Anasayfa / Sağlık / Kurdeşen (Ürtiker) Nasıl Geçer Bitkisel Yöntem | Ürtiker ve Anjioödem
Ürtikere ne iyi gelir?
Kurdeşen nasıl geçer bitkisel

Kurdeşen (Ürtiker) Nasıl Geçer Bitkisel Yöntem | Ürtiker ve Anjioödem

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel yöntem önerisi… Kurdeşene ne iyi gelir, ödemli ürtiker için neler yapabilirsiniz?

Anjiodem ve ürtiker teşhisi konulduktan sonra aylardır bu hastalıkla uğraşıyorum. Neler yaşadım ama en önemlisi çözüm yolunu buldummm. 🙂 Eğer size de anjioödem ve ürtiker teşhisi konulmuşsa çok etkili ve garantili çözüm yolları için hazır olun.

Ürtiker (kurdeşen) nedir, ne demek, nasıl olur?

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel önerilerden önce bu hastalık nedir, hemen bakalım.

Kurdeşen(ürtiker) hastalığı nedir? Vücudun bazı iç ya da dış etkilere karşı gösterdiği ani tepkilere ürtiker denir. Ürtiker anjioödem ile birlikte seyredebilir; bu duruma da da ödemli ürtiker denir.

Halk arasında ürtikere dabaz denir.

Kurdeşen belirtileri nelerdir?

Kurdeşen, deride döküntü ve kaşıntı şeklinde kendini belli eder. Deride kırmızı kabarcıklar oluşur ve ortasından beyazlayarak yok olur. Daha sonra başka bir bölgeden yeniden çıkar.

Ödemli olursa, vücudun belirli bölgelerinde aşırı derecede şişlik oluşabilir. Özellikle dudaklarda ve gözlerde oluşarak kişiyi tanınmayacak hale getirebilir.

Tabii ki vücutta kaşıntı yapar.

Ürtiker (kurdeşen hastalığı) neden olur, sebepleri nelerdir?

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel kürler öncesinde bu hastalığın sebeplerine bakalım.

Ürtiker nedenleri,

√  Stres

√  Çeşitli besin alerjileri

√  Çeşitli ilaçların yaptığı alerji

√  Beslenme düzeninde yapılan ani değişiklik

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel önerilerimizden ilkiyle başlayalım.

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneri – kurdeşene ne iyi gelir – karbonat kürü

“Sizler için araştırma yaparken ve faydalı olmaya çalışırken bana anjioödem ve ürtiker teşhisi konuldu. Vücudumun her yeri kabarıyor ve kaşınıyordu. Özellikle gözlerim ve dudaklarım o kadar çok şişiyordu ki aynada kendimi tanıyamayacak hale geliyordum. Ne kadar kaşıntı yaptığını anlatması bile imkansız ve aşırı ateş yapıyordu.

Ürtiker tedavisi için bana antihistaminik ilaçlar verildi. 3 haftalık kortizonlu depo iğneleri yapıldı. Acil servislerden gelemiyordum.

Ürtiker nasıl geçer bitkisel önerileri inceliyordum. Sürekli yerli ve yabancı makaleleri tarıyordum ve birçok insanın antihistaminik ilaçlara bağımlı olarak yıllarca yaşadığını öğrendim. Kortizonlu iğnelerin nasıl kilo aldırdığını okudum. Beni en iyi sizler, yani kurdeşen hastalığı yaşayanlar anlayabilir. Peki ne yaptım?

Doktorlarım duymasın. Antihistaminik ilaçlar hiçbir işe yaramıyordu. Ben de hepsini çöpe attımmm. Bir daha kortizonlu iğne yaptırmadım ve kortizonu vücudumdan atabilmek için tuzu keserek bol bol su içtim. Kurdeşene iyi gelen kremler var ya, işte onlarda çöpe gittiler. Eee, peki kaşıntıyı ve o inanılmaz dev ödemleri nasıl yok ettim?

İngiliz karbonatı ürtiker kürü

Ürtiker bitkisel tedavisi önerileri

İngiliz karbonatı ürtiker için bire bir geldi. Büyük bir bardak suya 1 çay kaşığı dolusu karbonat ekledim ve iyice karıştırdım. Dikkat edin sudaki karbonat mutlaka erisin. Karbonatlı suyu 5-10 dakika dinlendirdim ve sabahları aç karnına tükettim. Yarım saat sonra kahvaltımı yaptım.

Sonuç bir mucize. Vücudumdaki ödemler küçülerek geri çekiliyordu. Aynı uygulamayı günde 3 kez tekrar ettim. Son karbonatlı suyumu 24.00’da içiyordum ki geceleri rahat uyuyabileyim.

Sevgili takipçilerim,

Bir daha o ilaçlara ihtiyaç duymadım. İnşallah bundan sonra da duymam. Bir ay düzenli olarak uyguladım ve sonrasında karbonatlı suyun miktarını sadece bir bardağa kadar düşürdüm. Siz de vücudunuzu dinleyin. Zaten size işaret verecektir.

Karbonatlı su tüketirken vücudunuzu alıştırmanız gerekiyor. Bir çay kaşığı ile başlayın ve duruma göre miktarını yavaş yavaş arttırın.

Benim için kurdeşene kesim çözüm önerisi İngiliz karbonatı oldu. Yüzde 80 oranında ödemli ürtikerden kurtuldum. Yüzde yirmilik kısımdan da nasıl kurtulduğumu anlatacağım. Önce bir-iki tavsiyem daha var.

Not: İngiliz karbonatını mutlaka eczaneden alın. Kullanmaya başladığınızda yarım çay kaşığı gibi bir miktarla başlayın ve yavaş yavaş arttırın.

Ürtiker nasıl geçer bitkisel arayış içindeyseniz, mutlaka karbonat kürünü uygulayın.

Sıra geldi ikinci mucizeye. 🙂 Evet, ödemlerim ve kaşıntılarım büyük oranda yok oldu ama mayalı gıdalar ve pirinç gibi besinleri tükettiğimde küçük küçük ödemler oluşmaya devam ediyordu.

Vücuttaki ödemi yok eden, hepinizin çok iyi bildiği şey nedir? Kiraz sapı. 🙂

Ürtiker anjioödem için kiraz sapı kürü

Ürtiker nasıl geçer bitkisel önerilerden çoook etkili olan bir diğeri de kiraz sapı kürüdür.

Bahçeden toplanmış kiraz saplarını bir beze sererek gölge bir ortamda kuruttum. Bir bardak suyu kaynatıp içine 25 tane kiraz sapı atarak 5 dakika daha kaynattım. Her sabah kahvaltıdan 2 saat sonra tükettim ve 3 hafta boyunca devam ettim.

Sonuç: Çok mutluyum. Kalan kısmı da bu şekilde çözmüş oldum. Ürtikere kesin çözüm arıyorsanız mutlaka deneyin.

Ürtiker hastaları neler yemeli?

Ürtiker nedir, nasıl tedavi edilir diye araştırırken bana bazı besinlerin çok iyi geldiğini fark ettim. Onları da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Alerjik ürtiker hastaları ne yer?

Su: Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneriler arasında su olması sizi şaşırtmasın. Su en büyük şifadır. Bol miktarda su içtiğiniz zaman kurdeşen hastalığını çok daha kolay attığınızı göreceksiniz. Özellikle anjioödem için mutlaka bol miktarda su için. Güne yayın ve düzenli olarak tüketin.

Yeşillikler: Bütün yeşillikler ürtiker hastalığına çok iyi geliyor. Vücudun ph dengesini düzenliyor. Her sabah kahvaltıma bol miktarda maydanoz, marul, dereotu ve nane ekledim.  Akşamları da bol miktarda salata tükettim.

Yeşil soğan: Ürtiker nasıl geçer bitkisel yöntemlerle diyenler, işte size mucize besin. Yeşil soğan bir yeşillik değil mi, diyecekseniz. Bana en iyi gelen yeşillik yeşil soğan oldu. Bu yüzden onu ayrıca belirtmek istedim.  Yeşil soğanı hiçbir şeyle karıştırmayın, direkt ekmeğinizin arasına koyun ve yiyin.  Ağız kokusu kısmını bana sormayın. 🙂 Ne kadar çok yeşil soğan yerseniz ürtikeri o kadar çabuk vücuttan atıyorsunuz.

Toz zerdeçal: Ürtiker nasıl geçer bitkisel öneri için zerdeçalı es geçmeyelim. Ürtikerin hiç dayanamadığı bir baharattır. Nasıl kullanılacağını ilerleyen kısımlarda anlatacağım.

Kırmızı pancar: Kırmızı pancarın suyunu tüketin. Kırmızı pancar çok alkali bir besindir ve kurdeşen gibi deri hastalıklarına birebir geliyor.

Kırmızı Pancarın Yararları “ yazımızı mutlaka okuyun.

Ürtikere, kurdeşen kaşıntısına ne iyi gelir, ödemli ürtiker nasıl geçer diyenler, ben böyle şifa buldum. İnşallah sizler de büyük faydasını görürsünüz.”

Şimdi sizlere en güvenilir isimlerden başka kürler ve öneriler sunacağım.

İbrahim Saraçoğlu ürtiker kürü

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel kürü arayanlara Saraçoğlu’nun kürünü vermesek olur mu? İbrahim Saraçoğlu, “süpürge tohumu ürtiker için çok etkilidir” diyor.

1 tatlı kaşığı süpürge tohumunu havanda iyice ezin ve biraz suyla yutun. Günde 2 kez uygulayın. Yine günde 2 sefer de limon melissa çayı tüketin.

Beslenmenize çok dikkat edin; domates, sarımsak, turşu, acı baharat, portakal ve greyfurt suyu tüketmeyin.

Kurdeşen tedavisi görenler-kurdeşene ne iyi gelir diyenler, yanı sıra da bu bitkisel kürü uygulayabilirler.

Kurdeşen hastalığı nasıl geçer sorusunun cevabını bir de Suna Dumankaya’dan alalım. Suna Dumankaya kendisi de ürtiker hastalığı ile uğraşmış ve bakın nasıl çözüm bulmuş?

Suna Dumankaya ürtiker tedavisi

Kurdeşen hastalığı için en etkili şey sumaktır. 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı tane sumak atın ve 5 dakika demleyin. 1 gece boyunca sumaklı suyu bekletin ve ertesi gün süzüp için. 21 gün boyunca bu küre devam edin.

Kurdeşen bitkisel tedavi ile çözülebilir, deneyin ve görün. Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneri sırası Canan Karatay’da.

Canan Karatay ürtiker önerileri

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneri desek, Canan Karatay yorumlarını tahmin edebiliyor musunuz?

Canan Karatay alerjisi olanlara, gıda testi yaptırmasını ve glutenli beslenmeden uzak kalmalarını öneriyor.

Ürtiker evde tedavi için Maranki önerilerine geçelim.

Ahmet Maranki ürtiker tedavisi

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel yöntem arayanlara başka bir kür önerisi daha. “Kurdeşen dökmek  kanınızın yeterince temiz olmadığını gösterir” diyor Maranki.

Ahmet Maranki ürtiker(kurdeşen) de dahil bütün alerjik hastalıklarda karaciğerin temizlenmesi gerektiğini vurguluyor.

Şahdere ve hindiba şerbetine peynir altı suyu ekleyerek tüketin.

Kronik ürtiker bitkisel çözüm önerisi- zerdeçal kürü

Ürtiker nasıl geçer diyenler, zerdeçal kürünü mutlaka uygulayın.

1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal ve bir tutam da toz karabiber ekleyin ve karıştırın. Her sabah aç karnına tüketin. Toz zerdeçal, vücudunuzun ph dengesini düzenleyecek ve ürtiker hastalığından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kurdeşen hastalığı ile ilgili soru cevaplara yer verelim.

Kurdeşen kaç günde geçer?

Kurdeşen hastalığının iyileşme süresi kişiden kişiye göre değişir. 6 haftada geçmesi beklenir. Eğer bu süreç içinde iyileşme görülmezse, kronikleşmiş demektir ve uzun yıllar da devam edebilir.

Kurdeşen kaşıntısı nasıl geçer?

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel yöntemleri uygulayın. Çok soğuk ya da sıcak suyla yıkanmaktan kaçının, ılık suyla yıkanın. Kurdeşen kaşıntılarına en iyi gelen şey, siyah üzümün çekirdeğidir. 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeğini öğüterek tüketin.

Ürtikeri tetikleyen yiyecekler nelerdir?

Ürtiker nasıl geçer bitkisel öneri kürlerini uygularken bazı besinlerden kaçınmak gerekir.

Her bünyenin alerji gösterdiği besinler farklıdır. Genel olarak yumurta, süt ürünleri, kuruyemişler, acı baharatlar, turşu, sarımsak, domates, balık ve çilek-muz gibi alerjen gıdalar ürtikeri tetikleyebilmektedir.

Kurdeşen (ürtiker) bulaşıcı mıdır?

Kurdeşen(ürtiker) bulaşıcı bir hastalık değildir.

Kronik ürtiker nedir, tedavisi nasıl yapılır?

Kurdeşen hastalığının süresi 6 haftayı geçtiği zaman kronik ürtiker olarak kabuk edilir. Antihistaminik ilaçlar ve kortizonlu iğnelerle hastalık baskılanmaya çalışılır.

Ürtiker çeşitleri nelerdir?

Akut ürtüker: 6 haftadan daha kısa sürer.

Kronik ürtiker: 6 haftadan daha uzun sürer.

Fiziksel ürtiker: Soğuk, sıcak-güneş gibi dış etkenlere bağlı gelişir.

Diğer ürtikerler: Suya, vücudun ısısına, egzersize ve kıyafet alerjisi gibi nedenlere bağlı olarak oluşabilir.

Çocuklarda-bebeklerde kurdeşen nasıl seyreder?

Çocuklarda ve bebeklerde de ürtiker görülebilir ve anjioödem ile seyredebilir. Genellikle doğru bir tedaviyle 1-2 hafta içerisinde geçer.

Ürtiker ödem yapar mı?

Ürtiker, anjioödemle birlikte seyredebilir. Ürtiker anjioödem tedavisi birlikte sürdürülür.

Ürtiker tedavisinde kullanılan ilaç isimleri nelerdir?

Kurdeşen ilacı olarak antihistaminik ilaçlar kullanılmaktadır. Crebros, Anthix, aerıus gibi antihistaminik ilaçlar ve Advanten gibi kremler önerilmektedir.

Advantan Losyon için merak ettiklerinizi Advantan Losyon başlıklı yazımızı okuyarak öğrenin.

Çikolata ürtiker yapar mı?

Bazı bünyelerde çikolata tüketimi kurdeşen şikâyetlerinde artışa neden olabiliyor.

Ürtikere hangi doktor bakar?

Ürtiker hastalığı için dermatoloji bölümüne gitmelisiniz.

Kurdeşen nasıl geçer bitkisel öneriler sunduk. Sizler ürtiker hastalığına çare bulabildiniz mi, yazın.

Bu yazıyı anjioödem ve ürtiker birlikte seyrederse, nasıl bir zorluk olduğunu yaşayan biri olarak yazdım. Sizlere deneyimlerimi sundum. Şimdi sıra sizde. Bu yazıyı mutlaka sosyal ağlarınızda paylaşın ve ürtiker hastalarına hep birlikte çare olalım.

Hepinize geçmiş olsun, sevgilerimle. 🙂

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

63 Yorumlar

 1. Bilal Tunçtürk

  Merhaba. Ürtiker için karbonat kürünü tam olarak ne kadar süre uygulamalıyız. Yazıda bu konuda net bi bilgi yok da. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  • Merhaba Bilal Bey,
   Geçmiş olsun. Ben de ödemli ürtiker hastalığıyla uğraştım. Çok zor günler geçirdim. Kortizon kullanmak zorunda kalıyordum. Karbonat kürüne tam 3 ay devam ettim. Çok inatçı ve ağır bir hastalık. Siz de kendi durumunuza göre karbonatın miktarını ve kullanma sürecinizi ayarlayabilirsiniz. Sorununuz devam ettikçe karbonat kürü uygulamaktan çekinmeyin. Ürtiker ne kadar kronikleşmişse iyileşme süreci de o kadar zaman alacaktır.
   Umarım hepiniz şifa bulursunuz.

   • Bilal Tunçtürk

    Cevabınız için teşekkürler. Benim eşim ürtiker hastası. Siz karbonat kürünü kullanmaya başladığınızda ne kadar sürede etkisini gösterdi? Kullanmaya başladığınız ilk zamanlarda kaşıntı ve yanmada artış oldu mu?

    • Ben karbonatlı suyu içer içmez rahatlıyordum. Kaşıntılarım ve ödemler küçülüyordu. Karbonatı mutlaka eczaneden alın. Yanında bol miktarda su içmeye özen gösterin. Umarım karbonat kürü eşinize de şifa olur.

     • Bilal Tunçtürk

      Kusura bakmayın rahatsız ediyorum. Biz karbonat kürünü bir haftadır uyguluyoruz fakat hiçbir değişiklik olmadı ve artmaya devam ediyor. Sizce ne yapmalıyız? Artık doktorlarda antihistaminik ilaçlardan başka bişey yapmıyor.

     • Bilal Bey, ürtiker o kadar inatçı bir hastalık ki senelerce bu hastalıkla uğraşan insanlar var. Eşiniz kendini çok iyi dinlesin. Mutlaka şikayetlerini arttıran gıdalar vardır. Ben aylarca peynir, yumurta ve daha birçok gıdayı tamamen kesmiştim. Mayalı gıdalar beni çok kötü etkiliyordu. Sabırla kendisinin şikayetlerini arttıran gıdaları arasın ve bulsun. Bazı günler şikayetler artıyor. O gıdaları bulmak lazım. Bol bol su ve meyve-sebze ağırlıklı beslenerek vücudunu alkali hale getirmesi gerekiyor. Keşke elimden daha fazlası gelebilse. Eşinize sevgiler gönderiyorum.

 2. Merhaba benımde kronik urtıkerım var. hatta bugun yıne acillerdeydım doktorum alerji testını yapamıyolar cunku vucudun rahatlaması lazım dedıler. bugun tam 15 gunu gectı benım ürtikerım su toplamış gibi oluyor. doktor yedıklerınle pek alakalı olmadığını düşünüyorum dedı. profesör bakıyo bugun hastaneye yatırmak ıstedı ama ben ıstemedım evde ılaclara devam edıyorum. hepsı kortizonlu ıcmek ıstemıyorum sızce hangı kürü uygulasam? ellerım ınanılmaz kaşınıp şişiyor sonra tum vucuduma ve ıc organlarıma vuruyor kasıntıdan cok ağrı cekıyorum yardımcı olursanız sevınırım

  • Hatice Hanımcığım, sizi çok iyi anlıyorum. Aynı şekilde ben de çok zorluk çektim. Su toplamış dediğinize göre sanırım sizin de anjioödem ve ürtikeriniz var. Yani kaşınan yerler ödem toplayıp, şişiyor. Yukarıdaki yazımda da anlattım. İlk önce karbonat kürü uyguladım ve çok iyi geldi. Lütfen siz de karbonat kürüne başlayın. Önce yarım çay kaşığı tüketin, sonra yavaş yavaş miktarını arttırın. Kürü uygularken İngiliz karbonatı ve klorsuz içme suyu kullanın.
   İnşallah size de şifa olur. Yazdıklarınızı okuyunca çok etkileniyorum. Hastalığı atlatıyorsunuz ama etkisi uzun süre devam ediyor. Kürün sonucunu bana yazın olur mu? Sevgiler.

 3. Tuba karadağ hanım cok teşekkür ederım. bu soruyu sıze sordugumdan berı hala gecmedı dusunun. bugun tekrardan ürtiker için bıtkısel cozumlere bakıyım dedıgımde sıze yazdıgım yazı aklıma geldı. ılk ışim bu kure baslamak dılerim gecer Allah razı olsun sonucu mutlaka bildırıcem cok teşekkür ederim

 4. Hocam merhabalar. 2 yildan fazladir kurdeşen tedavisi oluyorum hic bir etkisini gormedim. Allah bize sabır versin. baska birsey demiyorum yani suan yazarken bile agliyorum ufacicik bir sikayetle doktora gtiim suan tum vucudum kronik anjio urtiker acillerden cikmaz olduk ne yapacagiz bilmiyorum. adam akilli bi cozumu yok sanirim sizin bu uyguladgiz kürü denemek istiyorum insallah olumlu sonuc aliriz.. hastaligimiz icin ilgilendigniz icin tesekkur ederim simdiden

  • Sultan Hanımcığım, hemen başlayın karbonat kürüne. Bana şifa olduğu gibi sizlere de olmasını diliyorum. Yediklerinize, içtiklerinize biraz dikkat edin. Yukarıdaki önerilerime uyun. İnanıyorum çok faydasını göreceksiniz. Sonucu büyük merakla bekliyorum. Geçmiş olsun ve bir daha hiç uğramasın.

 5. Merhaba. Ben kurdeşeni 8 senedir ceken biri olarak en cok hamilelikten korkuyordum. Suan hamileyim ve cok sukur atlattim. Ben cozumu xolair denilen bir asida buldum. Yalnız bu asiyi ayda bi defa ve sadece universite hastanelerinde yapiyorlar. Bilginiz olsun.

 6. Kurdeşen için karbonat kùrunu cocuklar icin yapabilirmiyiz? 7 yasinda oglum 1 haftadir ürtiker oldu. prednol diye bir igne yapildı, alerji surubu iciyor su anda ama hala gecmedi

 7. Kurdeşen için: kilermeni (kil taşının farklı olanı aktarlarda bulunur) ve kükürt, kilermeniyi parçala havanda döv. 1 yemek kaşığı kilermeniyi 2 su bardağı suya koy, çay kaşığı 1/4 ü kadar kükürt koy hepsi suda beklesin. O sudan bir hafta sabah akşam iç. O dibe çöken kil çamurunu vücudunda kaşınan yerlere sür 2 saat bekle.. Ve yine öyle karışımı bir kovaya dök ve banyon bitince o suyu vücuduna dök ve havlu ile kurulan.(en sonki banyo durulama suyun o killi su olsun.) Mide rahatsızlığı olanlar kükürk koymasın ve mide koruyucu ilacı içsinler. Birebir çözüm. 2.tedavi yolu: Birde hacamat yaptırabilirseniz yaptırın.

 8. En etkili çözüm nedir ürtükerim ölcem ya nolur yardım edin

  • Çok geçmiş olsun. Ben yukarıda anlattım sizlere. İngiliz karbonatı kürü bana acil çözüm oldu. Belki siz de denemek istersiniz. Bu süreçte yumurta tüketmeyin lütfen. Şifa diliyorum.
   Karbonat kürünü deneyenler, sonucu yazarsanız çok mutlu olurum. Hepinize sevgilerimi gönderiyorum.

 9. Allah razı olsun Tuba hanım. karbonat kürünü ürtiker için içiyorum bir aydır. benimki ödemli kurdeşendi. ödemlerim indi. çok rahatladım sayenizde. arkadaşlar mutlaka bi deneyin derim.

 10. Kurdeşen için bitkisel çözümler de çare olmuyor. Bir de karbonat kürünü deneyeceğim. İnşallah işe yarar.

 11. Doktorun verdiği ilaçlarla birlikte kullanarak ıngiliz karbonatini bir zararı olur mu ki ilaçları bırakmaya cesaret edemiyorum

  • Doktorunuzun verdiği ilaçları bırakmayın zaten. Ben hiçbir zaman böyle bir öneride bulunmadım ve bulunamam da. İlaçları bırakmak benim seçimimdi. Ben ilaçları bıraktım; çünkü ben de hiçbir işe yaramıyordu. Siz ürtiker için ilaçlarınızla birlikte karbonat kürünü de kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 12. merhaba tuba hanım bende de bir senedir kronik ürtiker var. test vs hepsi yapıldı hiç bir sonuc alamadım, ilaçlarımı degiştirdim. 10 gündür işe gidemiyorum, güneşe cıkamıyorum, ayaklarımın altında var, üstüne basamıyorum. üç beş günde geçip ayda bir tekrar ediyor. araştırma yaparken önce ibrahim saraçoglunun kürüne rastladım, süpürge tohumuna başladım melisa ve limon birde papatya cayını içtim iki gündür hızla iyileşti. en kısa zamanda sizin karbonat kürüne başlayacagım. birde çörek otu yagını buldum onuda deneyeceim yazınız için teşekkürler sevgiler…..

 13. Merhaba tuba hanım bende kurdeşen için karbonat tedavisine başlamak istiyorum. Yan etkileri varmıdır acaba. Sizde ne gibi yan etkileri oldu.

  • Merhaba, karbonat kürünün bende hiçbir yan etkisi olmadı. Karbonat tüketimi kan sulandırıcı kullananlara önerilmiyor. Bunun dışında, bazı kişilerde tansiyonu yükselttiği gözlenmiş. Bunu da zaten rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Yavaş yavaş az miktarla kendinizi deneyerek başlayın. Geçmiş olsun. Şifa bulmanızı diliyorum.

 14. Tuba hanım merhaba.
  3 aydır bende ürtikerden kurtulamıyorum. İlaçlar çözüm olmuyo. Kortizon içmek istemiyorum. Katbonatlı suyu deniycem. Günde kaç kere içmeliyim bu sudan. Sabah uyanınca kahvaltıdan önce aç karna ve gece yatarken günde 2 defa içmek yeterli mi.

  • Merhaba Gürkan Bey, çok geçmiş olsun. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez mutlaka için. Yeterli gelmezse arttırabilirsiniz. Ben çok şiddetli bir ürtiker geçirdim ve günde 3 kere kullanıyordum. Ancak yetiyordu. Sekiz saatte bir kez karbonatlı su içmezsem yeniden ödemler oluşuyordu. Size de şifa olmasını diliyorum.
   Ürtiker için karbonatlı su kullananların yorumlarını mutlaka bekliyorum. Hepinize sevgilerimle.

   • Kortizon kullandım denemediğim bişe kalmadı. Şimdi gittiğim doktor kortizonu bıraktırdı farklı tedavi uyguluyor. Günde sabah akşam olmak üzere 2 kere aerius adlı ilaç içiyorum. Oda kesmeyince ilacı 3 e çıkardı hocam. Şimdi de sizin önerinizi gördüm. İlacı 3 e çıkardığım gün ingiliz karbonatı da kullanmaya başladım..
    Sabah aç karnıma maydanoz yiyorum.Sonra ingiliz karbonatı içiyorum
    Kahvaltıdan sonra ilaç
    Öğlen = maydanoz + ilaç
    Akşam = maydanoz + karbonat + ilaç
    İnşallah kurtulurum bu dertten çok dua ederim size. Zaman sonra gelişmeyi sizinle paylaşcam her şey için teşekkürler Tuba hanım Allah razı olsun.

 15. Merhabalar
  Bana da sizler gibi kronik urtiker teshisi konuldu. Doktorlar, kortizon igneleri, antihistaminikler sirkeli sular ne yazikki gecici cozumlerden oteye gecemedi. Daha sonra internette arastirma yaparken candida albicans mantarinin kurdesene sebep oldugunu ogrendim. Bununla birlikte bu mantarin olmasi gerekenden fazla buyumesi vucutta baska rahatsizliklara da sebep oluyordu. Bu belirtilerden bir coguna, basta tum sosyal ve is hayatimi etkileyen kurdesene sahiptim. Evde yaptigim tukuruk testinden sonra iyice emin oldum ve candida diyetine basladim. 3 hafta sonra kurdesenimden tamamen kurtuldum. Yani candidalarin vucudumdaki sayisini azalttim. Fakat yine de gunluk beslenme hayatimda mutlaka probiyotik destegine devam ediyorum. Ornegin her gun 1 bardak kefir iciyorum.
  Eger sizin urtikeriniz de akut degilse, bu bahsettigim testi ve diyeti yapin. Eminim ise yarayacaktir cunku malesef Turk hekimleri candida mantarinin fazla buyumesinden suphelenmiyorlar. Ancak bir cok kurdesen hastasinin asil problemi vucuttaki candida mantarinin fazla buyumesinden kaynaklaniyor olabilir.

  • Geçmiş olsun. Sizin adınıza çok sevindim. Bizimle deneyimlerinizi paylaştığınız için ayrıca mutlu oldum. Ürtiker çok zor bir hastalık. Bu sorunu yaşayan herkesin şifa bulması dileğiyle.

 16. ilettiğiniz karbonat diyeti soğuk ürtikere de çözüm oluyormu? 7 yaşındaki kızımda yaklaşık 6 aydır soğuk ürtiker oluştu. bu karbonat kürü bu konuda bir deneyim oldu mu?

  • Merhaba Emre Bey, birçok ürtiker çeşidine karbonatın iyi geldiğine şahit oldum. Yarım çay kaşığıyla başlayarak kızınızda deneyebilirsiniz. Şifa olmasını diliyorum. Çok geçmiş olsun.

 17. Ben de kurdeşen hastası olan bir kişiyim. geçen güne kadar rahatsızlığımı hiçbir şekilde bitkisel olarak ilacını bulamamıştım. geçen gün internette gezerken sitenin birinde
  30 gram Zerdeçal
  30 gram ısırgan otu
  30 gram çörek otu
  30 gram şahtare
  Toz haline getir 500 gram balla karıştırdım. 2 gündür sabah aç akşam aç karna bu karşımdan 1 tatlı kaşığı yiyorum. 2 gündür çok rahatım. DENEYİN DERİM. O kocaman kocaman kızarıklıklar gitti hiçbir problem kalmadı inşallah sizlerede şifa olur.

 18. Ürtiker için 10 gündür karbonat kürünü uyguluyorum. Kaşıntım ve ateşim neredeyse yok denecek kadar azaldı. Sonucu paylaşmaya devam edeceğim.

 19. Merhaba tuba hanım. Öncelikle paylasımınız için teşekkürler…
  Benim geçtiğimiz ramazan bayramından 1 hafta önce (10 haziran gibi) birden avuç içlerim de karıncalanmayla birlikte kaşıntı basladı. Aynı şey ayak bileklerimde de..
  1 hafta sonra çapa’ya cildiye ye gittim. Mevsimsel alerjiktir deyip ilac ve losyon verdi. 3 hafta kullan gecmezse gel dedi. İlacı ictiğim sürece sıfır kaşıntı.! Asla kaşıntım olmuyor ama 1 gün içmedim ertesi günü bu sefer kollarım bacaklarım da kaşınmaya başladı. (Ama bende herhangi bir deri lezyonu yok, kızarıklık kabartı vs.. Yok)
  Tekrar gittim kronik kurdeşene benziyor dedi kan tahlilleri istedi. Yaptırdım temiz çıktı. Sonra sırtıma ve kol içlerime sert bir cisimle şerit seklinde çizmeler yaptı. Ve oraları 2 dk içinde yol yol kızarıp kabardı
  ( Dermografik Ürtiker ) olduğunu bazen bir kac ayda bazen yıllar sonra geçebilecegini söyledi.. 15 hazirandan beri RUPAFİN isimli ilacı kullanıyorum. Dedigim gibi kullandıgım sürece kaşıntım olmuyor (çook nadir) ama her hangi bir yerime parmağımı bastırarak sürteyim hemen kabarıyor (10 dk sonra kendiliginden kayboluyor) ve inene kadar orası kaşınıyor.. Şimdi bende dediğiniz bu karbonat kürünü kullansam benimkine de faydası olur mu ? Ben miden de reflü olduğu için karbonatlı su içmeye alışkınım zaten iyi geliyor. Ama uzun zamandır içmedim hiç. Başlıcam ingiliz karbonatı olması şart mı ? Ve aç tok farkediyor mu ? Şimdiden tesekkürler… İnşallah herkes şifasını bulur…

  • Geçmiş olsun. Ne kadar zor bir hastalık olduğunu iyi biliyorum. Karbonat kürünü kullanan birçok değişik ürtiker türlerinden çok güzel dönüşler aldım. Siz de deneyebilirsiniz. İngiliz karbonatı olması şart. Mutlaka eczaneden alın. Aç karnına çok daha etkili oluyor. Yarım çay kaşığı karbonatla başlayın ve vücudunuzu alıştırarak miktarı çoğaltın. Şifa olmasını diliyorum. Güzel haberlerinizi bekliyorum. 🙂

 20. Tuba hanım yazdıklarınız ilgimi çekti. Çok teşekkür ediyorum. Ben daha başlangıcında mıyım bilmiyorum. 2 haftadır çok kaşıntım var. Özellikle basen,bacak ve kollarımda. Hamileyim. Hamilelik döneminde ürtiker çıkabilirmiş. Devam etmesinden korkuyorum. Bende ödem oluşmadı bu kaşıntılar ürtiker olduğumu mu gösterir ne yapmalıyım lütfen yardım edin özellikle gece artıyor kaşıntım

 21. Ürtikere en iyi gelen hangi karisimdir,nelere dikkat edilmeli neler yenmiyecek paylasirsaniz bende denemek isterim

  • Merhaba Niyazi Bey, geçmiş olsun. Yukarıdaki yazımda ürtiker rahatsızlığı geçirdiğimi ve bu süreçte edindiğim tecrübeleri anlatmıştım. Sorularınızın yanıtlarını yazımda bulabileceksiniz. 🙂

 22. Ben 15 yildir bu sikintiyi cekiyorum, ara ara duruyor ve en son hamileligimde cikti tekrar. ilk defa o zaman bana ürtiker oldugunu söylediler. su an bebek emziriyorum ingiliz karbonati zarar verirm mi bilmiyorum.

 23. Merhaba tuba hanım bende doğumdan sonra yakalandım ürtiker hastalığına. gitmediğim doktor kalmadı. bana bu ilaçları verip gönderiyorlar. Sadece 2 gün etkisi oluyor, 3 gün yine kaşınıyorum. Her yerim şiişyor, kabarıyor ve kaşınıyor ve 7 aydır çekiyorum ben bu hastalığı. bebeğim de var emziriyorum. Acaba ben bu dediğiniz İngiliz karbonatını içsem bebeğime zarar verir mi ve günde kaç defa içmeliyim? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Merhaba Özlem Hanım,
   Geçmiş olsun. Hamile ve emziren annelerin de İngiliz karbonatı kullanabileceğini okudum ve biliyorum. Yine de ben size kullanın ya da kullanmayın diyemem. Bu kararı belki de doktorunuza danışarak siz vereceksiniz.
   Eğer kullanma kararı alırsanız, önce yarım çay kaşığı ile başlayın ve 2-3 gün sonra arttırın. Ürtiker şikayetlerinize göre kendiniz dozunu arttırabilirsiniz. Ben çok ağır bir ürtiker geçirdim. Kaşıntı, ödem, kabarıklık… Günde 3 çay kaşığı tüketiyordum. Yani her 8 saatte bir çay kaşığı kullandım. Yanı sıra yediklerime çok dikkat ettim. Sizin de şifa bulacağınıza inanıyorum. Sevgilerimle.

 24. merhabalar oncelikle yurt disinda yasiyorum. yaklasik 1 yil sonra kurdesen hastasi oldugumu yeni fark ettim. yuzumde ve sac derimde arada cikan pullanmayi egzama saniyordum fakat seboreik dermatit ve urtikerin baslangici oldugunu daha yeni anladim. kasinmaktan isimi yapamaz duruma geldim. almadigim ilac krem kalmadi. ne doktorlarin ne ilaclarin yapamadigini bu karbonat + telfast bende etki gosterdi.
  bendeki allerji yapan sey kahve cikolata ve stres ki kahveyi cok tuketiyordum. ilk yapilacak is oncelikle kendinizi dinleyin her gun yediginizi ictiginizi ve uzuldugunuz sikintili oldugunuz zamanlari not alin ve vucudunuzun tepkimesini bekleyin size neyin etki yaptigini daha iyi anlayacaksiniz. yurtdisinda yasayanlar icin yaziyorum ingiliz karbonati ile sodyum bikarbonat arasinda bir fark yoktur bosuna ingiliz karbonati arayip sormayin anlamayacaklardir. sodyum bi karbonat diye isteyiniz hergun karbonati limon ile kopurtup karistirin uzerine soguk su ilave edip sabah ac karna kahvaltidan once tesfast ile beraber diger ogunlerde yemekden 1 saat sonra ve yatmadan once olcusu 1 kasik olacak sekilde tuketiyorum. faydasini goruceksiniz. ictikden 5 10 dakika sonra faydasini goruyorum
  ayrica kurdeseni en cok azdiran seylerden bir tanesi esrar maddesidir. kullaniyor veya kullanilan ortamda bulunur iseniz kesinlikle el ve ayak uyusmalari ile kasinti ataklariniz cogalacaktir. en kisa zamanda uzaklasmaya calisiniz. bu site sayesinde suan size rahat rahat yazabiliyorum. tuba hanima tesekkur ediyorum umarim herkes sifa bulur.

 25. Tuba hanım bende 4 yıldır çekiyorum kurdeşeni ama bir sorum olacak. acaba vücudunuzda bunu tetikleyen bı kronik hastalığiniz varmı. Yani ben hasimato hastasıyım ve iltihaplı romatizma m var. Acaba sizde de böyle tetikleyen bı hastalık var mi?

  • Geçmiş olsun. Kandaki iltihap yüksek olduğu zaman alerjik hastalıkların ortaya çıkma olasılığı daha yüksek oluyor. Benim alerjik bir bünyem var. Yumurta ve bazı besinleri tükettiğimde vücudumda kaşıntı başlayabiliyordu. Bu seferki kaşıntı ürtikere dönüştü. Çok zor günlerdi. Umarım siz de şifa bulursunuz.

 26. Sizlerden yorumlar geldiği zaman öyle mutlu oluyorum ki… 🙂

 27. Merhaba Tuba hanım benim 6 yıldır var kurdeşen. karbanot kürünü nasıl kullanacağız bilgi verir misiniz? şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba geçmiş olsun. Ben klorsuz içme suyuna tepeleme bir çay kaşığı sodyum bikarbonat ekleyip iyice karıştırıp içiyordum. Bunun ölçüsünü kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bende aç karnına tüketmek çok etkili oldu. Önce yarım çay kaşığı ile başlayın. Yavaş yavaş arttırın.

 28. Önceliklen merebalar, bende agustos ayinda baslayan kurdesen malesef gecmek bilmedi. burda yorumlarda okudugum kadariylan herkesin kullandigi ilaclari kullandim. vucumda anlik geciş ve sonrasi devam eden halka şeklinde kizariklik ve kaşinti butun ilaclari denedim gitmedigim devlet ve özel hastane kalmadi. sonuc ayni en son internette ibrahim saracoglunun tedavi sekli süpurge tohumu kullanmaya basladim. azda olsa rahatlama oldu. en azinda ilac kullanmadan bu rahatliga kavustum ama halen devam edmekte. sizin yorunlari inceliyince dikkatimi cekti yarindan tezi yok karbonat alip denicem. bu bilgileri paylaşmaniza ayriden sevindim insanlara faydali olmak cok güzel ötesi bişeydir, ayrica kutluyorum sizi

  • Fatih Bey, geçmiş olsun. Varlığınızı hissettirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Size şifa diliyorum. Umarım bize güzel haberler verirsiniz.

  • Öncelikle burdaki bütün yorumları okudum.Bu illetle 4 sene önce tanıştım. Sabah bir kalktım bacaklarım nasıl kaşınıyor ve kaşıdıkça kabarıyor. Ahah dedim alerji oldum. Neyse tahammül edilemez olunca Bandırma Devlet Hastanesinde klasik bir dermotaloğa gittim. Kurdeşen olmuşsun dedi aerius verdi. O zamanlar kullanınca sıkıntı olmuyordu ama bırakınca yada unutunca takrar başlıyordu. Bende Bursa Uludağ Tıp Fakültesi Prof. Dr. Kenan Aydoğdu beye gittim. Kan tahlili yaptı baktı bişey yok.15 seans fototerapi uyguladı. Düzelmeyince crebros verdi. Kaç aylar geçti tık yok ve yine gittim 2. kuşak antihisteminikler uyku yapmaz diyerek rupofin verdi. Crebros kadar etkisini görmedim ama sorun devam ediyor.

   Bende ki sorun hafif kaşıntı, baskı ve kaşınma sonrası kızarma ve içten yanma hissi. Onun dışında su toplama, yara bere yok. Mesela sabah kalkıyorum güzel bir uyku çekmişim yüzümü yıkıyorum baskıdan dolayı parça parça kırmızı oluyor yüzüm ve yanma oluşuyor. Moralim bozuluyor tabi. Çünkü çok kötü bir görüntü. Ben öğretmenim okulda yüzüm normal kaşınıyor. Kaşınma sonrası kıpkırmızı oluyor ve öğrencilerim sorup duruyor hocam “kızardınız” diye. Özellikle şu karantina sürecinde kızarıklığım vs. arttı. İlaçda artık işe yaramıyor sanki. Bu kürü ve diğerlerini deneyeceğim. Sonuçlarını yazarım.

 29. Rasim karakaya

  Tuba Hanım, siz İngiliz karbonatından gördüğünüz yüzde 80’lik faydayı alerjen gıdalardan uzak durarak mı gördünüz, yani onun da payı var mı? Yoksa daha sonra kalan yüzde 20’yi mi bunlardan uzak durarak hallettiniz?

  • Rasim Bey, ben yukarıda belirttim. Karbonat kürünü uygularken şikayetlerimin artmasına neden olan besinleri tamamen kestim. Karbonatın yanında bolca yeşil sebzeler tükettim. Kestiğim gıdalara aylar sonra yavaş yavaş başladım.

 30. merhabalar, ürtikerin birçok sebebi var, kıl kurdu veya bağırsak solucanları da olabilmektedir. bu tarz bir şeye karşı 4-5 gün sabah aç karnına çilek yemenizi tavsiye ederim. ayrıca bu kürden sonra yine aç karnına havuç rendeleyip tüketin. Şifa Allah’tandır, sebepler ise birer dua, sebeplere tutunarak duayı elden bırakmayalım.
  günümüz antihistaminikler ve kortizonlar modern tıbbın çaresizliğinden… veya ilaç satma hevesinden.
  kortizon bir zulümdür, hormonlara müdahale etmektir, vücudun sistem yazılımına müdahale etmektir. Lütfen bu tür ilaçları asla kullanmayın…

 31. Tuba hanım merhaba benim oğlum 7 yasinda ve doktorumuz anjiödem olduğunu söyledi. Vücudu hergun kabariyordu. ilk goturdugumuzde kurdeşen olduğunu söylediler alerji şurupları verdiler fakat hiç bir işe yaramadı. Daha sonra bir gün yüzü tanınmayacak şekilde şişti özellikle gözleri ve dudaklari tekrar götürdük ve anjiödem denildi ve şuan dezmont hap kullanıyoruz. bazen kullandığımız halde çok olmasa da vücudu kabariyor küçük olduğu için bir problem olur mu karbonat icirsem?

  • Merhaba Mihriban Hanım,
   Geçmiş olsun. Karbonatı büyük bir bardak suya yarım çay kaşığı atarak kullandırın isterseniz. Daha sonra duruma göre miktarı arttırabilirsiniz. Sizden şunu rica ediyorum. Gıdalardan bir ya da bir kaçına alerjisi vardır mutlaka. Ben hala yumurtayı biraz fazla tüketirsem ürtiker başlayabiliyor. Yumurtayı hemen kesiyorum. Bol su, yeşillik ve karbonat tüketiyorum. Siz de önce yumurtayı bi gözden geçirin. Yumurta alerjisi ürtikeri tetikleyen ilk sıradaki gıdalardan biri. Sevgilerimle…

 32. Bende bu hastalığa muzdaripim. Sabah pastaneden poğaça aldım yeryemez anında kaşıntı başladı. İçinde kimyasal maddeler varmış. Saraçoğlunun melisa çayını içtim 5 dakikada kesti. Ayrıca süpürge tohumu tüketiyorum inanılmaz etkisi var. Bir haftadır antihistaminik hapları kullanmıyorum. Çok şükür. Yalnız bu karbonatı deneyecem

 33. Merhaba bende 2.5 yıldır kurdeşen hastasıyım malesef. Zaman zaman dayanılmaz oluyor sinirlerim bozuluyor uyku uyuyamıyorum defalarca dr gittim çok sayıda alerji ilacından hastalığıma şifa olurmu diye medet umdum sonuç negatif. Şuan kortizon ilacı verdiler onu kullanıyorum artı d ve k vitamini takviyesi alıyorum artı ibrahim saraçoğlunun süpürge tohumu artı melisa çayını içiyorum ama sonuçta değişen pek bişey yok sürekli kaşınıyorum. bu akşam tuba hanımın yazılarıyla karşılaştım ve hemen karbonat kürünü yaptım. inşallah banada iyi gelir bende Rabbimin izniyle şifa bulurum inşallah.

 34. Tuba Hanım Merhabalar, yazınızı okudum. Hemen karbonatlı suya başladım yoğun olarak artan ataklarım azalmaya başladı. sizde de yavaş yavaş mı etki etmeye başlamıştı bu küre ne kadar devam etmeliyim ne kadar ara vermeliyim sizce ? benimde anjiyoödemle birlikte oluyor. kiraz sapı kürünüde aynı anda yapabilir miyim?

  • Merhaba, geçmiş olsun. Aynı anda yapmanızı tavsiye etmem. Önce bir ay boyunca kiraz sapı uygulayın. Sonra diğer kürleri deneyebilirsiniz. Siraz saplarının tarihinin geçmemesine dikkat edin, yoksa etkili olmuyor. Evet birden geçmiyor şikayetler. Düzenli olarak devam ederseniz yavaş yavaş düzeliyor. İnşallah size de şifa olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir