Anasayfa / Yaşam / Koçtaş Arızalı Ürün İadesi Sorunları | Koçtaş’tan Ürün Alınır mı?
Koçtaş iade sorunları
Koçtaş iade sorun

Koçtaş Arızalı Ürün İadesi Sorunları | Koçtaş’tan Ürün Alınır mı?

Koçtaş’tan alışveriş yapılır mı? Koç, müşterisine arızalı ürün gönderip iadelerde sorun mu çıkarıyor?

Koçtaş’ın web sitesinden bir tavan vantilatörü aldık. Kurulumunu yaptırdığımızda arızalı olduğunu gördük. Evimize en yakın Koçtaş mağazasına götürerek kontrol ettirdik ve ürünün bozuk olduğunu onlar da teyit ettiler.

Ürünü web sitesinden aldığınız için iade işlemini oradan yapmalısınız, dediler. Sizin yapabileceğiniz herhangi bir rapor ya da işlem var mıdır sorumuza “hayır” cevabını verdiler. İade talebimizin karşılığında, “Servis Raporunun Olmaması nedeni ile onaylanmamıştır” cevabını aldık.

Koçtaş’tan çözüm talebinde bulunduk. Çözüm merkezi, tekrar Koçtaş şubesine gidip, bilgi vermemizi ve onların da bizi bir teknik servise yönlendireceğini söylediler. Bunun üzerine biz, ikinci sefer mağazaya giderek teknik servis talebimizi bildirdik. Mağaza, satın aldığımız ürünün ithal ürün olduğu için teknik servisinin bulunmadığını belirtti.

Bunun üzerine biz, elimizdeki bozuk ürünle kalakaldık. Tekrar çözüm merkezine ulaşıp durumu bildirdik. Onlar da, kendilerinin bir teknik servis elamanı gönderip ürünü kontrol ettireceğini ve hatalı çıkması durumunda da rapor vereceğini belirttiler. Tabii bunun karşılığında da 300 TL civarı ödeme yapmamız gerekiyormuş!

Komik, değil mi?

Koçtaş, müşteriye arızalı ürün gönderiyor. Olmayan teknik servise yönlendiriyor. Arızalı ürünü kontrol ettirmek için artı ücret talep ediyor. Arızalı ürünü iade almıyor. Üstelik bizim verdiğimiz emek, paramız, mağazaya git gel masraf ve yine emeğimiz de cabası.

Koçtaş’ın bize yaşattıkları bu mağduriyeti gidereceğini umuyorum.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir