Anasayfa / Güzellik / Kirpik Uzatma Nasıl Yapılır?
Kirpik gürleştirme

Kirpik Uzatma Nasıl Yapılır?

Kirpik uzatma yöntemleri, kirpik gürleştirme ve kaş gürleştirme… Hepsini aynı anda yapabileceğiniz, Pervin Bulgak’ın bu harika uygulamasını sizler için hazırladık. Hem hazırlaması hem de uygulaması çok pratik; sonuçları ise çok etkili. Tek şart düzenli uygulama. Hadi o zaman hemen öğrenelim:

Kirpik uzatma nasıl yapılır, kirpik uzatmak için

Uzun kirpikler ve sık kirpikler makyajı çok daha iyi gösterir. Bu yüzden de herkesin hayalidir kirpiklerini forma sokabilmek. Her ne kadar dolgunlaştırıcı rimeller kullanılsa da şöyle etkili bir kirpik gürleştirme formülüne ihtiyacınız varsa bu yöntemden mutlaka yararlanın.

Kirpik uzatan kür nasıl uygulanır?

2 çay kaşığı susam yağı

2 çay kaşığı hint yağı

2 çay kaşığı fındık yağı

Cam bir kavanozda bütün malzemeleri karıştırın.

Akşamları cildinizi temizledikten sonra bir kulak çubuğunu bu karışıma batırın.

Gözlerinizi kapatın ve kirpiklerinize sürün.

Not: Gözlerinize kaçırmamaya özen gösterin.

Bu yağlara alerjiniz olup olmadığını mutlaka test edin.

Kulak çubuğu kirpik uzatmak için hazırladığınız bu karışıma batırdıktan sonra kavanozun çevresinde gezdirerek yağın fazlasını arıtın ve öyle kullanın.

Eğer kirpikleriniz çok inceyse bu formüle soya yağı da ekleyebilirsiniz; ince kirpiklerinizin kalınlaştığını göreceksiniz.

Kaş-kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri

Bu formülü kaş gürleştirme için de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Öncelikle kaşlarınızı kaş fırçanız ile fırçalayın ve kan dolaşımını hızlandırın; daha sonra pamuklu çubukla karışımınızı sürerek sabaha kadar bekletin.

Zamanla kaşlarınızın dolgunlaştığını, kirpiklerinizin uzadığını ve gürleştiğini fark edeceksiniz. Bu süreçte kaş ve kirpiklerinizi makyaj malzemelerinizden uzak tutarsanız sonuç çok daha etkili olacak ve kısa sürede sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Hızlı kirpik uzatma yöntemi

Not: Kirpik uzatmak için kullanacağınız bu formülde yağ kalitesi çok önemlidir. Yağların doğal olmasına, tarihinin geçmemiş olmasına ve güvenilir bir marka olmasına özellikle dikkat edin. Aksi halde hassas olan göz bölgesi için istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kirpik uzatma yöntemleri arasında daha etkili bir formül biliyorsanız, fiskosta.com aracılığıyla herkesle paylaşmaya ne dersiniz?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir