Anasayfa / Güzellik / Kuru Cilde Bal Maskesi

Kuru Cilde Bal Maskesi

Bakımı çok zor gibi görünse de, aslında kuru cildin ihtiyacı olan sadece nemdir. Kuru cilde sahip olanların su bazlı ve yağ bazlı birçok kremi tercih etmelerine rağmen cilt, bütün ürünlere tepki gösterir; pul pul soyulur, gerilir, çatlar, kırışır.

Gün içerisinde defalarca yağlı kremler sürerek cildinin gerginliğini azaltmaya çalışanlar da vardır, ancak kremi susuz toprak gibi emen cilt tekrar gerilir. Kuru cilt tipi, yağa değil, neme ihtiyaç duyar. Günlük kullanılan nemlendiriciler, cildin ihtiyacı olan nemi vermeye yeterli gelmez.

Kuru ve hassas cilt maskesi

Bir kaşık tuzsuz tereyağı ile bir kaşık bal karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Dekolte bölgesi dâhil, bütün cilde sürülür. Cilt, maskeyi emdikten sonra birkaç defa daha aynı işlem tekrarlanır, yarım saat bekletilerek yıkanır.

Haftada 2-3 defa yapabileceğiniz nem maskesi sayesinde kuru ciltleriniz rahatlayacak ve yoğun nem depolayacaktır.

Kuru cilt bakımı, ayrı bir itina ister; bu nedenledir ki ürün seçiminde çok dikkatli olmak gerekir. İçeriğinde mümkünse alkol olmayan ürünler tercih edilmelidir. Yoğun nem veren maskeler, kuru cilt bakımının olmazsa olmazlarındadır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Bikini Bölgesi Kararması Krem Önerileri | Sinoz, Zenvita ve Finale Beyazlatıcı

Bikini bölgesi kararması krem tavsiyeleri için hazır mısınız? Bikini bölgesi beyazlatma kremleri arasında en etkilileri ...

2 Yorumlar

  1. Kuru Cılde Bal Maskesinı Ne Kadar Süre Kullanmam lazım ve kalicimidir

    • Bu maskenin etkisi kalıcıdır, cildiniz yavaş yavaş nem kazanır. Düzenli olarak bir ay uygulayın. Daha sonra cildinizin nem durumuna göre maskeyi tekrarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir