün bile başım ağrımadı… karaciğerimde aşırı yağlanma vardı bi senede yok denecek kadar az kaldı bunun sebebi 15 kilo vermiş olmam mi yoksa yine reishinin etkisi mi kesin birşey diyemeyecegim…sol dizimde ameliyat olmamı gerektirecek derecede kireçlenme var geçen sene yürüyemeyecek durumdaydım şimdi ne ağrım var ne de yürürken tutukluk yaşıyorum ameliyat tarih olmaksızın ertelendi sebebi Reishi mi kilo vermem mi bilmiyorum…anksiyete kaygı bozukluğum ve depresyon vardı şu an hiç sıkıntı yaşamıyorum atak gecirmedim yeniden hayata sarildim keyfim yerinde uykularım düzene girdi… bütün vücudumda ağrılar vardı sabah yataktan kalkamıyordum şimdi ise zinde ve keyifle kalkıyorum… pankreas yetmezligim var iki senedir bu konuda bi faydasini görmedim… yuksek tansiyonum var 2 değişik ilaç sabah ve bi tane de akşam kullanıyordum ayrıca nabız uykuda bile 95ten aşağı olmazdı şimdi akşam ilacımı bıraktım 6 ay oldu ve nabız 60 70 arası… kanser konusunda bi bilgim yok, hiçkimseye de kullan ve ya kullanma diyemem… Ben hiç aksatmadan düzenli kullandım ve devam ediyorum ilk 2 3 aydan sonra etkilerini gözlemledim… aldığım satıcıya güvenim sonsuz çünkü hertürlü sertifikası var… çok dikkatli olunması lazım alınacak yer konusunda yoksa böyle birçok insan kandırılıyor ve fayda görmediği için kötülüyor… umarım verdiğim bilgiler faydalı olur… herkese iyi günler dilerim

 15. Kırmızı reishi mantarını bana da önerdiler. Kullanıcı yorumlarını inceledim. Çok dikkate değer bir şey bulamadım. Vitiligo için kullanılabilirmiş. Kullanan ve fayda gören birileri var mı?

 16. Merhabalar. 3 haziran 2018 de Ebru isimli kullaniciyla iletisime gecmek isterim. Kirmizi reishi mantarinin nereden ve nasil aldigini ogrenmek istiyorum. Arkadasim bana buradan cevap verebilir misin? Istersen mail adresimi falan da verebilirim bana ulasman icin. Sormak istediklerim var.

 17. Sonradan pazarlamacı olduğunu anladığım bir dost geçinenin önerisiyle 3 aydır gano excel international ürünlerini vitiligo için kullanıyorum.

  Bu firma ürünlerini saadet zinciri tarzında pazarlıyormuş meğer.Beni sömürerek siteden yaklaşık 1000tl.lık ürün sipariş ettirerek üye yaptı. Halbuki ürünleri kendi hesabından da satabilirmiş ama beni kek yerine koyarak alt kadrosu yaptı ve ekonomik olarak gerdi. Ahlakımı bozmayarak tepki vermedim ama bu dost geçineni başka yoldan bozacağım, emin olabilir.

  Ürünlere gelirsek; kapsüller,kahveler,sabunlar,çikolatalı içecekler, tozlar,neskafe çeşitleri, çaylar, diş macunu vs şeklinde ürünleri aldırarak başlatıyorlar. İçecek ürünlerde glikoz şurupları, şekerler,kimyasallar var. Sağlık ürünlerinde zararlı kimyasal katkılar var ve zehir satıyorlar bence.

  Faydaya gelirsek; internette bu mantarı çok araştırdım ne ciddi bilgiler, ne de net sonuçlar var, kesin olmayan kirli bilgilerden, bir kaç videodan başka birşey yok. Herşey söylenti, yapabilir, edebilir gibi sonu ‘bilir’cümlelerle biten yarar listeleri. Başta en az 3 ay kullanmak lazım dedikleri için 3 aydır bu ürünleri kullanıyorum ve fayda görmek yerine 2,5 aydır iktidarsızlık yaşıyorum. Sattıran arkadaşı aradım, firmayı aradım sonuç, cevap yok

  Tavsiyem, bu tür pazarlama ürünlerine para kaptırmayın, sadece ceplerini dolduruyorlar, sağlık arayışlarımızı sömürüyorlar ve belki de geri dönülmez zararlar veriyor olabilirler.

  • Bahri Bey, geçmiş olsun. Ganodermayı araştıranlar adına deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Umarım herkese fikir olacaktır. Maalesef sağlık konusunda çok sömrülüyoruz. Size acil şifalar diliyorum.

   • sizi hiç tanımıyorum ama kesin tıpla ilgili ve alakalı birisiniz.ama şunu beyninizden hiç çıkartmayın ki insanlar artık bilinçlendi bilgisayar teknoloji ve iletişim çağında yaşıyoruz kendinizi boşuna yormayın artık insanlar alternatif tıp ürünlerine yöneldi.ayrıca hiç zehir sacan kimyasal tıp ilaçlarını neden hiç eleştirmiyorsunuz komiksiniz.

    • Zeki insanları çok severim. Zeki insanlar yazılarımı takip ederler ve alternatif tıbba karşı olmadığımı anlarlar. Yalnız öyle “her şeye çaredir” diye sunulan ürünlerden kaçının dediğimi de bilirler.
     Teşekkür ederim size. Belki bundan sonra yazılarımı anlayarak okursunuz. Sevgiler.

 18. EFM Akdeniz atesi rahatsizligim var. sonuc alan varmi? ganodermanin hangi urununu kullanmaliyim

 19. Kırmızı resihi mantarı kullanırken çok dikkatli olun. Ortalıkta sahtekarlar kol geziyor. Önüne gelen ganoderma satıcısı olmuş.

 20. 3 haziran 2018 ebru hanımla iletisime geçmek istiyorum kırmızı reishi mantarı için. Benimde annem hasta. sormak istediklerim var lütfen.

 21. Kırmızı reiski mantarı hiçbir işe yaramıyor arkadaşlar. boşuna kullanmayın. herkes bulmuş yolunu.

 22. Ben bir aydır kullanıyorum kırmızı reishi mantarını. 60 kim tableti bitirdim. hapi aldığım yer çok sağlam, bu çok önemli, sahteleri var zehirleme olursunuz. önce şifa allahutealadandir. nefesdarligi ve yokuş çıkarken aşırı yorulma vardı bende. 30 senedir sigara kullaniyordum dizlerimde romatizma ve sıksık idrara çıkma gibi gece terlemeleri oluyordu. bana bu ürünü veren kişi bunun ilaç değil gıda takviyesi oldugunuda söyledi. ister alırsınız ister almassiniz benim bir çıkarım yok bir ayda nefesimin açıldığını yokuslarda yorulmadigimi nemli rutubetli havalarda romatizmalarimin azaldığını hissettim. gece 4 sefer idrara cikiyordum, 1 sefer kalkmaya başladım. ha iyilestimmi hayır hapı kullanacağım sürece faydası olacagina inaniyorum

 23. Burda yorumları görüyorum ve şaşırdım çünkü reishi mantarı çok iyi. ben sadece kendim ailemden beş sonuç aldım. oda inanarak kullanmadım, başta düzensiz kullandığım halde çok şükür iyiyim. ben epilepsi hastasıyım nöbetlerimi hiçbir ilaç durdurmadı. tesadüfen gano Excelle tanıştım. kimse de zorlamadı satarken. çok şükür nöbetlerim durdu, hepatip b vardı, çok yorgundum, başım ağrısı bitmezdi, bağışıklığım çok düşüktü. kapsüller çay kahve iki senedir düzenli kullanmaya başladım, çok şükür onlarda geçti. oğlum otizmdi, bağırsakları hiç çalışmıyordu, kaba motoru ince motoru çok zayıftı, bağışıklık sistemi çok düşüktü. çok şükür ona da iyi geldi. kabızlığı çözüldü, algısı açıldı, eğitimimizin ve gano Excelin sayesinde ince ve kaba motoru gelişti. oğlum risperdal damla kullanıyordu onu bıraktık. kızım içtiğim ilaçlar yüzünden kemikleri gelişmemişti ona da kullandım, el parmaktaki kemikleri kapalıydı açıldı. siz inanmıyorsunuz ama Allah’ın izniyle yüce rabbim şifasını veriyor. ben gano excele çok şey borçluyum. benim ve evladımın sağlıklarını çok şükür yerine getirdi. bakın bunları yan etki yok. olsa ben ve çoçuklarımdan görürdüm. vida takviye organik tamamen. sadece düzenli kullanın. herkesin metabolizması ayrı ben bir ayda şifa bulurum başkası iki ayda bir başkası altı ay ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve sizle iletişime geçen arkadaşları söyledikleri gibi kullanın Allah’a emanet olun.

 24. valla ben acık ve net soluyorum ben kulanıyorum kırmızı reishi mantarını. çevremde kulanlar migren atakları tansiyon seker bagısrsak hareketlerıne çok iyi geldı ve biz reıshıden çok memnunuz. artı belgelsı ve sertifikası olmayan yerleden sıtelerden almayın armasını gorun. nerden temin ettiğiniz çok önemli. ben bizzat çok memnunum. akcıgerımde leke vardı koah vardı. Dr bana kımyasaldan uzak dur dedi ve durum çok cıddıydı evet evime bır tuz lambası aldım sulu süpürge aldım. evdek a dan z ye herseyımı bıtlıskel yaptım. mıgrenum reflum ve koah kayboldu, artık çok sağlıklıyım ve daha enerjik çok yoğun tempoda işim olmasına rağmen mıgrene elvada dedim. yanı reishi multı omega multı alkali.

 25. Ailem ve çevremdeki arkadaşlarım da kırmızı reishi mantarından çok memnunuz. babam prostat için kullandı ameliyat olması gerekiyordu olmasına gerek kalmadı. kız kardeşimde kullandı zehirli guatr hastasıydı ameliyattan sonra sesi kısılmıştı doktorlar 1 yada 2 seneye kadar acılır demişti 3 gün kullanım sonunda sesi normale döndü. calsiyum seviyesi 2 aydır 1 den yukarıya çıkması gerekiyordu çıkmıyordu 1 hafta sonra sonuçlarını aldı. calsıyum seviyesi doktorların istediği seviyeye çıktı ve calsıyum ilacını kestiler. Allahıma binlerce şükür şimdi çok iyi ve kilo da vermeye başladı.

 26. kırmızı reishi mantarı muson ikliminde yetişen bir hammaddedir. 200 den fazla çeşidi olup tıbbi özelliği yüksek olan 6 türü vardır. özel koşullar gerektiren zor bir yetiştiriciliği olup tedaviye takviye olarak kullanılır. hücre yeniler, antioksidanlardan zengindir. ilmihal sistemi dengeler ve metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlar.

 27. Bu reishi ormanlarda dolu. neden insanlar boyle faydali bir seyin el degmis nasil yapildigini bilmedigi bir yerden almak ister anlamiyorum. ormanlarda dolu, ben kendim gidip toplayip kurutup yakin cevremdeki insanlara veriyorum. kendim cayini yapip iciyorum. delirmeyin kendi elinizde gidip toplayip tuketin o zAman faydali mi degil mi ogrenin

 28. Gerçekten çok ama çok faydasını gördüm kırmızı reishi mantarının. En önemli husus düzenli kullanmak. Ancak 1. aydan sonra etkilerini görmeye başlıyorsunuz. Hergün sabah aç karnına 1 tablet kullanıyorum ve bana yetiyor. Düzenli kullanırsanız mükemmel bir toksin temizliği yapıyor. Bazılarının yan etkileri dedikleri aslında mantarın işini yapmaya basladiginin belirtileri. Biraz sabır lazım sonuçta sihirli değnek değil tabiki.

 29. Merhabalar ben reisi mantarı kullanali 7 ay oldu. Sedef hastasiyim yaralarım yüzünden psikolojim bozuldu. doktorlarin verdiği kortizon kremler ise yaramadi. reişiyi kullanmaya başladım. ilk 1 ay çok azıttı ise yaramadığını düşündüm bırakmaya karar verdim ama arkadaşım faydasını görmeye başladı, ilk başta azıtır sonra tedavi eder dedi bende devam ettim. su an yaralarım yok küçük küçük çıkıyor kendi kendine geçiyor. çok şükür ben şifamı buldum. herkeste aynı etkiyi gösterir mi bilmem sizlerde deneyin ins şifa bulursunuz. u
  Oğlumda böbrek hastası nefrotik sendrom onada başladık ins onada şifa olur. guvenilir yerden alın.

 30. Herkes kırmızı reishi mantarı hakkında olur olmadık şeyler yazmış. Alternatif tıbba kaşı çıkıp burada alternatif tıbbı yerden yere vuranların ilaç firmalarının tetikçisi olduğunu düşünüyorum. Bu kırmızı mantar denen alternatif tıp olarak kullanılan veya destekleyici ürün olarak kullanılan ürün de herkese iyi gelecek diye bir şey değil, ayrıca günlük olarak tükettiğimiz yiyecekler bile bazı insanlara alerji yapabilmekte ve ağır rahatsızlıklar bile verebilmektedir. konuyu etraflıca düşündüğümüzde hiç bilmediğiniz ve size yarayıp yaramayacağını bilmediğiniz bir şeyi test etmeden kullanmak da düşündürücü, tıbbın sunduğu ve kullandığımız ilaçlarında bir çok yan etkilerinin olduğunu da düşünürsek aslında masum bir durum söz konusu değil. ancak denize düşen yılana sarılır misali. Allah herkese sağlık ve sıhhat nasip etsin.

 31. Eşim kanser hartasıydî (meme kanseri). kırmızı reishi mantarı haplarından kullandık. 15 gün sonra eşim rahmetli oldu. daha başka bir şey yazmama gerek yok zannedersem yorum sizin. Saglıgınizi riske atmayın.

 32. İnanmayın arkadaşlar sarlatanlik yapıyorlar dxn ganoderma markette satışa sunulmuştur. yer kuveyt birilerinin cebine para gelsin. iyi bişey olsa dünya Sağlık örgütü el atardı kanmayın kandirilmayin.

 33. Reishi mantarı kullanıp erken menopozu çözen var mı?

 34. Araştırma değil kendi oğlumdan sonuç aldım. ondan sonra ben ve ailem 20 aydır kullanıyoruz. hiçbir yan etkisini görmedim. doğru firmanın doğru ürünlerini kullanmak lazım. Oğlumu 12 yıl modern tıbba güvendim en son ölü vaziyette ambulansla ben hastaneye götürdüm. modern tıp ilaçları oğlumu öldürüyordu. ganoderma ürünleri kullanmaya devam ediyor ve tavsiye ediyorum. isteyen inanır isteyen inanmaz herkesin kendi sorunu. yalnız ürünleri aksatmadan uygun dozda kullanmak sonuç alana kadar kullanmak gerekli.

 35. Ben kırmızı reishi mantarını yeni kullanmaya başladım, eski kullanan arkadaşlar reji mantarının birden fazla ürünü var. hangi ürünü hangi, hastalıga günlük ne kadar kullandınız?

 36. Merhaba, Benim otoimnün kaynaklı bir cilt rahatsızlığım var. Yani bağışıklık sistemim nedeni bilinmeyen bir virüs yüzünden sağlıklı T hücrelerine saldırıyor ve tenimin bir çok bölgesinde su çiceği gibi kızarlık çıkıyor. PLC veya PLVEA denen bir rahartsızlık. Kırmızı reishi mantar işe yarar mı. Bağışıklık güçlendirici gıdalar tavsiye edildi.

  • Geçmiş olsun Ramazan Bey. Gıda takviyelerini kullanıp kullanmamak sizin kararınız. Ben o konuda bir şey söylememem. Mutlaka beslenme düzeninizi gözden geçirin. Çoğu zaman sadece bazı besinleri hayatımızdan çıkararak deride oluşan problemlerden kurtulabiliyoruz.

 37. Fibromiyalji hastasiyim. Bilen bilir korkunc agrilari olan bir hastalıktır. Seneler once bir arkadasim sayesinde hic inanamayarak aldım. Iyiki almisim. 8 senedir kullanıyorum. Ben cok memnunum.

 38. Merhabalar Rana adlı kullanıcı oğlunuzun nefrotik sendromdan sonuç alabildiniz mi dönüşünüzü rica ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir